Aquarea Designer teraz dostępny w wersji online

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Aquarea Designer teraz dostępny w wersji online

Program Panasonic Aquarea Designer dedykowany dla projektantów, instalatorów i dystrybutorów HVACR, którzy chcą prawidłowo dobrać pompę ciepła powietrze woda Panasonic Aquarea od teraz jest dostępny w wersji online. Dzięki temu nie trzeba już pobierać programu na urządzenie ani logować się do systemu - wystarczy skopiować link i wkleić go do przeglądarki dowolnego urządzenia - laptopa, tabletu, smartfonu.

aktualizacja: 2021-09-27 08:37:28

Jeszcze więcej korzyści programu Aquarea Designer

Możliwość zdalnego dostępu z poziomu każdego urządzenia, bez konieczności logowania się, to nie jedyna zmiana w programie. Dodatkowo, Panasonic wprowadził szereg domyślnych i automatycznie aktualizowanych danych. Dla przykładu, w starszej wersji programu należało samodzielnie konfigurować różne koszty, choćby ceny prądu. W nowej wersji online tego typu dane są aktualizowane domyślnie.

Kolejnym ułatwieniem jest skrót do schematów hydraulicznych, dzięki któremu instalatorzy czy projektanci szybko i łatwo dopasują gotowe do wykorzystania schematy do wybranej pompy. W procesie doboru pompy ciepła dostępne są również akcesoria, które na ostatnich etapach projektowania instalacji pomagają w wyborze schematu hydraulicznego. Nowa wersja programu generuje również SCOP dla zdefiniowanego zastosowania.

Szerzej o programie doboru Aquarea Designer

Aquarea Designer to program, który pomaga projektantom, instalatorom i dystrybutorom dobrać odpowiednią pompę ciepła z serii Aquarea dla konkretnego budynku. Program pomaga wyliczyć koszty energii zużywanej przez projektowany układ i współczynnik efektywności SCOP dla ogrzewanych pomieszczeń, dla ciepłej wody użytkowej i wspólny dla obu.

Dzięki Aquarea Designer projektant lub instalator może zaprezentować klientowi porównanie wydajności i kosztów eksploatacji oraz konserwacji instalacji ogrzewania pompą ciepła z innymi systemami grzewczymi, np. z ogrzewaniem gazowym, olejowym czy elektrycznym.

Generowanie gotowych projektów w programie

Za pomocą programu można też wykonywać projekty instalacji pompy ciepła. Program uwzględnia zyski solarne, obliczenia zapotrzebowania na podstawie zużycia innego paliwa, wybór modelu pompy ciepła (Split, Monoblok, All in One), a także akcesoria takie jak zbiorniki buforowe i podgrzewacze CWU.

Po analizie dodatkowych danych, takich jak zapotrzebowanie na ogrzewanie, temperatura zasilania i powrotu czynnika grzewczego, dane klimatyczne (w tym temperaturę zewnętrzną), program generuje prosty i przejrzysty raport, schemat hydrauliczny oraz etykietę energetyczną. Prowadzi też krok po kroku do zbudowania bazy danych tworzonego projektu i pozwala na generowanie raportu, który może zostać zapisany w formacie PDF.

Dostęp do programu możliwy jest po zalogowaniu się do Panasonic Pro Club lub bezpośrednio na AQUAREA Designer (panasonicproclub.com).

Firma powiązana:
Panasonic

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA