Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Bateria zlewozmywakowa Zumba w miętowo-turkusowej kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kolor mięty łączy w sobie błękit, biel i seledyn. Kojarzy się z latem, dodaje świeżości. Świetnie pasuje do kuchni i pozwala wykreować niebanalną, przytulną aranżację.

Uniwersalny kolor mięty w kuchni

Kolor mięty doskonale komponuje się ze skandynawskim minimalizmem, ale jeszcze lepiej pasuje do kuchni w stylu prowansalskim lub rustykalnym.

Strefa zmywania z widokiem na ogród

Strefę zmywania projektant ulokował pod jednym z okien, z którego roztacza się widok na ogród. Zieleń króluje na parapetach mieszczących doniczki z miętą i innymi aromatycznymi ziołami.

Wnętrze jest jasne, napełnione dziennym światłem. Po zmroku oświetlenie zapewniają oczka halogenowe oraz lampa z dużym kloszem z mlecznego szkła.

Mięta z turkusem, grafitem, bielą i czernią

Do przykładowej kompozycji projektant wybrał zabudowę meblową w kolorze miętowo-turkusowym. Delikatnie stylizowane na klasyczne fronty szafek mają subtelne frezy w formie ramek i nieduże srebrne uchwyty.

Górne półki, częściowo otwarte, mieszczą naczynia z białej ceramiki. Spokojna barwa mebli została zestawiona z czystą bielą ścian i płytek-cegiełek, a także - dla kontrastu - z ciemnoszarym blatem, grafitowym jednokomorowym zlewozmywakiem oraz niemal czarnymi płytkami nad piecem.

Bateria zlewozmywakowa Zumba z miętową wylewką

Do zlewu dobrano baterię Zumba. Wyróżnia ją nie tylko pasujący do całej aranżacji miętowy kolor wylewki. Jej istotnymi cechami są giętkość, plastyczność, możliwość zmiany kształtu i zasięgu. Zapewnia to wygodne użytkowanie, szczególnie gdy chcemy umyć czy napełnić wodą nietypowe naczynia, na przykład wazony lub duże garnki.

Miętowa Zumba - bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką. fot. FERRO


Miętowa Zumba - bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką. fot. FERRO

Inspirujące barwy oranżu i żółci

Kolor zielony w połączeniu z bielą ścian i beżem rolet działa kojąco niczym miętowa herbata. Do tej spokojnej strefy projektant dodał jednak mocne, energetyczne barwy oranżu i żółci, a także odważne wzorzyste powierzchnie. To dla odmiany pobudza, inspiruje do działania.

Jedna ze ścian została pokryta tapetą z motywami ptaków i roślin, przypominającą haftowaną makatkę ludową. Podobną kolorystykę mają poduchy na ławce w stylu rustykalnym, ze schowkiem pod tapicerowanym siedziskiem.

Mocnym, błyszczącym oranżem zwracają uwagę krzesła przy okrągłym białym stole na cylindrycznej nodze, przypominającym bardziej stolik z kawiarenki niż typowy stół kuchenny. Wzory geometryczne znajdują się na posadzce z terakoty.

Zaskakujące jest to zestawienie form, materiałów, nowoczesności i stylu rustykalnego. Całość jednak doskonale ze sobą harmonizuje, urzekając barwami lata, owoców, ziół.

Aranżacja emanuje domowym ciepłem, relaksuje, a równocześnie motywuje do aktywności. Jest jak ulubiona kawiarenka przeniesiona do pachnącego miętą domu.

źródło i zdjęcia: FERRO

 

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum