Gdzie składamy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Gdzie składamy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę?

Pozwolenie na budowę, użytkowanie lub rozbiórkę wydaje starosta powiatowy. W tym celu, we właściwym urzędzie, w wydziale architektury bądź urbanistyki, trzeba złożyć wniosek o pozwolenie na budowę (formularz urzędowy).

 Do wniosku należy dołączyć wymienione niżej dokumenty:

  • wniosek o pozwolenie na budowę - możesz go wziąć z urzędu powiatowego albo miasta. Jeśli chcesz dodać kolejnych inwestorów lub pełnomocników skorzystaj z formularza "Informacje uzupełniające do wniosku o pozwolenie na budowę".
  • projekt budowlany domu w czterech egzemplarzach,
  • wraz z projektem powinieneś dostarczyć zaświadczenie potwierdzające odpowiednie uprawnienia projektanta do projektowania domów wydane przez przez izbę samorządu zawodowego (na przykład izbę architektów). Zaświadczenie musi być aktualne na dzień, w którym został opracowany projekt,
  • Oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane - możesz wziąć z urzędu powiatowego albo miasta.
  • decyzję o warunkach zabudowy - jeśli dla terenu, na którym znajduje się twoja działka, nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Pamiętaj, że urząd może wymagać dodatkowych dokumentów w nietypowych przypadkach, dlatego zapytaj w urzędzie powiatowym albo urzędzie miasta czy musisz dostarczyć dodatkowe dokumenty.

Redakcja BD

fot. Mundos (forum.budujemydom.pl)

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA