Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2013
Hydromasaż

Obecnie wiele dostępnych na rynku wanien, kabin i paneli prysznicowych jest wyposażonych w funkcję hydromasażu. Choć są one nieco droższe od tradycyjnych, czasami warto głębiej sięgnąć do kieszeni pamiętając, że masaż wodny – zwłaszcza po ciężkim dniu – znakomicie relaksuje. Dzięki niemu czas, który i tak poświęcilibyśmy na kąpiel, może zostać wykorzystany bardziej efektywnie.

Najtańsze wanny z funkcją hydromasażu wyposażone w 8 dysz można kupić już za ok. 1500 zł, ceny „uzbrojonych” w co najmniej 3 dysze paneli prysznicowych zaczynają się od ok. 500 zł. Nie jest to więc luksus zarezerwowany wyłącznie dla osób zamożnych. Tym bardziej, że wannę czy prysznic z funkcją hydromasażu możemy zamontować w niemal każdej łazience.

Prysznice z hydromasażem

Wybierając prysznic z funkcją masażu trzeba mieć świadomość że masaż w pozycji stojącej oddziałuje na nieco inne partie ciała niż w pozycji leżącej i ma bardziej ograniczony zasięg. Z drugiej jednak strony pod prysznicem można stosować na przykład tzw. bicze szkockie (polewanie ciała naprzemiennie zimną i gorącą wodą), pobudzające krążenie i poprawiające wygląd skóry, których nie użyjemy w wannie.

Panele do masażu

Najprostszym urządzeniem z funkcją hydromasażu jest panel prysznicowy, który możemy zamontować w kabinie, wnęce prysznicowej czy przy niewielkiej, osłoniętej parawanem wannie. Panel możemy przytwierdzić do ściany lub zamocować go w rogu łazienki (występują także w wersji podtynkowej). Najtańsze panele mają 3 dysze i wykonane są z akrylu. Droższe mogą mieć tych dysz nawet kilkadziesiąt.

Materiały po które sięgają producenci to aluminium, stal nierdzewna, szkło, kamień (lub kamienne konglomeraty), a nawet drewno. Oczywiście wiele materiałów, jak np. aluminium i szkło, można z powodzeniem łączyć. Najpopularniejsze kolory paneli to biały, stalowy i satynowy.

Panele w wersji podstawowej mają około metra długości, 3–6 dysz, baterię i słuchawkę prysznicową. Bardziej zaawansowane są wyposażone w systemy przeciwdziałające powstawaniu osadów kamiennych, dysze z blokadą kierunku strumienia wody, dodatkowe boczne słuchawki, termostaty z zabezpieczeniem chroniącym przed poparzeniem gorącą wodą, a także półeczki na kosmetyki, lustra czy składane siedziska.

Tomasz Wojciuk

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny