Jak przygotować powierzchnię?
Podłoże, które zamierzamy zaimpregnować, powinno być suche i czyste. Jeśli:
- jest nowe - wystarczy usunąć z niego zabrudzenia, wykwity i nie związane z podłożem cząstki materiału, a następnie odpylić;
- powierzchnia była wcześniej eksploatowana – należy usunąć brud, kurz, zatłuszczenia, przebarwienia i wykwity, a także pleśnie, algi i mchy, wykorzystując specjalistyczne preparaty i sprzęt; po przeprowadzeniu tej operacji umyć podłoże przy pomocy myjki ciśnieniowej, wodą z dodatkiem środka do mycia, a następnie spłukać i pozostawić do wyschnięcia.
Pamiętajmy również o tym, aby pęknięcia i szczeliny w podłożu naprawić odpowiednią zaprawą, dostosowaną pod względem składu i wytrzymałości.
W jakich warunkach aplikować Lowigrunt-P?
Temperatura impregnatu Lowigrunt-P w czasie aplikacji powinna wynosić od 10 do 30°C, zaś podłoża - nie mniej niż 5°C i nie więcej niż 40°C. Wstrzymajmy się z aplikacją w czasie deszczu i silnego wiatru.
Należy również zabezpieczyć obiekty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie impregnowanej powierzchni. Jeśli przypadkowo osiądą na nich krople impregnatu, pamiętajmy o tym, by jak najszybciej je usunąć.
Jaką metodą aplikować Lowigrunt-P?
Lowigrunt-P można nanosić:
- pędzlem lub szczotką malarską,
- ciśnieniowym opryskiwaczem ogrodowym.
O czym warto pamiętać?
Efekt impregnacji powinien być widoczny już po kilku minutach. Wymagana ilość impregnatu zależy jednak od chłonności podłoża oraz intensywności efektu, na jakiej nam zależy, dlatego dobrze jest przetestować wcześniej "dawkę" na małej powierzchni.
Jakiego efektu się spodziewać?
Prawidłowo zabezpieczone podłoże staje się wodo- i olejoodporne. Wszelkie zanieczyszczenia pozostają na powierzchni kostki w postaci kropel, które można łatwo usunąć materiałami chłonnymi, takimi jak ścierka czy ręcznik, można także użyć do tego celu wody.
Ekspert Polifarb-Łódź