Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Hydromasaż - wanny i panele
Masaż wodny jest nie tyko źródłem przyjemności, działa także bardzo korzystnie na nasz organizm. Na szczęście z dobrodziejstw hydromasażu korzystamy coraz częściej – we własnych domach, gdzie wielofunkcyjny salon spa możemy mieć na wyciągnięcie ręki.

Wodne przyjemności - Hydromasaż - wanny i panele
(fot. Duravit)
Woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Leczenie za jej pomocą stosowano już w starożytności. Hydroterapia chorym przynosi ulgę w dolegliwościach, a zdrowym poprawia samopoczucie i kondycję. Najmłodsi zaś z kąpieli w bąbelkach czerpią przede wszystkim mnóstwo frajdy.

 

Hydromasaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, wpływa kojąco na układ nerwowy, regeneruje siły, działa korzystnie na skórę, kręgosłup i stawy oraz poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek podskórnych. Warto wiedzieć, że jest także doskonałym wstępem do zabiegów pielęgnacyjnych, bo sprawia, że skóra intensywnie wchłania olejki i kremy.

Na leżąco...

Wannę z hydromasażem można ustawić niemal w każdej łazience. Jedynym warunkiem jest powierzchnia pomieszczenia wynosząca minimum 5 m2 i bardzo dobra wentylacja, wszak urządzenie z hydromasażem generuje dużo większą, niż przy normalnej kąpieli, wilgotność.

 

Zróżnicowanie wanien jest ogromne: od jednoosobowych modeli do kilkuosobowych minibasenów. Liczba dysz uzależniona jest od kształtu i wielkości wanny. Minimum niezbędne do efektywnego masażu to 3–4 dysze; w najdroższych modelach jest ich ponad 20!

 

Małgorzata Kolmus

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Pozostałe artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje