Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Ściany i podłoga w salonie
Planując aranżację salonu, rozważamy dobór mebli, tekstyliów i ozdób. A przecież nie tylko one urządzają wnętrze. Doskonałym „narzędziem kreacji” są także ściany i podłoga. Kolory, faktury, przenikające się desenie – jeśli tylko chcemy, możemy uczynić je motywem przewodnim wystroju.

Salonowy casting

Płaszczyzny i głębia - Ściany i podłoga w salonie
(fot. Witex)
Projektowanie wnętrza od podstaw to dziś prawdziwa uczta dla wyobraźni. Najpierw – obsada, która, podobnie jak w filmie, gwarantuje połowę sukcesu. Przydzielając role poszczególnym elementom aranżacji, zacznijmy od podłogi i ścian. Możliwości wyboru materiałów, faktur i kolorów pozwalają myśleć dziś o nich, jako o głównych aktorach salonowego spektaklu.

 

A zatem fantazja w ruch! Na początek standard: ściany ubrane w biel lub delikatne pastele i drewniana podłoga. Ładnie? Oczywiście, bo przecież harmonijnie i klasycznie. Taka oprawa będzie doskonała dla tradycyjnych mebli. A teraz kilka ćwiczeń. Wyobraźmy sobie ten sam salon z posadzką z rozbielonych szerokich desek i ścianami w ciemnym matowym odcieniu. Jeszcze ciekawiej! A może opatrzoną martwą naturę czy jelenia na rykowisku warto zastąpić ścianą jak obraz… Może naszym nieuświadomionym pragnieniem jest podłoga jak tafla szkła, w której ulubione meble przeglądają się niczym w lustrze?

 

Każdy z pomysłów może stać się wizualnym kluczem do naszego wnętrza. Spektakularne rozwiązania należy jednak stosować z umiarem. Jeśli dekoracyjna, pokryta połyskliwym ornamentem ściana – to jedna, wybrana. Jeżeli błyszcząca podłoga – to w matowym stonowanym otoczeniu. Jeśli wyrazista fototapeta – to reszta dyskretna i „asystująca”. A ponieważ ściany i podłoga to elementy, których nie wymienia się łatwo i często, warto poprosić o poradę projektanta wnętrz.

 

Agnieszka Rezler

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny