Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2011
Kuchenne AGD
Dzięki nim jadamy smaczniej i zdrowiej, mamy coraz więcej czasu, a także coraz więcej rozrywki. Bo nowoczesne urządzenia kuchenne doskonale się z nami komunikują. Zresztą już samo ich kupowanie to ciekawe i niebanalne zajęcie!

Epoka lodowcowa

Drużyna zawodowców - Kuchenne AGD
(fot. Poggenpohl)
Obszary wielkiego chłodu są w kuchni bardzo istotne i wciąż się rozrastają – tu nie ma prawa dotrzeć globalne ocieplenie. To dzięki niskim temperaturom i odpowiednim urządzeniom mamy szansę jadać świeże produkty, nie biegając dwa razy dziennie do najbliższego sklepu czy na warzywny bazar. Dziś jest to ważniejsze, niż 10 czy 15 lat temu; mamy mniej czasu, a sklepy są lepiej zaopatrzone, co sprawia, że wielu z nas woli zrobić duże zakupy raz w tygodniu. Tymczasem produkty żywnościowe miewają bardzo różne potrzeby i wymagania. Lubią być przechowywane w różnych temperaturach i przy rozmaitych stopniach wilgotności powietrza. Potrzebują także coraz więcej miejsca.

 

Wybierając sprzęt chłodniczy, musimy zdecydować, co jest nam najbardziej potrzebne. Czy wolimy rozwiązanie typu kombi – chłodziarko-zamrażarkę z proporcjonalnym podziałem na strefy chłodzenia i mrożenia, czy też bardziej praktyczna okaże się dla nas duża lodówka z niewielkim zamrażalnikiem i osobna pojemna zamrażarka. A może urządzenie typu side-by-side, czyli potężna lodówka dwudrzwiowa? Taka zajmie w kuchni wiele miejsca, ale można liczyć na to, że zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Warto przy tym pamiętać, że lodówki wolno stojące mają znacznie większą kubaturę, niż modne od pewnego czasu chłodziarki do zabudowy o podobnych wymiarach zewnętrznych, ponieważ w ich przypadku na te wymiary składają się także boczne ścianki i drzwi szafki, w której montujemy urządzenie.

 

A skoro mowa o obudowach, trzeba zauważyć, że zakup sprzętu wolno stojącego nie skazuje naszej kuchni na siermiężny techniczny wygląd. Producenci sprzętu AGD wykazują coraz więcej fantazji, zatrudniając do projektowania najlepszych światowych designerów. Sprawia to, że lodówka w obudowie ze stali szlachetnej – przebój rynku sprzed kilkunastu lat – dziś nie jest już zaliczana do awangardy, lecz raczej do kuchennej klasyki. Dostaniemy bowiem chłodziarki w pełnej gamie kolorów, w obudowach stylizowanych na vintage, a także ozdobionych grafiką, malarstwem czy fotografią. A jeśli komuś zamarzy się lodówka w „diamentowej” szacie? Cóż, wystarczy spojrzeć na zdjęcie nr 3 lub obejrzeć kolejną stronę…

 

Agnieszka Rezler

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2011”

Pozostałe artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje