Domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych - 10 faktów

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych - 10 faktów

Domowa stacja ładująca, znana również jako wallbox, umożliwia szybkie i łatwe ładowanie pojazdów elektrycznych. Poniżej przedstawiamy 10 faktów na jej temat.

aktualizacja: 2022-07-18 13:30:22
  1. Oszczędność czasu i pieniędzy

Wallbox pozwala uzyskać większą elastyczność, krótsze czasy ładowania i niższe koszty energii w porównaniu z ładowaniem ze zwykłego domowego gniazdka 230 V. To prawdziwy komfort, gdy samochód elektryczny jest w pełni naładowany przez noc i jest niezawodnie gotowy do użycia następnego ranka.

Wallbox

 

  1. Stacja lepsza niż gniazdko

Zwykłe gniazdka 230 V nadają się w zasadzie do ładowania samochodów elektrycznych, ale nie wytrzymują wysokich prądów ładowania przez długi czas. Istnieje spore ryzyko przegrzania. Teoretycznie standardowe gniazdo ładuje maksymalnie 2,3 kW na godzinę - ładowanie 23 kW zajmuje zatem dobre 10 godzin! W rzeczywistości do samochodu elektrycznego dociera tylko około 2 kW na godzinę. To utrata ładunku, która kosztuje nie tylko czas, ale i pieniądze.

Wallbox

 

  1. Wtyczka typu 2

Zgodnie ze standardem europejskim stacje ładowania wyposażone są typu 2, o wysokiej wydajności. TECHNIVOLT 1100 to wallbox do szybkiego i bezpiecznego ładowania e-samochodu w domu. Dzięki mocy ładowania 11kW pozwala on skutecznie naładować każdego elektryka, również o większej pojemności akumulatora.

  1. Nie tylko w garażu

TECHNIVOLT 1100 oferuje wszechstronne możliwości montażowe. Można go zamontować w garażu lub na podjeździe - czyli wszędzie tam, gdzie zazwyczaj parkuje się samochód elektryczny. Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą zamontować wallboxa do ściany: TECHNIVOLT 1100 może być również zamontowany na filarze.

Wallbox

 

  1. Odporna nie tylko na wodę

Wszechstronne zastosowanie TECHNIVOLT 1100 wynika również z cech jego obudowy. Wallbox jest solidnie i bezpiecznie zabudowany, aby sprostać pracy na zewnątrz. Jest on odporny na różne czynniki zewnętrzne, nie tylko czystą wodę deszczową. Ponieważ kurz lub nawet próba uszkodzenia, mogą zmniejszyć wydajność stacji ładowania. Dlatego TECHNIVOLT 1100 ma klasę ochrony IP54. Oznacza to, że jest dobrze chroniony przed kurzem, niepożądanym kontaktem i bryzgami wody.

  1. Ochrona dostępu kartą RFID

Jeśli e-ładowarka jest umieszczona w ogólnodostępnym miejscu (np. na podjeździe lub pod wiatą), ochrona dostępu jest przydatna, aby uniemożliwić ładowanie osobom niepowołanym. Za pomocą dostarczonej karty głównej można zarejestrować do 20 kart użytkowników TECHNIVOLT 1100. Dwie karty RFID znajdują się w zestawie, aby umożliwić wygodne i bezpieczne ładowanie tylko po uprzedniej autoryzacji. W każdej chwili można autoryzować dodatkowe karty RFID, dla nowych użytkowników.

Wallbox

 

  1. Kompatybilna z PV

Jeśli system fotowoltaiczny wytwarza więcej energii elektrycznej niż gospodarstwo domowe jej zużywa, to łatwo można ją wykorzystać do ładowania samochodu elektrycznego. Nadmiar energii fotowoltaicznej oznacza bezpłatne ładowanie samochodu elektrycznego.

Stację ładowania TechniVolt można zintegrować z systemem zarządzania panelami fotowoltaicznymi. Odbywa się to przez sieć LAN, za pomocą protokołu EEBUS.

  1. Plug & Charge

TechniVolt 1100 zgodnie z ISO 15118 umożliwia bezpieczne uwierzytelnienie pojazdu w procesie ładowania bez dodatkowej autoryzacji, np. kartą RFID. Stacja ładująca automatycznie rozpoznaje kompatybilny e-samochód po podłączeniu za pomocą kabla ładującego - proces ładowania może rozpocząć się natychmiast.

  1. Również dla firm i parkingów

Zużyte kilowatogodziny są rejestrowane pomocą zintegrowanego licznika energii MID. Można je łatwo odczytać za pośrednictwem interfejsu internetowego. Dzięki temu wallbox to również idealne rozwiązania dla infrastruktury ładowania dla pracowników w firmach, na parkingach samochodów służbowych lub pojazdów na wynajem.

Wallbox

 

  1. Żadnych przeciążeń

Dodatkowo jeżeli parking jest wyposażony w kilka punktów ładowania (stacji ładowania), to sprawdza się system zarządzania obciążeniem, dostępny w stacjach TechniVolt. Oferuje on możliwość optymalnego dostosowania zasilania z kilku punktów ładowania i dystrybucji go do podłączonych samochodów elektrycznych. Rozkład obciążenia może być statyczny, dynamiczny i zależny od czasu. Oznacza to, że współdzielony zasilacz nie jest narażony na przeciążenia.

TECHNIVOLT 1100 to elastyczność, oszczędność i pewność, że samochód elektryczny jest w pełni naładowany przez noc i następnego ranka działa niezawodnie.


www.technivolt.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania