Najlepsze Projekty Dyplomowe 08/09

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-02-16 14:39:36
Najlepsze Projekty Dyplomowe 08/09
Na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, można już podziwiać prace młodych polskich dizajnerów. Wśród nich jest także zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego, którego praca dyplomowa powstała dzięki profesjonalnej współpracy z firmą Roca.

Coroczne przeglądy prac dyplomowych studentów kierunków projektowych, organizowane są od 2002 roku przez Kwartalnik Projektowy "2+3D", ogólnopolski magazyn poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Od pięciu lat jego kontynuacją jest wystawa NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE organizowana na Zamku w Cieszynie.

W Polsce uczymy się dopiero czym jest dobry dizajn – mówi Tomasz Budziń magazynu "2+3D".  Mamy w kraju wielu młodych zdolnych projektantów, którzy odnoszą pierwsze międzynarodowe sukcesy, dlatego chcemy wspierać i promować ich dokonania – dodaje.

 Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza JaworskiegoNAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE to obecnie jedyny w kraju przegląd koncepcji najlepszych absolwentów uczelni kształcących projektantów. Prezentowane są tu nowatorskie rozwiązania i prototypy nowych produktów. Wystawa jest ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, polski dizajn i młodych polskich projektantów.

 

Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego to projekt dyplomowy zrealizowany w ścisłej współpracy z firmą Roca. Składa się z dwóch elementów, główną część stanowi umywalka, która dzięki swej innowacyjnej formie znajdzie zastosowanie w każdej przestrzeni łazienkowej.

Dziesięciomiesięczne konsultacje technologiczne pod okiem pracowników Roca zaowocowały powstaniem prototypu. Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami od wielu lat i chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z młodymi dizajnerami – mówi Piotr Koszek z Roca Polska.

Przejście od procesu artystycznej wizji przez dostosowanie projektu do wymogów technologicznych i rynkowych aż po produkcję, jest dla studentów nieocenionym doświadczeniem, a nam daje nowatorskie i świeże spojrzenie na dizajn – dodaje.

Aktualnie Roca współpracuje z kolejnym studentem nad jego pracą dyplomową.

 

Wśród pozostałych projektów prezentowanych na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE są:

  • Projekt aparatu elektrochirurgicznego na bazie rozwiązania ES-Vision firmy Emed, umożliwiającego cięcie i koagulację tkanek (Piotr Hojda)
  • Szlak architektury modernistycznej w Katowicach (Zofia Oslislo)
  • Seria plakatów na Warsaw Summer Jazz Days 2009 (Krzysztof Seyfried)
  • Projekt koncepcyjny miejskiego pojazdu szynowego dla transportu publicznego,  uwzględniający wytyczone strefy dla młodzieży, osób starszych, niepełnosprawnych, z większym bagażem czy turystów. (Adam Kłodecki)
  • "Pop-up book", książka o strachach z dzieciństwa (Dorota Wątkowska)

Zaangażowanie firmy Roca w rozwój dizajnu w Polsce naturalnie wpisuje się w kulturę korporacyjną firmy. Realizując strategię rozwoju poprzez innowacje, Roca angażuje się także w inicjatywy mające na celu wspieranie młodych talentów, takie jak np. międzynarodowy konkurs projektancki Jump the Gap, który sprzyja odkrywaniu nowych talentów i zapewnia zwycięskiemu projektowi oraz jego twórcy międzynarodowy rozgłos.

Werdykt jury konkursu zostanie ogłoszony we wrześniu tego Roku, podczas kolejnej wystawy 100% Design w Londynie. Współpraca pomiędzy koncernem Roca a uczelnią ASP w Katowicach stanowi źródło wymiany pomysłów i wzajemnych inspiracji.

 

Wystawa NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE jest organizowana przy stałej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Projektów Form Przemysłowych, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i wyższymi uczelniami.  Honorowy patronat sprawują także: wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar  Pawlak oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Miejsca i terminy wystaw edycji 2008/2009

30 stycznia – 15 marca
Cieszyn, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, ul. Zamkowa 3 a, b, c
22 marca – 14 kwietnia
Warszawa, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
20 kwietnia – 20 maja
Kraków, ASP – Wydział Form Przemysłowych, ul. Smoleńsk 9
14 – 30 października
Łódź, Międzynarodowy Festiwal Łódź Design, ul. Tymienieckiego 3
27 – 30 maja
Poznań, Arena Design, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

 

Więcej informacji dotyczących wystawy dostępnych jest na stronach:   oraz

 

{mosloadmodule mod_firmy}

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny