Jaki jest optymalny sposób ogrzewania i wentylacji ogrodu zimowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jaki jest optymalny sposób ogrzewania i wentylacji ogrodu zimowego?

Odpowiedź eksperta: Dobór właściwego systemu ogrzewania jest bardzo ważny ze względu na komfort późniejszego użytkowania ogrodu zimowego. Dostępne są różne rozwiązania, duże znaczenie ma to czy ogród zimowy jest budowany wraz z budynkiem czy dobudowywany do istniejącego.

aktualizacja: 2019-07-17 06:42:37

Jeżeli budynek jest w trakcie budowy to można wykonać odpowiednią konstrukcję podłoża i zamontować grzejniki kanałowe wzdłuż szklanych ścian. Jest to najwydajniejszy i najlepszy sposób ogrzewania ogrodu zimowego. Innym rozwiązaniem jest wykonanie ogrzewania podłogowego wodnego lub elektrycznego, mamy tu jednak ograniczenia w zakresie warstwy wykończeniowej posadzki, najlepiej zdają egzamin materiały ceramiczne lub kamienne gorzej posadzki drewniane i drewnopodobne.

Często montowane są również, zwłaszcza w istniejących budynkach tradycyjne grzejniki naścienne. W ostatnim czasie modne są również elektryczne promienniki podczerwieni. Mogą być w formie ozdobnego panelu, a ich montaż jest łatwy i nie wymaga ingerencji w ściany czy podłogę.

Niezależnie od wyboru sposobu ogrzewania trzeba zlecić dobór elementów fachowcowi, który obliczy odpowiednią moc urządzeń.

Również ważny jest sposób wentylacji ogrodu zimowego. W naszej ofercie można znaleźć okna dachowe sterowane ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego oraz elektryczne wywietrzniki dachowe. Okna pionowe powinny być wyposażone w listwy wentylacyjne pozwalające na dopływ świeżego powietrza. Ogród zimowy można też połączyć z domowym systemem wentylacji czy rekuperacji.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Sylwester Karbowiak
TS POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny