Jak odpowiednio pielęgnować drewniany taras?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak odpowiednio pielęgnować drewniany taras?

Drewniany taras jest naturalną ozdobą domu. Aby jednak służył jak najdłużej, należy o niego odpowiednio zadbać. Czym pielęgnować deski tarasowe? Do impregnacji najlepiej sprawdzą się produkty, które z drewnem łączy roślinne pochodzenie.

aktualizacja: 2020-04-16 09:25:45

Czym zaimpregnować drewniany taras?

Drewniany taras wymaga solidnego zabezpieczenia, by przetrwać zimowe mrozy i móc pięknie prezentować się w wiosennych i letnich promieniach słońca. Jednym z najprostszych i najpopularniejszych sposobów jest użycie oleju tarasowego. To powłoka na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowana specjalnie do ochrony, renowacji i barwienia powierzchni tarasów drewnianych.

Nałożenie warstwy oleju nawilża, wygładza powierzchnię drewna i zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci i zabrudzeń w głąb struktury. Wnika w powierzchnię deski, zapewniając skuteczną ochronę. Warstwa ochronna z oleju nie pęka i nie łuszczy się, skutecznie zabezpieczając taras.

Olejowanie tarasu zabezpiecza go przed działaniem czynników atmosferycznych

 

Oleje do tarasów firmy Osmo dopasowane są do typowej barwy każdego z gatunków drewna, pozwalają więc odnowić lub wyrównać naturalny kolor desek tarasowych. Są wydajne i łatwe w aplikacji, a jedna powłoka starczy na około 24 m2.

Renowacja powierzchni pokrytej olejem tarasowym jest szybka i łatwa - nie wymaga szlifowania ani gruntowania przed aplikacją kolejnej warstwy. Osmo oferuje 11 kolorów olejów, które podkreślą naturalne piękno drewnianego tarasu.

Łatwa i szybka renowacja tarasu

Co zrobić, gdy na drewnianej powierzchni pojawi się miejscowy ubytek? Olejem tarasowym Osmo, w przeciwieństwie do lakieru, możemy wykonać renowację miejscową. W dodatku nie jest to kosztowne i pracochłonne.

Renowacja tarasu jest szybka i niedroga

 

Renowacja powierzchni pokrytej olejem tarasowym jest łatwa i szybka - nie musimy szlifować ani gruntować przed aplikacją kolejnej warstwy. Wystarczy oczyścić uszkodzoną powierzchnię i powtórnie przemalować.

Olej tarasowy Osmo

Ochrona tarasu i nie tylko

Olej do tarasów Osmo jest dostępny także w wersji antypoślizgowej. To bezbarwna powłoka ochronna na bazie naturalnych olejów roślinnych, zawierająca dodatkowo zagęszczony organiczny dodatek adhezyjny, nadający po wyschnięciu powłoce właściwości antypoślizgowe.

Aby jeszcze dokładniej zabezpieczyć taras przed wilgocią, możemy nałożyć impregnat do czoła deski tarasowej, aby ochronić deski tarasowe przed nadmiernym pękaniem i erozją. To innowacyjny produkt dedykowany do czoła profili fasadowych, podbitek dachu oraz elementów konstrukcyjnych, skutecznie zapobiegający pęcznieniu drewna i wsiąkaniu wilgoci.

Z kolei, jeżeli drewno poszarzało, przed aplikacją oleju tarasowego naturalną barwę przywrócimy dzięki Żelowi do usuwania szarości drewna Osmo.

Żel do usuwania szarości odświeży taras po zimie

 

Produkty Osmo można kupić on-line lub w wybranym punkcie sprzedaży na terenie całej Polski.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie producenta

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje