Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali o długości 33 m za 32 000 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali o długości 33 m za 32 000 zł

Jestem zadowolona z funkcjonalności materiałów i wyglądu ogrodzenia. Nie odznacza się kurz, ani ślady błota, a jeśli się pojawiają, to zmywa je deszcz - mówi Bogusia, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie stawiała w 2015 r.

Ogrodzenie od frontu:

 • Dł. 33 m; słupki i podmurówka z kształtek betonowych, imitujących łupany granit, wykończenia z gotowych elementów; przęsła ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej proszkowo farbą. 
 • Fundament - o gł. 1,20 m, liniowy, zbrojony. 
 • Furtka - o szer. 1 m, z elektrozaczepem i wideofonem. 
 • Brama - o szer. 6 m, jednoskrzydłowa z napędem, przesuwna.

Decyzja: nie chciałam zasłaniać działki i domu szczelnym ogrodzeniem. Wolałam postawić od strony ulicy płot ażurowy. Zależało mi na zastosowaniu elementów nie potrzebujących konserwacji i wyglądających nowocześnie. Ostatecznie zestawiłam 2 materiały - gotowe kształtki betonowe i przęsła ze stali, które wykonał ślusarz. Mają w sobie elementy półokrągłe, które nawiązują do wykuszy budynku. Wzór znalazłam w Internecie.

Kolorystyka ogrodzenia i domu jest identyczna. Przęsła są czarne, jak dachówka ceramiczna na dachu, szare są natomiast kształtki ogrodzeniowe i okładzina betonowa na domu. Zamówiłam też bardzo szeroką bramę przesuwną, która ułatwia teraz wjazd z ulicy do garażu i na parking za domem. Furtka też jest wygodna, ale my z mężem rzadko jej używamy, bo zazwyczaj poruszamy się samochodami.

Jednoskrzydłowa przesuwna brama z napędem
Jednoskrzydłowa przesuwna brama z napędem, o szer. 6 m, ułatwia wjazd do garażu i na parking z tyłu działki.

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali - rady i przestrogi:

 • Furtka
  Planując ogrodzenie, inspirowałam się np. zdjęciami w Internecie. Jednak końcowy efekt najlepiej widać na żywo, dlatego oglądałam płoty na innych posesjach i kilkakrotnie odwiedziłam ogród pokazowy przy składzie z materiałami na ogrodzenia. Elementy z betonu spodobały mi się ze względu na trwałość, praktyczność i nowoczesny wygląd. Teraz wiem, że są jeszcze bezobsługowe.

  Sprzedawca zaoferował wyroby zaimpregnowane w produkcji i pasujące do nich gotowe czapy i elementy wykończeniowe oraz usługę projektową, montażową, transportową. W fazie wykonawczej zdałam się na jego doświadczenie. To on podczas wizji lokalnej ustalił szczegółowe parametry ogrodzenia, ja poprosiłam tylko o szeroką bramę i wygodną furtkę, wskazałam stylistykę.

 • W dwa dni przygotował z pracownikami głębokie i zbrojone fundamenty. Kiedy związały, postawił z kształtek podmurówkę i słupki, na których umocował uchwyty przęseł. W środek słupków przy bramie i furtce wpuścił stal zbrojeniową. Przęsła ze stali zamontował w kolejnym etapie, po związaniu elementów z betonu. Jestem zadowolona z funkcjonalności materiałów i wyglądu ogrodzenia. Nie odznacza się kurz, ani ślady błota, a jeśli się pojawiają, to zmywa je deszcz.

 • Kupiliśmy działkę ogrodzoną z 3 stron siatką przez sąsiadów, my posadziliśmy wzdłuż niej żywopłot z żywotników. Na czas budowy od frontu zamontowaliśmy ogrodzenie prowizoryczne. Obecne wznieśliśmy po ukończeniu budowy domu.

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali - koszty:

 • ogrodzenie od frontu (z siłownikami i napędem) 32 000 zł.

Element ogrodzenia z gotowych betonowych kształtek i ocynkowanej stali zabezpieczonej proszkowo

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Ogrodzenie z gotowych betonowych kształtek i ocynkowanej stali zabezpieczonej proszkowo.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje