NIBE-BIAWAR - przyciąga pracowników rozwiązaniami proekologicznymi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
NIBE-BIAWAR - przyciąga pracowników rozwiązaniami proekologicznymi

Świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa. Widać to również wśród kandydatów do pracy w białostockiej firmie NIBE-BIAWAR. Coraz częściej wśród powodów wybrania jej jako pracodawcy pojawiają się argumenty, że znajdując tu zatrudnienie można przyczynić się do służących poprawie klimatu rozwiązań proekologicznych.

aktualizacja: 2020-09-16 11:03:45

Rozwój firmy - a przynajmniej jego tempo - jest mocno uwarunkowany wzrostem zainteresowania rozwiązaniami OZE w Polsce, zwłaszcza pompami ciepła w połączeniu z fotowoltaiką. Potwierdzają to również liczby. Przychód firmy w 2019 wyniósł 176 mln zł, a zmiana procentowa w stosunku do poprzedniego roku wyniosła 21 proc., przy czym największy wzrost osiągnięto właśnie w segmencie pomp ciepła NIBE, bo aż 63 proc. Z kolei przewidywane przychody w roku 2020 wyniosą ponad 200 mln i nawet w czasie pandemii widzimy ogromny wzrost sprzedaży w tym segmencie po drugim kwartale br.

Ubiegły rok był rokiem rekordowym pod względem sprzedaży produkowanych przez nas urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, szczególnie w segmencie pomp ciepła, rekuperatorów i systemów fotowoltaicznych NIBE. Na osiągnięty sukces składa się kilka czynników, a mianowicie wzrost świadomości w zakresie budownictwa niskoemisyjnego, technologii pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii wraz ze Szwedzką Dotacją i programem rządowym Czyste Powietrze i Mój Prąd, dobrze skrojona oferta, wysoka jakość produktu i co za tym idzie bardzo dobra opinia o marce NIBE i pozycja lidera rynku, ale również a może przede wszystkim zaangażowanie i jakość usług autoryzowanych firm instalacyjnych i doradców. 

Produktem który ma duży wpływ na wynik finansowy firmy jest produkowana w Polsce centrala wewnętrzna do powietrznych pomp ciepła. Innowacyjność tego produktu polega na kompaktowości rozwiązania zapewniającego szybki i prosty montaż pompy ciepła i pewność poprawnego działania instalacji z zastosowaniem zaledwie dwóch elementów (jednostki wewnętrznej BA-SVM 10-200/SHK 200 i zewnętrznej pompy ciepła typu split i monoblok).

NIBE znana jest właśnie - nie tylko zresztą w Polsce, ale i w świecie - ze stosowania nowych technologii, także w samych procesach produkcyjnych i dystrybucyjnych. To wymaga pracowników z określonymi kwalifikacjami. W jaki sposób rekrutowani są oni do pracy w Polsce?

- Rzeczywiście, w naszych fabrykach można znaleźć najnowsze rozwiązania technologiczne, ale i fantastyczną rodzinną atmosferę pracy. Jako eksperci w swojej branży jesteśmy gotowi nawet na szkolenie naszych nowych pracowników od podstaw. W związku z czym oprócz umiejętności manualnych, czy wiedzy związanej z technicznymi aspektami dużą wagę przywiązujemy do motywacji kandydatów, czy ich zdolności komunikacyjnych - odpowiada Małgorzata Smuczyńska, Business Unit Manager NIBE.

Nowoczesna technologicznie fabryka to miejsce gdzie szczególnie ważne jest bieżące uzupełnianie kwalifikacji - a dzięki nim także możliwość awansów: płacowych czy na ścieżce kariery. Tak jest właśnie w NIBE-BIAWAR

- Biorąc pod uwagę specyfikę naszych produktów podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników ma dla nas duże znaczenie. Jeśli poszukujemy specjalistów w pierwszej kolejności analizujemy wewnętrzne zasoby - pod kątem wiedzy, umiejętności i predyspozycji pracowników. Naturalnym jest, że za umiejętnościami i efektami pracy idą wynagrodzenia - wyjaśnia Małgorzata Smuczyńska. I dodaje:  - Oczywiście jednym z powodów wymienianych jako motywacja do złożenia CV do naszej firmy jest jej lokalizacja. Kandydaci nie zawsze potrafią ocenić warunki pracy, ponieważ bazują tylko na wyobrażeniu, jakie wyrabiają sobie oglądając prezentację z miejsca potencjalnej pracy. Prawdziwą rekomendacją są opinie nowych pracowników, którzy są bardzo zadowolenie z warunków, jakie zastali w swoim miejscu pracy i polecają ją swoim znajomym, a oferta NIBE-BIAWAR jest pod tym względem rzeczywiście konkurencyjna.

Przypomnijmy, że w lutym 2020 r. został oddany do użytku nowy zakład produkcyjny w 100-proc. ogrzewany i chłodzony za pomocą powietrznych i gruntowych pomp ciepła NIBE. Biawar Produkcja docelowo będzie zajmował powierzchnię 30 tys. mkw., a już teraz załoga może korzystać z nowego magazynu, laboratorium, hali produkcyjnej przeznaczonej głównie na rozwój OZE i nowych technologii oraz Centrum Szkoleniowego wraz z pokazową kotłownią. Jest to impuls do rozwoju firmy w kolejnych latach. Możliwość zwiększenia wydajności produkcji i prowadzenia profesjonalnych szkoleń pozwoli na zwiększenie udziałów OZE w sektorze energetycznym, a co się z tym wiąże zwiększania również udziałów na rynku pomp ciepła i wentylacji w Polsce.

NIBE-BIAWAR od dawna działa w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, a produkowane urządzenia są uznane za najlepszą dostępną technologię. Ponadto są politycznie wspierane np. poprzez zmiany warunków technicznych budynków (aktualne WT 2021), ustawy antysmogowe, antykopciuchowe, zmiany podatkowe, co potwierdza trafność obranego kierunku rozwoju.

- Świadomość ekologiczna jest coraz większa w naszej społeczności i widać to również wśród kandydatów. Coraz częściej wśród powodów wybrania NIBE-BIAWAR jako pracodawcy pojawiają się argumenty, że produkowane przez nas rozwiązania są pro ekologiczne - podkreśla Małgorzata Smuczyńska, Business Unit Manager NIBE.

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje