Jak dbać o narzędzia ogrodowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak dbać o narzędzia ogrodowe?

Żeby sprzęty służyły nam dłużej, a posługiwanie się nimi nie było zbyt męczące, należy o nie dbać - pamiętać o prawidłowej eksploatacji i czyszczeniu. Dowiedz się, jak dbać o narzędzia ogrodowe?

aktualizacja: 2021-09-20 09:49:17

Po zakończeniu pracy narzędzia ręczne należy wyczyścić i osuszyć. Oczyszczamy zwłaszcza ostrza łopat, grabi, pił i motyk. Przed zimą metalowe elementy warto zabezpieczyć smarem lub specjalnym preparatem. Elementy tnące należy naostrzyć. Smarów używamy regularnie także w przypadku elektronarzędzi.

Kosiarkę po ostatnim koszeniu należy dokładnie oczyścić z resztek trawy i osadu. Użytkowanie sprzętu spalinowego wiąże się z koniecznością złożonej konserwacji - czyszczeniem filtra paliwa, sprawdzaniem poziomu oleju itd.

Jeśli nie dysponujemy dużym garażem, w którym moglibyśmy przechowywać wszystkie narzędzia (zarówno ręczne, jak i mechaniczne), warto kupić zamykany domek narzędziowy i ustawić go np. w rogu ogrodu.

Małgorzata Kolmus
Na zdjęciu otwierającym: Narzędzia należy czyścić po każdej pracy, a przed schowaniem ich na zimę, warto je dodatkowo zabezpieczyć smarem i naostrzyć elementy tnące. (fot. Fiskars)

Dodaj komentarz

time image
time image
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!