Czy wyroby z betonu sprawdzą się w przydomowym ogrodzie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy wyroby z betonu sprawdzą się w przydomowym ogrodzie?

Odpowiedź eksperta: Beton jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, po zmoczeniu nie jest śliski, trudniej się brudzi, nie porasta glonami, jest mało nasiąkliwy i odporny na mróz. Nie bez znaczenia jest duża trwałość betonu, którą jeszcze można zwiększyć, nanosząc na jego powierzchnię odpowiednie impregnaty.

aktualizacja: 2018-06-28 06:12:49

Betonowe produkty mogą mieć dowolną barwę, zależnie od użytego pigmentu i różną fakturę. Dzięki temu spośród wielu wzorów można wybrać takie, które będą pasowały do ogrodów tradycyjnych, nowoczesnych czy rustykalnych.

Ciekawą propozycją mogą być uniwersalne nawierzchnie wykonane z betonu, który imituje naturalne drewno. Wytwarzane są one ze specjalnie dobranej mieszanki betonowej wzbogaconej dodatkowo plastyfikatorem, czyli środkiem zmiękczającym, emulgującym, pozwalającym na uzyskanie odpowiednich parametrów mechanicznych obrabianej substancji. Oprócz standardowego zbrojenia stosuje się w nich również zbrojenie rozproszone, które dodatkowo zwiększa odporność na ścieranie i zginanie.

Produkty z betonu wizualnie niczym nie różnią się od oryginału z drewna. Faktura elementów jest nierówna, szorstka i porowata. Także barwy do złudzenia odwzorowują kolory drewna występującego w naturze. Doskonałe imitacje drewna stanowią idealne zastępstwo naturalnego budulca, a przede wszystkim pozbawiają nas problemu jakim jest stała troska o wygląd i trwałość elementów naturalnych.

Są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu i konserwacji. Z betonowej nawierzchni bez problemu usuwamy lekkie zabrudzenia, takie jak rozlane napoje, czy ślady po grillowaniu, jak i silne zanieczyszczenia, np. olejami oraz smarami samochodowymi.

Ewa Sontowska
Doradca handlowy
FUTURE GARDENS
fot. www.futuregardens.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny