Klimatyzacja a koronawirus

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Klimatyzacja a koronawirus

Już od ponad roku świat mierzy się z epidemią koronawirusa. Nowe bio-zagrożenie od samego początku wzbudzało wiele obaw i strachu. Nie wiedzieliśmy jak dokładnie rozprzestrzenia się wirus i jak bardzo jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. W mediach systematycznie pojawiały się sprzeczne informacje o możliwościach jego rozprzestrzeniania.

aktualizacja: 2021-04-21 07:50:35

Jednym z aspektów, który wzbudzał wiele wątpliwości było pytanie, czy koronawirus może być przenoszony np. przez klimatyzację? W Internecie pojawiły się nawet informacje o zakazie używania klimatyzacji w dobie pandemii. Po roku, gdy instytucje badawcze z całego świata, zdołały już wystarczająco poznać wirusa SARS-CoV-2, opublikowano wiele sprostowań, które obalają narastające od 12 miesięcy mity dotyczące rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 w systemach klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Jakie są zatem oficjalne zalecenia w walce z koronawirusem?

Klimatyzacja - rodzina

Czy klimatyzacja roznosi koronawirusa?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała jednoznaczną odpowiedź, o tym, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową na relatywnie bliskie odległości (1-2 m), nie przenosi się natomiast pomiędzy pomieszczeniami poprzez systemy klimatyzacyjne. De facto WHO stoi na stanowisku, że dobrze utrzymany i obsługiwany system ogrzewania, wentylacji czy też klimatyzacji może zmniejszyć rozprzestrzenianie się COVID-19 w pomieszczeniach, zwiększając wymianę powietrza na zewnątrz.

Klimatyzatory #HAIER​ z technologią STERYLIZACJA UV-C hamują rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99.998%!

Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, należy systematycznie poddawać klimatyzatory czynnościom serwisowym, by pod względem technicznym utrzymać wydajny system klimatyzacyjny o wysokiej sprawności w zakresie usuwania zanieczyszczeń o naprawdę niewielkich rozmiarach. Co bezpośrednio wpłynie na jakość powietrza wywiewanego
z urządzeń.

Pamiętaj - przed każdym sezonem wezwij fachowca i wykonaj przegląd swojego klimatyzatora!

Organizacja badawcza Texcell prowadziła badania i testy weryfikacyjne dla funkcji STERYLIZACJA UV-C w klimatyzatorach HAIER w kierunku hamowania wirusa SARS-CoV-2 już od listopada 2020 r.
Czy wiesz, że? Niezależna międzynarodowa organizacja badawcza Texcell prowadziła badania i testy weryfikacyjne dla funkcji STERYLIZACJA UV-C w klimatyzatorach HAIER w kierunku hamowania wirusa SARS-CoV-2 już od listopada 2020 r.? Skuteczność na poziomie 99,998% potwierdzona została certyfikatem w marcu 2021 r.

Czy włączać klimatyzację w czasie koronawirusa?

Promieniowanie UV-C - potwierdzona skuteczność w walce z koronawirusem

Naukowcy podkreślają istotną rolę mechanizmu wsparcia redukcji wirusa w powietrzu wewnętrznym w wyniku stosowanych metod uzdatniania powietrza nawiewanego do pomieszczeń. W wielu badaniach naukowych wykazano, że zastosowanie dodatkowych czynników biobójczych, takich jak promieniowanie UV-C, zmniejsza ryzyko przenoszenia chorób zakaźnych wewnątrz pomieszczeń budynków.

Promieniowanie UV-C to dobrze nam znany typ promieniowania UV, który od wielu lat zapewnia skuteczną dezynfekcję i sterylizację sal szpitalnych, czy gabinetów medycznych. Obecnie w wybranych klimatyzatorach HAIER dostępna jest technologia STERYLIZACJA UV-C, która promieniowaniem hamuje rozwój wirusów i bakterii znajdujących się w powietrzu nawiewanym do klimatyzatora. Wykorzystuje do tego specjalną lampę LED UV-C. Skuteczność działania technologii STERYLIZACJA UV-C wynosi do 99,998%, co zostało oficjalnie potwierdzone przez międzynarodową organizację badawczą -Texcell*.

Klimatyzacja, która ma funkcję Sterylizacja UV-C nie rozprzestrzenia wirusa, dlatego też może być używana. Lampa LED UV-C, która zamontowana jest na parowniku generuje promienie w pobliży wlotu powietrza od prawej do lewej strony, gdy funkcja jest włączona. Gdy powietrze przepływa przez obszar wystawiony na działanie promieni UV-C , technologia sterylizacja UV-C hamuje zagrożenia unoszące się w powietrzu. Sterylizacja UV-C jest całkowicie bezpieczna dla osób przebywających w pomieszczeniu.

Koronawirus a klimatyzacja - podstawą czyste urządzenie

Wielu użytkowników klimatyzacji wciąż jednak zapomina o systematycznych przeglądach systemów klimatyzacyjnych w domu. A utrzymanie urządzenia w czystości w znacznym stopniu wpływa na jakość powietrza, które wydostaje się z niego. Również pod kątem obecności w nich bakterii i wirusów. Dodatkową formą pomocy dla użytkowników w utrzymaniu czystości klimatyzatora jest wyposażenie go w dodatkowe funkcje, które wykorzystują szeroki wachlarz znanych rozwiązań technologicznych opierających się m.in. na wysokich bądź niskich temperaturach, czy też specjalistycznych powłokach antybakteryjnych.

Klimatyzacja HAIER - funkcja 56°C Steri Clean

Skutecznie zabija bakterie i wirusy poprzez podgrzanie wymiennika ciepła do temperatury 56°C przez 30 minut. Dezynfekcja wysoką temperaturą jest skuteczna w zwalczaniu zanieczyszczeń, które mogą osiadać na powierzchni wymiennika ciepła. Utrzymanie wysokich wartości temperaturowych przez ponad 30 minut stwarza zabójcze warunki dla bakterii i wirusów.

Klimatyzacja HAIER - funkcja 56°C Steri Clean

Klimatyzacja HAIER - funkcja Self Hygiene

Antybakteryjna powłoka z nanocząsteczkami srebra nałożona na komponenty kanału cyrkulacji powietrza w urządzeniu, zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Jony srebra posiadają właściwości higieniczne i antyseptyczne, dlatego bakterie w kontakcie z nimi są niszczone.

Klimatyzatory HAIER - funkcja Self Clean

Rozwiązanie to polega na usuwaniu gromadzących się zanieczyszczeń na parowniku. Wilgotne powietrze zamrażane na powierzchni wymiennika ciepła usuwa osad w momencie rozmrażania.

Klimatyzatory HAIER - funkcja Self Purify / Filtr IFD

Technologia wraz z zaawansowanym filtrem IFD, jest odpowiedzialna za skuteczne oczyszczanie powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Siatka filtrująca IFD zapewnia większą zdolność usuwania zanieczyszczeń w powietrzu - składa się ona niemal z 7000 otworów do pochłaniania pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Pomiar skuteczności oczyszczania powietrza z funkcją SELF PURIFY wg CADR (Clean Air Deliver Rate) wynosi nawet 300m³/h. Oznacza to, że wydajność oczyszczania powietrza jest równie wysoka, jak w przypadku profesjonalnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku.

Klimatyzatory HAIER - funkcja Self Purify / Filtr IFD

Wysoki poziom filtracji jest obecnie bardzo istotny. Odpowiedni dobór klasy stosowanych w klimatyzatorach filtrach, a także dalsza ich właściwa eksploatacja, regularne czyszczenie i wymiana - gwarantują czyste powietrze w domu.

Klimatyzatory to urządzenia które obecnie nie tylko chłodzą i grzeją, teraz pomogą również w oczyszczaniu powietrza w Twoim domu. Jeszcze nigdy nie były aż tak funkcjonalne. Z klimatyzacją HAIER zapewnisz ochronę sobie i swoim bliskim.

*Technologia STERYLIZACJA UV-C zastosowana w klimatyzatorach Haier może pełnić funkcję hamowania rozwoju wirusa (SARS-CoV-2) do 99,998% w oparciu o wyniki badania wydajności lampy UV-C (badanie: Non-GLP VIRAL CLEARANCE STUDY - FIO). Testy zostały przeprowadzone przez Texcell, globalną organizację zajmująca się przeprowadzaniem badań na zlecenie. Texcell zweryfikował i potwierdził skuteczność tej technologii na poziomie 99,998%, w przestrzeni o kubaturze 45 litrów, w czasie 1 godziny.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość www.recool.pl - klimatyzacja, rekuperacja, pompy ciepła, fotowoltaika

16 Kwi 2021, 07:57

Dla wszystkich którzy nie do końca przekonani są do firmy Haier... w urzadzeniach Daikina znajdziemy podobne rozwiązanie równie skuteczne w zwlaczaniu wirusów.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje