Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Nowoczesna łazienka - inspiracje i pomysły na modny wystrój

Jest jednym z tych pomieszczeń w naszych domach, na które jesteśmy skłonni wydać najwięcej pieniędzy. Na rynku co rusz pojawiają się nowinki technologiczne, które łazienkę są w stanie zamienić w prywatne, przyjemne spa. O krok wyprzedzają je producenci elementów do aranżacji i dekoracji ścian, proponując coraz to ciekawsze rozwiązania. Niewątpliwym hitem są dekory ścienne, dzięki którym możemy uzyskać niezwykle efektowny styl wnętrza. Co, dzięki nim, może się znaleźć na ścianach naszej łazienki?

Nowoczesna łazienka - inspiracje i pomysły na modny wystrój
Incana S.A. Wnętrza i elewacje Incana
www.incana.pl
Incana S.A. Wnętrza i elewacje Incana
Dane kontaktowe:
76 843 70 80
Witosa 10, 59-330 Ścinawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Czy drewno jest odpowiednim materiałem do łazienki?
  • Jak stworzyć kamienne SPA w łazience?
  • Jak wykorzystać beton we wnętrzu?
  • Cegła w łazience - czy to dobry pomysł?

Ciepło naturalnego drewna

To doskonały przykład wykorzystania dekorów do wprowadzenia do wnętrza powiewu naturalności. Oczywiste jest, że prawdziwe drewno w łazience jest bardzo kłopotliwe do utrzymania, dekory natomiast świetnie poradzą sobie w każdych warunkach.

Są praktyczne, trwałe i bezpieczne, a do tego wygodne, zarówno w montażu, jak i w pielęgnacji. Wymagają jedynie odrobinę troski i zastosowania impregnatów (np. impregnatu DECOVER marki Incana), ale szkodniki czy wilgoć są dla nich zdecydowanie mniej groźne.

Oferowane przez firmę Incana "drewno zatopione w betonie", ma ciepły, cynamonowy kolor. Będzie tworzyć niesamowity klimat, gdy "otulimy" nim wannę. Świetnie sprawdzi się także jako efektowne tło innych urządzeń sanitarnych. Dzięki płytkom tak doskonale imitującym drewno, łazienka stanie się przytulna i pozwoli użytkownikom na kąpiel w otoczeniu natury.

Znakomicie poradzi sobie w aranżacjach nowoczesnych, ale też rustykalnych czy we wciąż pozostającym w trendzie uduchowionym boho. Drewno Landwood bezpiecznie zestawić można z białymi ścianami, a osoby, które lubią nieco bardziej odważne aranżacje, mogą otoczyć je czernią lub szarym betonem.

Kamienne SPA

Łazienka lubi kamienie, bo przywodzą na myśl ożywcze górskie strumyki. Wiedzą to właściciele SPA, którzy często używają kamieni do jej aranżacji. Warto pamiętać, że mają one nie tylko szarawy kolor - naśladujące minerały płytki Incana znaleźć można w chłodniejszych kolorach skały, ale też w ciepłym odcieniu piaskowca.

Jeśli gustujemy w ciemnych elementach - dominujących lub zestawionych kontrastowo, możemy wybrać model Everest, naśladujący bazaltowe skały wulkaniczne. Płytki posiadają piękne przebarwienia, które wydobyć możemy odpowiednim oświetleniem. Właściwe światło pozwoli zresztą nie tylko na ekspozycję gry kolorów, ale także cieni, co dodatkowo wzmocni efekt. "Bazaltowa" łazienka, będzie z pewnością oazą spokoju i wyciszenia.

Jeśli zamierzamy dekorami rozjaśnić wnętrze, powinniśmy przyjrzeć się m.in. takim modelom, jak Cortina, Espania, Basalto, Alaska. Efekt "ciepłego" wnętrza pozwolą nam uzyskać płytki Acebo-gips, Vermont czy Colorado. Na uwagę zasługuje też bardzo unikatowa Strato, która niesie różne doznania estetyczne w zależności od tego, z jakiej odległości ją oglądamy. Nadaje się szczególnie do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek.

Zainspiruj się produktami Incana

Minimalistyczny beton

W minimalistycznych wnętrzach, bez wątpienia, od lat króluje także beton. Jest coś fascynującego w jego szlachetnej surowości. Warto przy tym pamiętać, że wcale nie trzeba tworzyć z niego jednolitych powierzchni. Płytki dekoracyjne Incana pozwalają na stylistyczną grę strukturą i wielkością płytek.

Duże, industrialne powierzchnie uzyskamy wykorzystując model Concerto Natural. To świetna imitacja prawdziwych, betonowych ścian. Płytki posiadają wżery, dzięki czemu przywołują na myśl betonową "wielką płytę". Dobrze poczują się w towarzystwie m.in. szkła i drewna.

Całkowicie odmienny efekt uzyskać można stosując model Stripe - długie i wąskie płyty, wizualnie podzielone na mniejsze elementy. Projektanci Stripe postawili sobie za cel wierne odzwierciedlenie formy betonu spod szalunku i dopięli swego. Ten model płytek - występujący w kolorach Bianco i Natural - wprawnie podkreśli industrialny styl łazienki. Kto wie, może ktoś odważy się zastosować go w steampunkowej aranżacji? Tego typu rozwiązanie sprawdzi się m.in. w tematycznych restauracjach i pubach.

Ponadczasowa cegła

Cegła to przykład materiału odzyskanego spod gruzów historii. W słusznie minionych dziejach skrzętnie ukrywana pod warstwami tynku, w ostatnich dwóch dekadach pewnie wkroczyła na salony. Pokochaliśmy ją, za jej naturalność, fakturę i barwę. Świetnie nadaje się także do wykorzystania w łazience.

Stripe Bianco INCANA cegła dekoracyjna
Stripe Bianco INCANA cegła dekoracyjna

Pomimo tego, że nie jest niczym odkrywczym - stara, nadgryziona zębem czasu czerwona cegła jest bez wątpienia ponadczasowa. Doskonale imituje ją model Arnhem z serii Brick. Wkomponuje się niemal w każdy styl łazienki, wydobywając z niej - w zależności od dodatków - styl retro, rustykalny bądź całkiem prosty, nowoczesny design.

3D - efekt WOW!

To pomysł przede wszystkim na wyeksponowanie jednego, konkretnego elementu łazienki, np. ściany przy wannie bądź toalecie. Płytki 3D można także wykorzystać do stworzenia ściany z wnękami na świeczki czy otwartymi półkami. Do wyboru mamy szereg interesujących projektów.

Sprawdź gdzie kupisz produkty Incana

Nam szczególnie do gusty przypadło szare Qubo, w którym każda płytka składa się z symetrycznych małych kwadratów o różnej wysokości. Ten model daje naprawdę wyrazisty efekt 3D. Oczywiście, warto wzmocnić go odpowiednim oświetleniem. Zupełnie inny efekt uzyskamy stosując falisty model Estillo. Wzór będący jednocześnie połączeniem prostoty i złożoności, który dzięki swej formie składającej się z kwadratów, których powierzchnia jest ułożona pod różnymi kontami, daje doskonały przestrzenny efekt 3D.

Z Maximą stworzymy na ścianie niepowtarzalne kompozycje
Z Maximą stworzymy na ścianie niepowtarzalne kompozycje

Kolekcja płytek 3D marki Incana jest bardzo bogata, co pozwoli na dobór faktury zgodnej z naszym oczekiwaniem i z efektem, jaki chcemy uzyskać. Należy przy tym pamiętać, że do bardzo wyraziste faktury, dlatego warto przełamać je bardziej stonowanymi powierzchniami ścian. 

źródło i zdjęcie: Incana