Toaleta Geberit w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2011-05-27 13:27:56
Toaleta Geberit w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
19 kwietnia 2010 roku, firma Geberit Sp. z o.o.  podpisała kolejną umową sponsorską w ramach akcji  "Za potrzebą do Europy". Rok później, 25 maja 2011r. dokonano oficjalnego otwarcia toalety.

Realizowana od 2003 roku kampania społeczna ma na celu modernizację toalet publicznych w prestiżowych i ważnych turystycznie miejscach Polski. Najnowszy projekt firma Geberit zrealizowała w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Higiena w potrzebie

Akcja społeczna "Za potrzebą do Europy" rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy Polska głosowała nad przystąpieniem do Unii Europejskiej. Inicjatorem akcji jest Prezes szwajcarskiej firmy Geberit w Polsce, Andrzej Dobrut. Firma Geberit, jako ekspert instalacji sanitarnych, jako pierwsza postanowiła zwrócić uwagę na problem jakości toalet publicznych w Polsce, a inicjując akcję "Za potrzebą do Europy" zaproponowała wybranym obiektom wsparcie w remoncie toalet.

 

W ramach akcji "Za potrzebą do Europy" firma Geberit przekazuje nieodpłatnie materiały Geberit  lub remontuje szalety publiczne w miejscach prestiżowych i atrakcyjnych turystycznie. Głównym kryterium wyboru obiektu do remontu jest zaspokojenie potrzeby możliwie największej liczby potencjalnych użytkowników. Każdego roku firma starannie monitoruje wszystkie obiekty, aby móc wybrać ten, który jest atrakcyjny turystycznie i jednocześnie potrzebuje renowacji. Przy realizacji projektu Geberit podejmuje także współpracę ze społecznościami lokalnymi, instytucjami użyteczności publicznej i urzędami, w zakresie wyboru miejsc i remontu publicznych toalet w różnych regionach Polski.

 

Każdy projekt, realizowany w ramach akcji "Za potrzebą do Europy" powstaje na podstawie indywidualnego opracowania, dostosowanego do architektury i wystroju sąsiadujących wnętrz. W pracach renowacyjnych wykorzystywane są produkty najwyższej jakości oraz nowoczesne systemy instalacyjne firmy Geberit, w tym urządzenia linii Geberit Hy, odporne na zniszczenie i zapewniające najwyższe standardy higieniczne. Szeroki asortyment produktów firmy oraz stała pomoc specjalistów umożliwia kompleksową obsługę inwestycji.

 

Od 2003 roku firma Geberit w ramach projektu "Za potrzebą do Europy" zrealizowała siedem inwestycji na terenie całej Polski. Dzięki współpracy firmy z lokalnymi władzami i społecznościami, nowe toalety otrzymały następujące obiekty:
- Muzeum Sztuki Współczesnej Zachęta (2003 rok)
- Muzeum Pałac w Wilanowie (2003 rok)
- toalety publiczne w Ustce (2003 rok)
- toalety publiczne w Łebie (2004 rok)
- toalety publiczne w Krynicy Morskiej (2005 rok)
- Muzeum Historyczne m.st. Warszawy na Rynku Starego Miasta (2005 rok)
- Zamek Królewski na Wawelu (2007 rok).

 

W toaletach w Kozłowce zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania firmy Geberit: stelaże podtynkowe Geberit Duofix do WC, pisuarów i umywalek, przyciski spłukujące Sigma50, eleganckie syfony umywalkowe oraz  produkty dla toalet publicznych z linii Hy: elektroniczne zawory spłukujące do pisuarów oraz elektroniczne baterie umywalkowe. Na szczególne uznanie zasługuje projekt wykonany przez Panią Annę Jedlicką Góźdź. Urzeka dbałość o szczegóły, rozmach i poczucie dużej przestrzeni, tak wyjątkowa w przypadku toalet publicznych. 
Toaleta Geberit w Muzeum Zamoyskich w KozłówceToaleta Geberit w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Pałac Zamoyskich w Kozłówce

Pałac należy do ciekawszych miejsc w województwie lubelskim. Kozłówka jest położona 35 kilometrów od Lublina. Okoliczne tereny są zaliczane często do Małego Mazowsza. Kozłówka poszczycić się może dwoma wspaniałymi dziełami: natury i człowieka. Pierwsze z nich – dzieło przyrody – to ogromny kompleks Lasów Kozłowieckich z leśnym rezerwatem "Kozie Góry" Drugim jest unikalne dzieło architektury – monumentalne założenie pałacowo-parkowe zlokalizowane w południowej części wsi Kozłówka.

Sam Pałac jest wyjątkiem wśród polskich obiektów muzealnych tej klasy. Zwiedzający odnosi wrażenie, że właściciel pałacu jest chwilowo nieobecny, a życie w nim tętni i tylko na chwilę ucichło. Zbiory przedmiotów domowego użytku mają tutaj szczególną wartość, ponieważ udało się je zachować w takim stanie, w jakim właściciele zostawili je uchodząc przed zawieruchą wojenną. Jest więc tutaj ogromny zbiór dzieł sztuki oraz to, co dla nas najbardziej istotne – przepiękne toalety z urządzeniami użytkowymi z epoki.

Toaleta Geberit w Muzeum Zamoyskich w KozłówceToaleta Geberit w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Galeria Sztuki Realizmu Socjalistycznego.

W budynku dawnej powozowni mieści się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu. Ta niezwykła wystawa, prezentująca najciekawsze prace ze znajdujących się w Muzeum wielkich zbiorów sztuki socrealistycznej, ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne.

W Muzeum znajdują się bogate zbiory sztuki z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, które liczą ponad 2000 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Znajdują się wśród nich dzieła czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem kolekcji są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta z Lublina, autorstwa Bronisława Kubicy, Włodzimierza Lenina z Poronina wykonany przez Dymitra Szwarca oraz Juliana Marchlewskiego z Włocławka – dzieło Stanisława Horno-Popławskiego.

 

Nowoczesne toalety z produktami firmy Geberit, usytuowane przy Galerii Sztuki Socrealizmu, stanowią duży kontrast i jednocześnie w elegancki sposób prezentują postęp poprzez wieki.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
GEBERIT

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny