Remont małej łazienki za 7500 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Remont małej łazienki za 7500 zł

Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, łazienkę remontował w 2014 r.

Zakres remontu i czas jego trwania: rozebranie starych elementów wyposażenia, ułożenie nowej instalacji wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, elektrycznej; montaż nowych ścian, posadzki, urządzeń i mebli. Łącznie intensywne prace trwały 3 tygodnie.

Łazienka wspólna przy strefie dziennej:

  • Pow. 3,35 m2. 
  • Wentylacja - grawitacyjna i wentylator sprzężony ze światłem. 
  • Ogrzewanie - na ścianie drabinka z zaworem termostatycznym
  • Posadzka i ściany - z płyt gresu, imitującego trawertyn. 
  • Armatura sanitarna - wiszący sedes; komplet umywalka ceramiczna z wiszącą szafką; kabina prysznicowa o wym. 1,2 × 0,8 m. 
  • Baterie - chromowane; pod prysznicem natynkowa z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową. 
  • Meble - z płyty MDF, otwierane na klik. 
  • Oświetlenie - reflektorki halogenowe w suficie.
W kabinie prysznicowej o wym. 1,2 × 0,8 m zamontowano baterię z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową
W kabinie prysznicowej o wym. 1,2 × 0,8 m zamontowano baterię z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową.

Decyzja: przed rozpoczęciem remontu, sporą zagwozdką było dobranie do małego pomieszczenia nowej kabiny prysznicowej. Głównie chodziło o brodzik. Wykluczaliśmy z żoną głęboki, podobają się nam współczesne rozwiązania z samym odpływem liniowym w posadzce. Po zdemontowaniu starego brodzika i odsłonięciu rur wodnych i kanalizacyjnych okazało się jednak, że najlepsze i najtańsze będzie zastosowanie kabiny z niską podstawą.

Ponieważ pod tą łazienką znajduje się część segmentu sąsiada, szczególny nacisk położyliśmy na wymianę rur oraz zastosowanie możliwie najskuteczniejszych zabezpieczeń przeciwwilgociowych, chroniących od zalania, przecieków.

Właściciele wybrali model kabiny z niskim brodzikiem, szklaną ścianą i jednym skrzydłem
Właściciele wybrali model kabiny z niskim brodzikiem, szklaną ścianą i jednym skrzydłem.

Remont małej łazienki - rady i przestrogi:

Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy, więc posadzka i ściany są szczelne. Do wykończenia podłogi i ścian wybrałem z żoną gres imitujący trawertyn.

Z tej łazienki korzystają goście, dlatego zależało nam na uzyskaniu wrażenia elegancji i czystości. Stąd wzięła się stonowana kolorystyka oraz elementy ze szlachetnej porcelany i szkła. Baterie umywalkowa i prysznicowa mają proste wzornictwo i powstały z solidnych materiałów. W kabinie prysznicowej zamontowaliśmy baterię natynkową, wyposażoną w termostat. Sama kabina jest dostatecznie przestronna, ma również wygodne wejście przez jedno skrzydło uchylane na zewnątrz. Powierzchnia brodzika jest antypoślizgowa, więc nie położyliśmy na niej dodatkowej maty. Taki prysznic w praktyce wygląda perfekcyjnie.

Małe pomieszczenie celowo optycznie powiększyliśmy lustrami wykonanymi na zamówienie - znajdują się nad umywalką i na drzwiczkach wiszącej szafki. To nad umywalką oświetliliśmy z góry taśmą LED. Bardzo fajna opcja. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe i urządzenia ułatwiają pielęgnację łazienki. Do jej umycia wystarczy pół godziny!

Koszty remontu małej łazienki:

  • 7500 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Małgosia

15 Lis 2018, 11:36

Strasznie malutka ta łazienka ja mam odrobinę większą i niedawno ją remontowałam koszty trochę większe były. zdecydowałam się na lepszy sprzęt i na biobidet do łazienki już wcześniej planowałam jego zakup ale jakoś dopiero teraz sie zdecydowałam. Mam odobne płytki co na zdjęciu ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Korzystanie z separatora Festool CT CT-VA-20
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje