Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Stojąca bateria zlewozmywakowa Zumba w centrum szarej, industrialnej kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Jak urządzić piękną kuchnię w szarościach? Cała tajemnica tkwi w odpowiednim połączeniu - materiałów oraz barw. Trzeba bowiem pamiętać, że szara tonacja bardzo lubi starannie dobrane towarzystwo mebli, akcesoriów kuchennych i baterii.

Stojąca bateria zlewozmywakowa Zumba - w centrum uwagi

Do przykładowej stylizacji wybrano zabudowę meblową o prostym, klasycznym charakterze, w szarym kolorze. W centralnym miejscu znajduje się matowa, szara wyspa kuchenna. W jej roboczej części ulokowano jednokomorowy zlew ze stojącą baterią zlewozmywakową Zumba.

To model o szarej, elastycznej wylewce, której wysokość można regulować w zakresie od 28 do 44 cm, a zasięg od 15 do 35 cm. Bateria ma chromowany korpus i wyposażona została w regulator ceramiczny. Oprócz trwałości i komfortu w użytkowaniu wyróżnia ją minimalistyczna forma, dzięki której doskonale harmonizuje z każdą nowoczesną kompozycją.

Cegła stanowi świetną przeciwwagę dla szarości

Szara jest ściana w tle otwartych górnych szafek z naczyniami z białej ceramiki. Nie ma tu jednak mowy o monotonnej, jednolitej płaszczyźnie. Nad blaty i w przestrzeń nad piecem z okapem projektant wprowadził bowiem cegłę w naturalnym, rudawym odcieniu. Tym sposobem ceglana powierzchnia stanowi świetny kolorystyczny kontrapunkt dla szarości i sprawia, że spokojna dotąd aranżacja „ożywa”, nabiera charakteru.

Oświetlenie współgra z metalowymi krzesłami barowymi

W kompozycji nie mogło również zabraknąć lamp na długich kablach, w przeźroczystych szklanych kloszach. Metalowy stelaż musi mieć stolik w warsztatowym stylu, o grafitowym blacie; metalowe są nogi wysokich krzeseł barowych.

Drewniane blaty, podłogi i fotel

Szarości w industrialnej kuchni doskonale komponują się drewnem, które dodaje wizualnego ciepła i wprowadza do wnętrza przytulność. W aranżacji drewniane są więc blaty. Przyjemny, ciepły odcień mają drewniane panele podłogowe, a także akcesoria kuchenne: deski do krojenia, tace, pojemniki. Drewniane elementy posiada fotel przy stoliku.

Szare ściany, ale biały sufit

Szarość ścian w tle zabudowy kuchennej zestawiono z bielą sufitu. W delikatnej, gołębiej tonacji jest ściana z wielkoformatowym oknem. Wpadające przez nie światło dzienne podkreśla klasę nowoczesnego wnętrza. Oczywiście dodaje też przestronności, tak pożądanej w loftowych stylizacjach.

Zieleń roślin w industrialnych doniczkach

Liczne odcienie szarości, od srebra po antracyt i grafit, okazują się idealnym tłem, między innymi dla zieleni roślin, które w swych industrialnych doniczkach ciekawie urozmaicają nietuzinkową przestrzeń kuchenną.

źródło i zdjęcia: FERRO

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum