DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża

Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi kołek rozporowy DuoPower oraz uchylny Duotec.

aktualizacja: 2017-09-12 11:07:46

Nowa rodzina mocowań DUO jest już dostępna w sprzedaży w Polsce. Dzięki dwukomponentowej budowie kołki cechuje uniwersalność zastosowań. Innowacyjne konstrukcje pozwalają uzyskać wyższe nośności - nawet w płytach budowlanych. Zachowanie się obu kołków względem podłoża daje szerokie możliwości zastosowania i rozwiązuje wiele kłopotów z domowymi montażami karniszy, półek czy regałów.

Jak działa technologia DUO?

Technologia DUO opracowana przez grupę fischer łączy dwa komponenty w konstrukcji kołków DuoPower i Duotec. Dzięki kombinacji tworzywa miękkiego i twardego po osadzeniu w otworze kołki odkształcają się w sposób, który najlepiej pozwoli im zespolić się z danym podłożem - cegłą, pustakiem czy płytą g-k. Kołek DuoPower w zależności od dostępnej przestrzeni w wywierconym otworze może rozpierać się, rozkładać lub zapętlać. Dłuższa wersja kołka posiada na końcu dodatkową strefę rozporową do trudnych podłoży, jak np. gazobeton. Ta końcówka, aby zapewnić lepsze trzymanie, rozszczepia się w dwóch kierunkach.

Również w przypadku kołka Duotec dwa współpracujące ze sobą składniki umożliwiają rozchylanie się, blokowanie lub rozpieranie. Dzięki charakterystycznemu elementowi uchylnemu mocowanie bardzo dobrze sprawdza się we wszystkich rodzajach płyt budowlanych - g-k, wiórowych lub pilśniowych. Kołek rozkłada się automatycznie poza płytą i zapiera się z dużą siłą bez ryzyka jej uszkodzenia. Duotec mimo podstawowego przeznaczenia do przestrzeni pustych sprawdzi się również w materiałach pełnych, ponieważ w pełnym podłożu zaczyna zachowywać się jak zwykły kołek rozporowy.

Szybki i bezpieczny montaż

Nowa linia mocowań fischer zapewnia stabilność mocowania nawet wtedy, gdy nie mamy pewności, z jakiego materiału zbudowana jest ściana. Dzięki uniwersalności wyzwaniem nie będzie już montaż obejmujący kilka ścian wykonanych z różnych materiałów. A to duża oszczędność czasu i kosztów. Projektanci fischer wprowadzili szereg innych udogodnień w montażu. W geometrii kołka DuoPower czerwone skrzydełka rozporowe dociskają się do ścianek otworu i wraz ze specjalnymi ząbkami zapobiegają obracaniu się kołka w trakcie montażu. Wąski kołnierz zapobiega wpadnięciu kołka do otworu oraz pozwala na montaż wstępny i przelotowy.

Czerwone elementy kołka Duotec wykonano z twardego nylonu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu mocowanie osiąga wyższą nośność niż tradycyjne rozwiązania tworzywowe. Nylonowe korpusy posiadają wstawki ze stali nierdzewnej, które gwarantują pewność trzymania wkrętu. Przesuwna tulejka Duotec z kołnierzem znacznie ułatwia montaż, jak i korektę położenia kołka w otworze. Niewielka średnica otworu (10 mm) oraz krótki element uchylny (39 mm) ułatwiają montaż w wąskich lub ocieplonych szczelinach. Ze względu na uniwersalne gniazdo kołka można go stosować z wkrętami do drewna, płyt wiórowych lub z prętami nagwintowanymi z przeciwnakrętką.

Do mocowań z wykorzystaniem DUOline wystarczy standardowy rozmiar wierteł (10 mm). To wszystko sprawia, że użycie kołków DUO nie wymaga fachowej wiedzy ani specjalistycznego doświadczenia.

Firma powiązana:
fischer Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny