Ściany i podłoga w łazience - przegląd i ceny

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ściany i podłoga w łazience - przegląd i ceny

Kiedyś łazienka mogła być albo praktyczna, albo piękna. Dziś bez trudu łączymy wodoodporność i higienę z efektownym wyglądem - nowoczesne okładziny ścienne i farby łazienkowe pozwalają sprostać najbardziej wyrafinowanym wymaganiom estetycznym i użytkowym.

Łazienka urządzona z powściągliwą elegancją? A może ekscentryczna i pełna dynamiki? Wybierając odpowiedni sposób wykończenia ścian i posadzki, możemy wykreować we wnętrzu dowolną atmosferę, której podporządkują się nawet najskromniejsze i najprostsze urządzenia sanitarne. Zobacz przykładowe aranżacje łazienki - jak wykończyć ściany i podłogę?

Ściany i podłoga w łazience - przegląd i ceny

Łazienka według zen: surowe betonowe ściany pomalowane odporną na wilgoć grafitową farbą i wodoodporna winylowa podłoga Ambient Glue Plus o wzorze ciemnoszarego betonu, z paneli o wymiarach 32,7 x 130,5 cm, łączonych systemem Uniclic Multifit
Łazienka według zen: surowe betonowe ściany pomalowane odporną na wilgoć grafitową farbą i wodoodporna winylowa podłoga Ambient Glue Plus o wzorze ciemnoszarego betonu, z paneli o wymiarach 32,7 x 130,5 cm, łączonych systemem Uniclic Multifit. Cena 19,99 zł za m2. (fot. Quick-Step)
Elegancka łazienka, w której wzrok przyciągają płytki o formacie 90 x 33 cm z kolekcji House of Tones z płócienną fakturą i subtelnym złotym reliefem
Elegancka łazienka, w której wzrok przyciągają płytki o formacie 90 x 33 cm z kolekcji House of Tones z "płócienną" fakturą i subtelnym złotym reliefem (dostępne także w wersji biel/platyna). Cena ok. 150 zł za m2. (fot. Tubądzin)
Wykorzystująca kontrast, pełna dynamiki aranżacja: płytki i szklane dekory z kolekcji Aranta
Wykorzystująca kontrast, pełna dynamiki aranżacja: płytki i szklane dekory z kolekcji Aranta. Cena 69,99 zł za m2 (płytki ścienno-podłogowe gładkie 30 x 60 cm), 24,99 zł za sztukę (dekor 10 x 30 cm). (fot. Opoczno)
Dynamiczna kompozycja dwukolorowej ceramiki z gładkimi i wzorzystymi płytkami Grace o wymiarach 30 x 60 cm
Dynamiczna kompozycja dwukolorowej ceramiki z gładkimi i wzorzystymi płytkami Grace o wymiarach 30 x 60 cm. Cena odpowiednio ok. 105 zł za m2 i ok. 57 zł za szt. (fot. Paradyż)
Dekoracyjna wnęka ścienna, wyłożona strukturalnymi płytkami Multicolour z kolekcji Estate; 30 x 60 cm
Dekoracyjna wnęka ścienna, wyłożona strukturalnymi płytkami Multicolour z kolekcji Estate; 30 x 60 cm. Cena 59,99 zł za szt. (fot. Cersanit)
Oryginalnie wykorzystany sześciokątny format płytek z kolekcji Flamenco
Oryginalnie wykorzystany sześciokątny format płytek z kolekcji Flamenco (w serii dostępne także płytki kwadratowe). (fot. Nowa Gala)
Połyskliwa ceramika z kolekcji Glass, inspirowanej dawnymi, ręcznie wykonywanymi emaliami: płytki gładkie i dekoracyjne o wym. 20 x 60 cm
Połyskliwa ceramika z kolekcji Glass, inspirowanej dawnymi, ręcznie wykonywanymi emaliami: płytki gładkie i dekoracyjne o wym. 20 x 60 cm. Cena odpowiednio ok. 92 zł za m2 i ok. 88 zł za szt. (fot. Imola Ceramica)
Efektownie szkliwione, heksagonalne płytki Vezelay marki Peronda, które dzięki ujednoliconym rozmiarom pozwalają tworzyć inspirujące i niezwykle oryginalne kompozycje; 17,5 x 20 cm
Efektownie szkliwione, heksagonalne płytki Vezelay marki Peronda, które dzięki ujednoliconym rozmiarom pozwalają tworzyć inspirujące i niezwykle oryginalne kompozycje; 17,5 x 20 cm. Cena ok. 186 zł za m2 (płytki jednobarwne) i ok. 42 zł za szt. (płytki z efektem "benzynowego" przenikania kolorów). (fot. Dekordia)
Wnętrze urządzone wzorami z kolekcji Taiga: wnęka natryskowa wyłożona sześciokątną mozaiką, strefa umywalki płytami gładkimi i w delikatny geometryczny deseń, pomiędzy nimi pas szklanego dekoru z motywem roślinnym
Wnętrze "urządzone" wzorami z kolekcji Taiga: wnęka natryskowa wyłożona sześciokątną mozaiką, strefa umywalki płytami gładkimi i w delikatny geometryczny deseń, pomiędzy nimi pas szklanego dekoru z motywem roślinnym. Cena od 104,55 zł za m2 do 147,60 zł za sztukę (dekor). (fot. Paradyż)
Stonowane wnętrze, pomalowane zmywalną hydrofobową, paroprzepuszczalną farbą z serii Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka, odporną m.in. na tłuste zabrudzenia i grzyby pleśniowe
Stonowane wnętrze, pomalowane zmywalną hydrofobową, paroprzepuszczalną farbą z serii Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka, odporną m.in. na tłuste zabrudzenia i grzyby pleśniowe. Cena od ok. 57 zł za 2,5 l. (fot. Dulux)
Zmywalna fototapeta winylowa; wymiary 120 x 250 cm
Zmywalna fototapeta winylowa; wymiary 120 x 250 cm. Cena 342 zł. (fot. Pixers)
Posadzka w iluzoryczny wzór geometryczny, ułożona z gresowych płytek Lamiera Esagono Brown; 45 x 39 cm
Posadzka w iluzoryczny wzór geometryczny, ułożona z gresowych płytek Lamiera Esagono Brown; 45 x 39 cm. Na zamówienie. (fot. Lafaenza Ceramica)
Odbijające światło jasne płyty nieszkliwionego gresu polerowanego z kolekcji Vario powiększają optycznie wnętrze; 20 x 60 cm
Jak szkło: odbijające światło jasne płyty nieszkliwionego gresu polerowanego z kolekcji Vario powiększają optycznie wnętrze; 20 x 60 cm. Cena od ok. 105 zł za m2. (fot. Nowa Gala)
Gresowe płyty Chalkwood, imitujące stary, pomalowany i przetarty parkiet vintage; 25 x 100 cm
Gresowe płyty Chalkwood, imitujące stary, pomalowany i przetarty parkiet vintage; 25 x 100 cm. Na zamówienie. (fot. Aparici)
Wzorzysty gres szkliwiony z kolekcji Patchwork Classic marki Sant`Agostino, dzięki powierzchni antypoślizgowej, można ułożyć zarówno na ścianach, jak i na podłodze; 20 x 20 cm
Wzorzysty gres szkliwiony z kolekcji Patchwork Classic marki Sant`Agostino, dzięki powierzchni antypoślizgowej, można ułożyć zarówno na ścianach, jak i na podłodze; 20 x 20 cm. Cena ok. 278 zł za m2. (fot. TILE.EXPERT)
Wyrazista podłoga z płytek gresu szkliwionego Modern; 20 x 20 cm
Wyrazista podłoga z płytek gresu szkliwionego Modern; 20 x 20 cm. Cena 79,95 zł za m2. (fot. Paradyż)
Duże płyty gresowe Cobalt z kolekcji Earth tworzą malowniczą powierzchnię; 60 x 60 cm
Duże płyty gresowe Cobalt z kolekcji Earth tworzą malowniczą powierzchnię; 60 x 60 cm. Cena od ok. 75 zł za m2. (fot. Ceramstic)
Podłoga syntetyczna Atomic Steel z wypukłymi elementami z kolekcji Michelangelo (40,6 x 40,6 cm)
Podłogi syntetyczne: Atomic Steel z wypukłymi elementami z kolekcji Michelangelo (40,6 x 40,6 cm). Na zamówienie. (fot. Design Flooring)
Podłoga syntetyczna Walnut z malarskiej serii Van Gogh, naśladującej drewno (17,9 x 122 cm)
Podłogi syntetyczne: Walnut z malarskiej serii Van Gogh, naśladującej drewno (17,9 x 122 cm). Na zamówienie. (fot. Design Flooring)

Artykuł pochodzi z numeru specjalnego "Budujemy Dom - Wnętrza 2019"

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość jolka

22 Sie 2015, 12:51

pomysły fajne, ciekawe rozwiazania tyle, że naszm sprzedawcom niezależnie czy chodzi o materiały budowlane czy wykończeniowe lekko odbija z cenami... i remont nawet najmniejszej łazienki kręci się w okolicach 2-3 tysięcy, jeżeli chcesz zrobić go dobrze. Na szczęscie są takie miejsca ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje