Korzyści ze współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Korzyści ze współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną

Połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaiczną może zapewnić w pełnie ekologiczny system ogrzewania domu. Oprócz braku wydzielania szkodliwych związków do atmosfery, pozyskiwana w ten sposób energia ogrzewa i chłodzi nasz dom.

aktualizacja: 2021-07-29 06:57:35

Po pierwsze montaż pompy ciepła w nowym domu czy wymiana starego kotła na ekologiczne pompy ciepła w domu modernizowanym przede wszystkim się opłaca. Po drugie to najlepsze rozwiązanie w walce ze smogiem. Montując pompę ciepła otrzymujemy nowoczesny, ekologiczny, komfortowy i tani w eksploatacji produkt, który korzystając z darmowej energii odnawialnej ogrzewa i chłodzi nasz dom.

Wszystko to przy minimalnych kosztach użytkowania. Pompa ciepła to też rozwiązanie praktycznie bezobsługowe. Dla tych zalet jest ona wybierana jako źródło ciepła w coraz większej liczbie polskich domów. Nie mniej istotna jest w pompach ciepła Galmet funkcja chłodzenia domu. Nie ma zatem potrzeby montażu dodatkowej klimatyzacji.

W przypadku pompy ciepła nawet ponad 80% energii potrzebnej do ogrzania domu stanowi darmowa energia odnawialna. Po połączeniu jej z instalacją fotowoltaiczną zyskujemy podwójnie i otrzymujemy dom zeroenergetyczny. Mówimy wtedy o zeroemisyjności w ujęciu globalnym. Wybierając pompę ciepła zyskujemy na tym przede wszystkim my, ale i nasi sąsiedzi. Powietrze w okolicy jest dzięki nam czystsze i zdrowsze. Montując instalację PV przyczyniamy się też do ograniczenia produkcji prądu w ujęciu ogólnokrajowym, gdzie większość elektrowni używa do jego produkcji węgla. Mamy też pewność, że mimo galopujących cen prądu my nie zapłacimy za energię elektryczną, bo w 100% pochodzi ona z darmowych źródeł odnawialnych.

 

Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła Galmet Sp. z o.o. Sp. K.
Fot. Galmet

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA