Budujemy Dom - Dom Polski 2015
Budujemy Dom - Dom Polski 2015

DOM POLSKI 2015 to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy planują budowę domu. Podpowiadamy jak wybudować dom, na przykładzie konkretnego projektu, niewielkiego typowego domu z poddaszem użytkowym, o powierzchni ok. 130 m2.

Poradnik jest uniwersalny dla każdego projektu, który Państwo wybiorą do realizacji. My postanowiliśmy pokazać dylematy i możliwe wybory inwestora, który buduje typowy dom na podstawie projektu pracowni Dobre Domy. NINA – bo o tym domu mowa – zaprojektowany został dla 4-5-osobowej rodziny, pragnącej zamieszkać w niedużym, ale komfortowym i nowoczesnym domu. Dzięki prostej konstrukcji jest on stosunkowo tani w budowie, a wzniesiony zgodnie ze sztuką budowlaną będzie też tani w eksploatacji. Budynek podzielony został na dwie strefy: dzienną – zlokalizowaną na parterze, dającą spore możliwości aranżacji ze względu na otwartą przestrzeń oraz liczne przeszklenia, oraz nocną –na poddaszu, będącą częścią wypoczynkową dla rodziny.

Poradnik podzieliliśmy na trzy części zgodne z naturalną kolejnością budowy domu: stan surowy, instalacje oraz wykańczanie. Każda z nich składa się z czterech działów. Dylematy inwestora, pomogą Ci określić Twoje potrzeby oraz wyposażą Cię w niezbędną wiedzę przydatną w podejmowaniu decyzji budowlanych. W Kosztorysach znajdziesz informacje o tym, na czym warto oszczędzać, a na czym nie, zobaczysz różnice w kosztach, przy zastosowaniu różnych rozwiązań, przekonasz się, że wybór – z czego zbudować dom – to dopiero wstęp do wielu innych wyborów. Integralną częścią poradnika są artykuły redakcyjne Co wybrać – produkty i technologie, w przyjazny i zrozumiały sposób opisujemy w nich wszelkie niuanse sztuki budowlanej, które warto znać, gdy buduje się wymarzony dom. Przydatnym elementem tego wydania są Prezentacje firmowe w których producenci materiałów pokazują sprawdzone i polecane technologie oraz produkty.

Marta Tomaszewska

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje