Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Hydromasaż - wanny i panele
Masaż wodny jest nie tyko źródłem przyjemności, działa także bardzo korzystnie na nasz organizm. Na szczęście z dobrodziejstw hydromasażu korzystamy coraz częściej – we własnych domach, gdzie wielofunkcyjny salon spa możemy mieć na wyciągnięcie ręki.

Wodne przyjemności - Hydromasaż - wanny i panele
(fot. Duravit)
Woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Leczenie za jej pomocą stosowano już w starożytności. Hydroterapia chorym przynosi ulgę w dolegliwościach, a zdrowym poprawia samopoczucie i kondycję. Najmłodsi zaś z kąpieli w bąbelkach czerpią przede wszystkim mnóstwo frajdy.

 

Hydromasaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, wpływa kojąco na układ nerwowy, regeneruje siły, działa korzystnie na skórę, kręgosłup i stawy oraz poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek podskórnych. Warto wiedzieć, że jest także doskonałym wstępem do zabiegów pielęgnacyjnych, bo sprawia, że skóra intensywnie wchłania olejki i kremy.

Na leżąco...

Wannę z hydromasażem można ustawić niemal w każdej łazience. Jedynym warunkiem jest powierzchnia pomieszczenia wynosząca minimum 5 m2 i bardzo dobra wentylacja, wszak urządzenie z hydromasażem generuje dużo większą, niż przy normalnej kąpieli, wilgotność.

 

Zróżnicowanie wanien jest ogromne: od jednoosobowych modeli do kilkuosobowych minibasenów. Liczba dysz uzależniona jest od kształtu i wielkości wanny. Minimum niezbędne do efektywnego masażu to 3–4 dysze; w najdroższych modelach jest ich ponad 20!

 

Małgorzata Kolmus

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Pozostałe artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje