Dlaczego warto zdecydować się na robota koszącego? Jakie zalety ma takie urządzenie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto zdecydować się na robota koszącego? Jakie zalety ma takie urządzenie?

Rosnąca popularność robotów koszących potwierdza, że jest to sprzęt, który bez wątpienia ułatwia dbanie o trawnik. Nie emituje przy tym szkodliwych spalin, pracuje cicho i może być obsługiwany za pomocą telefonu. Jednak, abyśmy mogli w pełni cieszyć się jego zaletami, musimy wybrać odpowiedni model. Co należy wziąć pod uwagę podczas kupna robota koszącego?

aktualizacja: 2022-03-14 08:53:53

Po pierwsze, powierzchnia koszenia. Rzecz pozornie oczywista, jest absolutną podstawą. Czujniki i oprogramowanie robotów ogrodowych zapewniają sprawne koszenie na terenie o określonej wielkości. Najczęściej wybieramy roboty o powierzchni koszenia do 1000 m2 lub 1500 m2. Można też kupić modele przeznaczone do mniejszych ogrodów od 450 do 750 m2.

Wybierając robot koszący, należy także wziąć pod uwagę to, jakie wzniesienie jest w stanie pokonać, szczególnie, jeśli działka nie jest równa. Najczęściej spotykane urządzenia mogą pokonać wniesienia do 30%, niektóre modele do 35%. Istotna jest również szerokość koszenia. Im szersza głowica tym lepiej. Na większe powierzchnie np. 2000 m2 efektywniejsze będą modele z trzema ostrzami tnącymi.

Najbardziej zaawansowane inteligentne roboty koszące nie mogą być używane poza wyznaczonym przez właściciela terytorium. Jeśli zostaną skradzione załączy się alarm, a do ponownego uruchomienia potrzebny będzie kod PIN. Korzystając z aplikacji w telefonie można śledzić położenie robota, kontrolować jego ustawienia i pracę. Urządzenia mogą być wyposażone w czujniki zbliżeniowe i podnoszenia oraz obudowę zapobiegającą przed kolizją. Warto też zwrócić uwagę na moc sprzętu. Najbardziej zaawansowane modele mogą być podłączone do centralnego systemu, w którym serwis może zdalnie sprawdzić potencjalne nieprawidłowości w działaniu i pomóc w ich wyeliminowaniu.

Wybierając sprzęt dobrze jest wybrać ten z długim okresem gwarancji i serwisem. Marka Greenworks oferuje serwis gwarancyjny nawet do trzech lat oraz pogwarancyjny, a autoryzowany serwis LŁ korzysta z oryginalnych części producenta, nie stosuje zamienników.

Radosław Koźba
Menadżer marki Greenworks w firmie LŁ
Na zdjęciu otwierającym: Robot przeznaczony do koszenia trawnika o powierzchni do 750 m² i maksymalnym nachyleniu 30%. Wyposażony w 3 noże tnące. Średnica koszenia 17 cm, wysokość koszenia 20-60 mm. Czas ładowania do 70 minut. (fot. LŁ (Greenworks))

Dodaj komentarz

time image
time image
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje