Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Urządzamy pokój dziecka
Z każdym rokiem życia poszerzamy swoje horyzonty. Ale początki są skromne: pokój dziecka to niemal cały jego świat. Jego staranna aranżacja – wygodna i bezpieczna, uwzględniająca potrzeby małego człowieka i kształtująca poczucie piękna – jest po prostu naszym obowiązkiem.

Urządzamy pokój dziecka
(fot. Meble Vox)
Nikt nas w tym dziele nie wyręczy. W dodatku można stwierdzić, że w procesie projektowania pokoju dziecięcego rodzice są absolutnie niezastąpieni. Bo dziecko nie powinno dorastać w środowisku stylistycznym oderwanym od środowiska pozostałych członków rodziny, choćby najpiękniejszym. Nie twórzmy dla niego sztucznego świata, opartego na gotowych schematach. Nawet jeśli nasza pociecha kocha kucyki Pony, Atomówki czy Bena Tena, pozostawmy je tam, gdzie ich miejsce: na półce lub w domowej płytotece DVD. A dziecku zapewnijmy pole do własnej artystycznej kreacji. I trzymajmy styl: niechaj wystrój pokoju dziecięcego będzie stylistyczną emanacją wystroju całego domu. Tyle że weselszą, bardziej kolorową, pozostawiającą więcej miejsca wyobraźni.

Witaj w domu!

Noworodek i niemowlę potrzebują bardzo niewiele i… tak wiele. Bezpieczeństwa, spokoju, higieny. Dlatego najważniejsze w pokoju maluszka będą: wygodne łóżeczko z regulacją poziomu i możliwością częściowego demontażu balustradki, dostęp światła i świeżego powietrza oraz proste, łatwe do utrzymania w czystości meble. Kolory: jasne, pastelowe, sprzyjające odprężeniu. Wzory: spokojne i stonowane. Nieliczne barwne akcenty w postaci zabawek, karuzelek czy obrazków na nieagresywnym tle będą skuteczniej przyciągały dziecięcą uwagę. Na dziesiątki wchłaniających kurz i roztocza pluszaków przyjdzie jeszcze czas.

 

Ważna jest także wygoda mamy; warto wstawić do pokoju praktyczne komody (najwygodniejsze do przechowywania ubranek), przewijak i wygodny fotel, w którym spędzimy niejedną godzinę karmiąc i tuląc maleństwo do snu.

 

Agnieszka Rezler

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Pozostałe artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje