Basenowa pompa ciepła? Heiko POOL odpowiada na potrzeby Klientów!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Basenowa pompa ciepła? Heiko POOL odpowiada na potrzeby Klientów!

Ostatnimi laty coraz popularniejsze stają się przydomowe baseny ogrodowe. Tego typu inwestycja nie jest już bardzo kosztowna, zwłaszcza że na rynku dostępne są różne warianty m.in. baseny stelażowe, drewniane czy stalowe. Niektóre umożliwiają nawet ich demontaż poza sezonem. Niestety, aby móc w pełni zrelaksować się w wodzie, konieczne może być jej podgrzanie. W tym celu Heiko zaprojektowało basenowe pompy ciepła (POOL).

aktualizacja: 2022-08-10 13:23:56

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Heiko POOL?

Rozwiązanie energooszczędne

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest energooszczędność. Nie ma co ukrywać, że ten parametr zapewne okaże się kluczowy. Jeśli więc martwisz się, ile prądu zużywa pompa ciepła do grzania wody - informujemy, że to rozwiązanie bardzo oszczędne. Wszystko, co, zamiast pompy ciepła możesz wykorzystać, okaże się prawdopodobnie mniej efektywne. Używanie pompy będzie ok. 2x tańsze niż ogrzewanie kotłem gazowym; ok. 3x tańsze od używania kotła olejowego i aż ok. 5x tańsze względem grzałki elektrycznej!

Przemawia za tym korzystny współczynnik wydajności (COP), określający jak wiele energii elektrycznej pompa musi pobrać z sieci, aby wyprodukować ciepło - przy Heiko POOL z 1 kWh pobranej energii - pompa oddaje (zależnie od modelu i warunków) aż 6-16 kWh ciepła.

Ekologiczna pompa ciepła

Wspomniany niski pobór energii jest korzystny nie tylko dla użytkownika, ale także dla Ziemi. Nie jest to jednak jedyna cecha urządzenia zaprojektowana z myślą o naszej planecie.

Pompy ciepła basenowe Heiko, podobnie jak inne urządzenia tego typu, do swojej pracy nie potrzebują surowców nieodnawialnych ani paliwa oraz nie generuje żadnych odpadów. Ponadto działają na podstawie czynnika chłodniczego R32. Jest to obecnie najlepszy wybór, znacznie bardziej ekologiczny niż starszy R410A. A oprócz tego ma od niego o ok. 10% lepszą efektywność pracy.

Wygoda użytkowania

Marka HEIKO dba o wygodę Użytkowników. Za sprawą innowacyjnych rozwiązań urządzenia są nie tylko wydajne, ale i bezawaryjne. Pompy ciepła będą świetnie spełniać swoje zadanie przez cały okres eksploatacji.

Dodatkowo zarządzanie i sterowanie urządzeniem wyróżnia się wysoką prostotą. Pompa ciepła Heiko jest zautomatyzowana praktycznie w stu procentach i prawie nie wymaga uwagi użytkownika. Aby zmienić ustawienia, wystarczy skorzystać z czytelnego panelu umieszczonego na urządzeniu.

Basenowa pompa ciepła HEIKO POOL

Kompaktowa konstrukcja i szybka instalacja

Basenowa pompa ciepła jest opłacalna, ale co z jej montażem? Jeśli wcześniej nigdy nie miałeś do czynienia z taką instalacją - mogą pojawić się pewne obawy. Na szczęście Heiko POOL to również w tej kwestii bardzo starannie zaprojektowana pompa ciepła. Ile zajmuje miejsca? Ma niewielkie gabaryty oraz wagę, co ułatwia jej lokowanie, a także demontaż, jeśli zdecydujesz się ją schować np. na zimę. Pomocna pod tym względem jest również konstrukcja monoblokowa urządzenia - przyspiesza montaż i czyni go bezpieczniejszym.

Gdzie zamontować pompę ciepła?

Pompę basenową POOL Heiko podłącza się bezpośrednio do obiegu technologicznego wody. Najlepiej zrobić to możliwie jak najbliżej samego basenu, co skróci i uprości wykonanie niezbędnych połączeń. Warto więc od razu wydzielić sobie na nią specjalną przestrzeń. Dobrze również by urządzenie ulokowane było tak, by nie przeszkadzało domownikom w codziennym funkcjonowaniu np. na skutek dźwięków generowanych podczas pracy.

Jak działa pompa ciepła do basenu Heiko POOL?

Do swojego działania pompa ciepła wykorzystuje przede wszystkim zieloną energię. Z tego źródła pochodzi ok. 75% pozyskanej energii, resztę należy pobrać z sieci elektrycznej. Woda ze zbiornika wodnego transportowana jest do pompy ciepła. W tytanowym wymienniku ciepła zostaje przekazana energia cieplna, po czym woda ponownie trafia do zbiornika basenowego. Dlatego ważne, by urządzenie znajdowało się blisko basenu - ogranicza to straty cieplne.

Jaka pompa ciepła do jakiego basenu?

Wybór konkretnego wariantu pompy jest uzależniony przede wszystkim od powierzchni zbiornika wodnego. Odpowiednią pompą ciepła do basenu 20 m3 lub mniejszego będzie Heiko POOL 5. Dla akwenów przekraczających tę powierzchnię sprawdzi się model POOL 7 lub POOL 9. Z kolei największe warianty - Heiko POOL 11 i POOL 15 sprawdzą się, gdy potrzebna jest pompa ciepła do basenu 30 m3 lub jeszcze większego.

Należy jednak pamiętać, że w doborze urządzenia nie bez znaczenia są także:

  • typ basenu (kryty / odkryty);
  • materiał, z jakiego wykonano basen;
  • okres eksploatacji (sezonowy / całoroczny);
  • pożądana temperatura docelowa wody.

Dopiero po zebraniu wszystkich tych informacji, można mieć pewność, że konkretny wariant urządzenia sprawdzi się w danym przypadku.

Basenowa pompa ciepła HEIKO POOL

Pompa ciepła do basenu i nie tylko!

Co ciekawe, pompy ciepła Heiko POOL znajdą zastosowanie nie tylko przy najpopularniejszych, rekreacyjnych basenach ogrodowych. Urządzenie może być wykorzystane do podgrzewania, ale i chłodzenia wody, a do tego zostało przystosowane do pracy z wodą chlorowaną i soloną. Może z powodzeniem funkcjonować w temperaturze mieszczącej się w granicach -7 - 43°C. Sprawdzi się więc także z bardziej nietypowymi zbiornikami wodnymi wymagającymi precyzyjnego regulowania temperatury, Heiko POOL wybierana jest m.in. przez hodowców ryb.


https://heiko.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania