Instalatorze! Zdobądź cenną wiedzę, poznaj świat pomp ciepła Panasonic i dołącz do społeczności GO GREEN!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Instalatorze! Zdobądź cenną wiedzę, poznaj świat pomp ciepła Panasonic i dołącz do społeczności GO GREEN!

Czy wiesz, jak przekazywać wiedzę swoim klientom? Znasz odpowiedzi na ich pytania? Wiesz czego oczekują i o co najczęściej pytają? Spotkaj się z ekspertami z rynku pomp ciepła, fotowoltaiki oraz dotacji. Zobacz, jak wygląda serwis, uruchomienie i dobór tych ekologicznych urządzeń. Sprawdź, jak to możliwe, że przyszłość zaczyna się już dzisiaj i dowiedz się więcej! Poznaj świat pomp ciepła i nie tylko... Dołącz do społeczności GO GREEN!

aktualizacja: 2021-09-30 07:38:17

Pompy ciepła w Polsce

Czy wiesz, że w 2030 roku w Polsce może pracować nawet milion pomp ciepła? To dynamicznie rozwijający się rynek, który z roku na rok bije kolejne rekordy sprzedażowe. Wykorzystanie pomp ciepła, to pole do zmian polskich budynków na lepsze i bardziej ekologiczne.

2020 rok był kolejnym, w którym odznaczył się spektakularny wzrost rynku pomp ciepła w Polsce. Według danych PORT PC, w sumie sprzedano aż 56,5 tys. pomp ciepła łącznie z pompami ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej! Podium w grupach produktowych bezkonkurencyjnie zajęły powietrzne pompy ciepła, których sprzedano aż 42 tys. Przekłada się to na wzrost o +108% w stosunku do wyniku z 2019 r. Rok 2020 był również pierwszym, w którym sprzedano więcej pomp ciepła niż kotłów na paliwa stałe!

Wszystko wskazuje na to, że trwający rok 2021 zakończy się kolejnym rekordem sprzedażowym. Już teraz widoczny jest na rynku większy popyt niż podaż.

Do wzrostu zainteresowania tą technologią przyczyniają się między innymi obowiązujące dotacje, a już zapowiadane są kolejne! W pierwszej połowie 2022 roku ma zostać uruchomiony program Moje Ciepło, który wesprze inwestycje w pompy ciepła w nowych budynkach. Aktualnie prowadzony jest również program Czyste Powietrze, w którym największe wsparcie można uzyskać właśnie na pompy ciepła. Im bardziej ekologiczne urządzenie wybierze inwestor, tym na większą dotację może liczyć. Na pompy ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej można otrzymać aż 13 500 zł w podstawowym i 18 000 zł w podwyższonym poziomie dofinansowania.

Tak atrakcyjne kwoty przyczyniły się do tego, że od początku 2021 roku zaobserwowano zwiększone zainteresowanie tą ekologiczną technologią. Wnioski składane w programie Czyste Powietrze na wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe, czyli kopciucha na pompę ciepła osiągnęły aż 18%. To pokazuje jak bardzo duże znaczenie mają pompy ciepła w odchodzeniu od węgla i zmienianiu naszego świata na lepsze. I Ty dołącz do zielonej rewolucji!

Dołącz do społeczności GO GREEN!

GO GREEN to kampania skierowana do ludzi zajmujących się lub chcących zajmować się profesjonalnie pompami ciepła, zwłaszcza pompami ciepła Panasonic Aquarea. To również cykl spotkań informacyjnych, dzięki którym zdobędziesz cenną wiedzę, zobaczysz jak wygląda serwis, uruchomienie i dobór pomp ciepła oraz spotkasz się z ekspertami z rynku pomp ciepła, fotowoltaiki i dotacji. Kampanię zainauguruje wydarzenie główne GO GREEN LIVE, które obejrzysz już 6 października o 14:00 na koncie FB i YT Panasonic Aquarea.

Nie zwlekaj, zapisz tę datę w kalendarzu i nie przegap - dołącz do nas!

GO GREEN - poznaj pełne kalendarium kampanii!

Kampanię rozpoczniemy od GO GREEN LIVE, podczas którego odkryjemy przed Państwem świat instalatorów pomp ciepła Panasonic Aquarea. To aktywne 90 minut, pełne wiedzy i przydatnych informacji prosto od ekspertów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i zachęcą do wstąpienia w szeregi programu Panasonic ProClub przeznaczonego właśnie dla instalatorów pomp ciepła Panasonic Aquarea.

GO GREEN LIVE rozpocznie się o godzinie 14:00 już 6 października. Będzie można je obejrzeć na Facebooku i YouTubie Panasonic. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji!

Po wydarzeniu otwierającym, zapraszamy na cykl czterech piątkowych webinarów z ekspertami, podczas których zostaną poruszone najważniejsze tematy w branży pomp ciepła. Rejestracja na webinary jest wymagana.

Poznaj pełne kalendarium wydarzeń w ramach kampanii GO GREEN!

 • 6 października 2021 - 14:00 - GO GREEN LIVE - wydarzenie otwierające
  Facebook - TRANSMISJA
  Youtube - TRANSMISJA
 • 15 października 2021 - 10:00 - 11:00 - I Webinar
  TEMAT: Współpraca pomp ciepła z instalacjami fotowoltaicznymi fakty i mity
  PROWADZĄCY: Bogdan Szymański - Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV
  REJESTRACJA: https://bit.ly/wspolpraca-pc-i-pv-fakty-i-mity
 • 22 października 2021 - 10:00 - 11:00 - II Webinar
  TEMAT: Rynek pomp ciepła 2021, aspekty prawne i perspektywy rozwoju
  PROWADZĄCY: Paweł Lachman - Prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC
  REJESTRACJA: https://bit.ly/rynek-pc-2021
 • 29 października 2021 - 10:00 - 11:00 - III Webinar
  TEMAT: Ulga Termomodernizacyjna i Program Czyste powietrze - aktualia i wnioski z ich realizacji
  PROWADZĄCY: Rafał Adamus - niezależny doradca energetyczny
  REJESTRACJA: https://bit.ly/ulga-termomodernizacyjna-i-czyste-powietrze
 • 5 listopada 2021 - 10:00 - 11:00 - IV Webinar
  TEMAT: Dobór pompy ciepła do nowego i modernizowanego obiektu
  PROWADZĄCY: Stanisław Glodny - Area Sales Manager A2W, Panasonic
  REJESTRACJA: https://bit.ly/dobor-pompy-ciepla-do-domow

Zapisz się i dołącz do społeczności GO GREEN!

Firma powiązana:
Panasonic

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA