Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Urządzamy pokój dziecka
Z każdym rokiem życia poszerzamy swoje horyzonty. Ale początki są skromne: pokój dziecka to niemal cały jego świat. Jego staranna aranżacja – wygodna i bezpieczna, uwzględniająca potrzeby małego człowieka i kształtująca poczucie piękna – jest po prostu naszym obowiązkiem.

Urządzamy pokój dziecka
(fot. Meble Vox)
Nikt nas w tym dziele nie wyręczy. W dodatku można stwierdzić, że w procesie projektowania pokoju dziecięcego rodzice są absolutnie niezastąpieni. Bo dziecko nie powinno dorastać w środowisku stylistycznym oderwanym od środowiska pozostałych członków rodziny, choćby najpiękniejszym. Nie twórzmy dla niego sztucznego świata, opartego na gotowych schematach. Nawet jeśli nasza pociecha kocha kucyki Pony, Atomówki czy Bena Tena, pozostawmy je tam, gdzie ich miejsce: na półce lub w domowej płytotece DVD. A dziecku zapewnijmy pole do własnej artystycznej kreacji. I trzymajmy styl: niechaj wystrój pokoju dziecięcego będzie stylistyczną emanacją wystroju całego domu. Tyle że weselszą, bardziej kolorową, pozostawiającą więcej miejsca wyobraźni.

Witaj w domu!

Noworodek i niemowlę potrzebują bardzo niewiele i… tak wiele. Bezpieczeństwa, spokoju, higieny. Dlatego najważniejsze w pokoju maluszka będą: wygodne łóżeczko z regulacją poziomu i możliwością częściowego demontażu balustradki, dostęp światła i świeżego powietrza oraz proste, łatwe do utrzymania w czystości meble. Kolory: jasne, pastelowe, sprzyjające odprężeniu. Wzory: spokojne i stonowane. Nieliczne barwne akcenty w postaci zabawek, karuzelek czy obrazków na nieagresywnym tle będą skuteczniej przyciągały dziecięcą uwagę. Na dziesiątki wchłaniających kurz i roztocza pluszaków przyjdzie jeszcze czas.

 

Ważna jest także wygoda mamy; warto wstawić do pokoju praktyczne komody (najwygodniejsze do przechowywania ubranek), przewijak i wygodny fotel, w którym spędzimy niejedną godzinę karmiąc i tuląc maleństwo do snu.

 

Agnieszka Rezler

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny