Jak zaimpregnować kostkę brukową z użyciem impregnatu Lowigrunt-P?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak zaimpregnować kostkę brukową z użyciem impregnatu Lowigrunt-P?

Zamierzam zaimpregnować kostkę brukową. Chciałbym się dowiedzieć jak przygotować powierzchnię, w jakich warunkach aplikować ipregnat oraz jaką metodą go aplikować?

aktualizacja: 2019-07-10 07:20:02

Jak przygotować powierzchnię?

Podłoże, które zamierzamy zaimpregnować, powinno być suche i czyste. Jeśli:

  • jest nowe - wystarczy usunąć z niego zabrudzenia, wykwity i nie związane z podłożem cząstki materiału, a następnie odpylić;
  • powierzchnia była wcześniej eksploatowana – należy usunąć brud, kurz, zatłuszczenia, przebarwienia i wykwity, a także pleśnie, algi i mchy, wykorzystując specjalistyczne preparaty i sprzęt; po przeprowadzeniu tej operacji umyć podłoże przy pomocy myjki ciśnieniowej, wodą z dodatkiem środka do mycia, a następnie spłukać i pozostawić do wyschnięcia.

Pamiętajmy również o tym, aby pęknięcia i szczeliny w podłożu naprawić odpowiednią zaprawą, dostosowaną pod względem składu i wytrzymałości.

W jakich warunkach aplikować Lowigrunt-P?

Temperatura impregnatu Lowigrunt-P w czasie aplikacji powinna wynosić od 10 do 30°C, zaś podłoża - nie mniej niż 5°C i nie więcej niż 40°C. Wstrzymajmy się z aplikacją w czasie deszczu i silnego wiatru.

Należy również zabezpieczyć obiekty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie impregnowanej powierzchni. Jeśli przypadkowo osiądą na nich krople impregnatu, pamiętajmy o tym, by jak najszybciej je usunąć.

Jaką metodą aplikować Lowigrunt-P?

Lowigrunt-P można nanosić:

  • pędzlem lub szczotką malarską,
  • ciśnieniowym opryskiwaczem ogrodowym.

O czym warto pamiętać?

Efekt impregnacji powinien być widoczny już po kilku minutach. Wymagana ilość impregnatu zależy jednak od chłonności podłoża oraz intensywności efektu, na jakiej nam zależy, dlatego dobrze jest przetestować wcześniej "dawkę" na małej powierzchni.

Jakiego efektu się spodziewać?

Prawidłowo zabezpieczone podłoże staje się wodo- i olejoodporne. Wszelkie zanieczyszczenia pozostają na powierzchni  kostki w postaci kropel, które można łatwo usunąć materiałami chłonnymi, takimi jak ścierka czy ręcznik, można także użyć do tego celu wody.

Ekspert Polifarb-Łódź

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje