Realizowana od 2003 roku kampania społeczna ma na celu modernizację toalet publicznych w prestiżowych i ważnych turystycznie miejscach Polski. Najnowszy projekt firma Geberit zrealizowała w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Higiena w potrzebie
Akcja społeczna "Za potrzebą do Europy" rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy Polska głosowała nad przystąpieniem do Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji jest Prezes szwajcarskiej firmy Geberit w Polsce, Andrzej Dobrut. Firma Geberit, jako ekspert instalacji sanitarnych, jako pierwsza postanowiła zwrócić uwagę na problem jakości toalet publicznych w Polsce, a inicjując akcję "Za potrzebą do Europy" zaproponowała wybranym obiektom wsparcie w remoncie toalet.W ramach akcji "Za potrzebą do Europy" firma Geberit przekazuje nieodpłatnie materiały Geberit lub remontuje szalety publiczne w miejscach prestiżowych i atrakcyjnych turystycznie. Głównym kryterium wyboru obiektu do remontu jest zaspokojenie potrzeby możliwie największej liczby potencjalnych użytkowników. Każdego roku firma starannie monitoruje wszystkie obiekty, aby móc wybrać ten, który jest atrakcyjny turystycznie i jednocześnie potrzebuje renowacji. Przy realizacji projektu Geberit podejmuje także współpracę ze społecznościami lokalnymi, instytucjami użyteczności publicznej i urzędami, w zakresie wyboru miejsc i remontu publicznych toalet w różnych regionach Polski.
Od 2003 roku firma Geberit w ramach projektu "Za potrzebą do Europy" zrealizowała siedem inwestycji na terenie całej Polski. Dzięki współpracy firmy z lokalnymi władzami i społecznościami, nowe toalety otrzymały następujące obiekty:
- Muzeum Sztuki Współczesnej Zachęta (2003 rok)
- Muzeum Pałac w Wilanowie (2003 rok)
- toalety publiczne w Ustce (2003 rok)
- toalety publiczne w Łebie (2004 rok)
- toalety publiczne w Krynicy Morskiej (2005 rok)
- Muzeum Historyczne m.st. Warszawy na Rynku Starego Miasta (2005 rok)
- Zamek Królewski na Wawelu (2007 rok).
- Silia w łazience i kuchni - udany mariaż art deco i minimalizmu
- Jak odnowić fugę?
- Jak prać wełnę?
- Rosnąca inflacja nie daje spokoju? Dowiedz się, jak oszczędzać wodę i energię w swoim domu
Pałac Zamoyskich w Kozłówce
Pałac należy do ciekawszych miejsc w województwie lubelskim. Kozłówka jest położona 35 kilometrów od Lublina. Okoliczne tereny są zaliczane często do Małego Mazowsza. Kozłówka poszczycić się może dwoma wspaniałymi dziełami: natury i człowieka. Pierwsze z nich – dzieło przyrody – to ogromny kompleks Lasów Kozłowieckich z leśnym rezerwatem "Kozie Góry" Drugim jest unikalne dzieło architektury – monumentalne założenie pałacowo-parkowe zlokalizowane w południowej części wsi Kozłówka.
Sam Pałac jest wyjątkiem wśród polskich obiektów muzealnych tej klasy. Zwiedzający odnosi wrażenie, że właściciel pałacu jest chwilowo nieobecny, a życie w nim tętni i tylko na chwilę ucichło. Zbiory przedmiotów domowego użytku mają tutaj szczególną wartość, ponieważ udało się je zachować w takim stanie, w jakim właściciele zostawili je uchodząc przed zawieruchą wojenną. Jest więc tutaj ogromny zbiór dzieł sztuki oraz to, co dla nas najbardziej istotne – przepiękne toalety z urządzeniami użytkowymi z epoki.
Galeria Sztuki Realizmu Socjalistycznego.
W budynku dawnej powozowni mieści się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Ta niezwykła wystawa, prezentująca najciekawsze prace ze znajdujących się w Muzeum wielkich zbiorów sztuki socrealistycznej, ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne.
W Muzeum znajdują się bogate zbiory sztuki z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, które liczą ponad 2000 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Znajdują się wśród nich dzieła czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem kolekcji są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta z Lublina, autorstwa Bronisława Kubicy, Włodzimierza Lenina z Poronina wykonany przez Dymitra Szwarca oraz Juliana Marchlewskiego z Włocławka – dzieło Stanisława Horno-Popławskiego.
Nowoczesne toalety z produktami firmy Geberit, usytuowane przy Galerii Sztuki Socrealizmu, stanowią duży kontrast i jednocześnie w elegancki sposób prezentują postęp poprzez wieki.
Firma powiązana: GEBERIT