Porady: Narzędzia ogrodnicze
Jakie nowoczesne opcje zapewniają dziś roboty koszące?
Dzisiejsze roboty koszące oferują wiele nowoczesnych funkcji, które ułatwiają i usprawniają proces koszenia trawnika. Oto kilka przykładów.
Wybieramy robot koszący - jakie parametry są najistotniejsze?
Co należy wziąć pod uwagę wybierając robot koszący, jakie parametry tego urządzenia są najistotniejsze?
Czym przygotowywać drewno na opał?
W moim domu na wsi zainstalowane jest ogrzewanie elektryczne. Z obawy przed rosnącymi cenami prądu zdecydowałem się na dodatkowe źródło ciepła w postaci żeliwnego pieca wolno stojącego, czyli tzw. kozy. Jakie drewno najlepiej nadaje się do palenia w tego typu piecu? Czy lepiej jest kupić gotowe drewno w szczapach, czy też warto przygotować je samemu? A jeśli tak, to jakie narzędzia będą do tego potrzebne?
Jak dbać o narzędzia ogrodowe?
Jesteśmy z mężem początkującymi działkowiczami, za nami pierwszy sezon ogrodniczy, podczas którego intensywnie używaliśmy mechanicznych sprzętów do pielęgnacji roślin (zarówno spalinowych, jak i zasilanych sieciowo). Teraz chcemy je dobrze zabezpieczyć przed zimowym spoczynkiem, aby na wiosnę znowu można było z nich bezawaryjnie korzystać. Jak przygotować narzędzia, jak je przechowywać, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie konserwacji?
Dlaczego warto zdecydować się na robota koszącego? Jakie zalety ma takie urządzenie?
Rosnąca popularność robotów koszących potwierdza, że jest to sprzęt, który bez wątpienia ułatwia dbanie o trawnik. Nie emituje przy tym szkodliwych spalin, pracuje cicho i może być obsługiwany za pomocą telefonu. Jednak, abyśmy mogli w pełni cieszyć się jego zaletami, musimy wybrać odpowiedni model. Co należy wziąć pod uwagę podczas kupna robota koszącego?
Młotek młotkowi nierówny - jaki sprawdzi się w Twoim domu?
Młotek to podstawowe narzędzie, bez którego trudno obejść się przy domowym majsterkowaniu i pracach remontowo-budowlanych. Z pozoru może wydawać się, że jest to nieskomplikowany sprzęt - jednak młotek młotkowi nierówny, a dobre dopasowanie produktu do zadania sprawi, że wykonamy je szybciej i dokładniej. Czy wyróżniają się poszczególne rodzaje tego typu wyrobów i do czego są przeznaczone?
Jakie narzędzia sprawdzą się w domowym warsztacie?
Każdy właściciel domu jednorodzinnego wie, jak dużo do zrobienia jest w przydomowym otoczeniu. Także w mieszkaniu nie brakuje codziennych wyzwań, takich jak naprawa kaloryfera czy cieknącego kranu w łazience. Do pomocy warto zaangażować młodszych członków rodziny - wspólnie spędzony czas może być świetną zabawą i sposobem na przekazanie umiejętności majsterkowania z pokolenia na pokolenie. Jakie narzędzia warto mieć pod ręką?
Elektronarzędzia, które powinieneś mieć w domu
Zawsze chciałem mieć porządną wiertarkę, wkrętarkę, szlifierkę, pilarkę. Teraz dysponuję wreszcie dużym garażem i mogę kupić wymarzony sprzęt. Na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę wybierając elektronarzędzia? Czy warto decydować się na urządzenia zasilane akumulatorowo?
Akumulatorowa czy spalinowa? Wybieramy kosiarkę ogrodową
Musi zapewniać odpowiednią wydajność i komfort pracy, a przy tym nie sprawiać problemów eksploatacyjnych. Kosiarka spalinowa czy akumulatorowa - którą wybrać?
Wiertarka udarowa czy młotowiertarka - co wybrać?
Często spełniają tą samą funkcję, a pod względem istotnych parametrów mają więcej podobieństw niż różnic. Wiertarka udarowa i młotowiertarka - kiedy potrzebujemy obu, a kiedy możemy stosować je zamiennie?
Jak podłączyć agregat prądotwórczy do domu? Radzi ekspert
Mieszkam w rejonie, gdzie często zdarzają się nawet kilkunastogodzinne wyłączenia prądu. Jest to bardzo uciążliwe i dezorganizuje prace domowe. Dlatego chciałbym zamontować agregat prądotwórczy, zasilający najpotrzebniejsze urządzenia. Jaki wybrać i jak podłączyć agregat prądotwórczy do instalacji domowej?
Wybór agregatu prądotwórczego - cenne wskazówki
Przerwa w dostawie energii elektrycznej utrudnia, a czasem wręcz paraliżuje życie domowe, dlatego też radzę aby w porę pomyśleć i zaopatrzyć się w odpowiedni agregat prądotwórczy. Przy wyborze należy uwzględnić cichą pracę oraz policzyć potrzebną nam moc.