Nowa pompa ciepła Aquarea generacji J typu monoblok od Panasonic

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowa pompa ciepła Aquarea generacji J typu monoblok od Panasonic

Panasonic ogłosił najnowszy produkt w swoim asortymencie pomp ciepła woda-powietrze Aquarea – niezwykle wydajny system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Idealna do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych, pompa ciepła łączy wysokowydajny system w jedną kompaktową jednostkę zewnętrzną.

aktualizacja: 2020-07-15 12:44:42

Dostosowana do potrzeb każdej przestrzeni

Zaawansowany system zewnętrzny zapewnia zarówno ciepłą wodę użytkową (CWU), jak i ciepło dla grzejników oraz ogrzewania i chłodzenia dla przystosowanych do tego systemów. Dzięki dostępnemu zakresowi mocy od 5kW do 9kW, monobloki generacji J oferują niższe koszty eksploatacji niż inne dostępne na rynku rozwiązania. Zakres ten w pełni dostosowuje system do potrzeb pomieszczenia, niezależnie od tego, czy jest to nowy czy modernizowany budynek. Pompy ciepła generacji J są w stanie zapewnić temperaturę wody wylotowej do 60°C nawet przy -10°C temperatury zewnętrznej, a także wyższą wydajność w zakresie ogrzewania do +25%, a chłodzenia do +30%.

Kompaktowa konstrukcja

Dzięki niewielkiej konstrukcji nowy monoblok zajmuje niewiele przestrzeni na zewnątrz budynku. Cały czynnik chłodniczy zamknięty jest w hermetycznej i szczelnej oraz małej jednostce zewnętrznej, a wewnątrz budynku znajdują się jedynie niezbędne rury hydrauliczne. Monoblok Aquarea generacji J to idealne rozwiązanie dla nowych projektów budowlanych, może być łatwo zainstalowany zarówno w miejscach o ograniczonej przestrzeni, jak i przy większych metrażach, wymagających estetycznego i dyskretnego wyglądu. Niewielki rozmiar instalacji zawdzięcza się wbudowanemu hydrokitowi, czyli wyposażeniu hydraulicznemu w jednostkę zewnętrzną. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni, z Aquarea Monobloc można zainstalować dodatkowy zestaw zbiorników (PAW-TD20B8E3 lub PAW-TD23B6E5) do produkcji CWU.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Dzięki polityce zrównoważonego rozwoju, która jest jednym z priorytetów firmy Panasonic, nowy monoblok oferuje znaczne korzyści dla użytkownika końcowego i jego wpływu na środowisko. Wykorzystując zaawansowaną technologię powietrzno-wodną, seria Aquarea zapewnia niezwykle wydajne, przyjazne dla środowiska rozwiązanie, nawet w temperaturach do -20°C.  Poza ogrzewaniem i ciepłą wodą, monoblok generacji J zapewnia również chłodzenie w okresie letnim.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem

System jest również kompatybilny z Aquarea Smart Cloud - aplikacją, dzięki której użytkownicy końcowi mogą zdalnie sterować pełnym zakresem funkcji ogrzewania i chłodzenia, a także monitorować zużycie energii i jej koszt. Co więcej, można go również podłączyć do Aquarea Service Cloud, aby umożliwić instalatorom zdalny dostęp do systemów ogrzewania i chłodzenia zainstalowanych u ich klientów w celu skrócenia czasu reakcji serwisowej. Dzięki temu instalatorzy mogą działać z dowolnego miejsca, oszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Najnowocześniejsze, kompaktowe urządzenie monoblok generacji J firmy Panasonic można łączyć z wieloma wysokowydajnymi akcesoriami w celu uzyskania jeszcze większych oszczędności energii. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.aircon.panasonic.eu.

Firma powiązana:
Panasonic

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje