Budujemy Dom - Dom Polski 2015
Budujemy Dom - Dom Polski 2015

DOM POLSKI 2015 to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy planują budowę domu. Podpowiadamy jak wybudować dom, na przykładzie konkretnego projektu, niewielkiego typowego domu z poddaszem użytkowym, o powierzchni ok. 130 m2.

Poradnik jest uniwersalny dla każdego projektu, który Państwo wybiorą do realizacji. My postanowiliśmy pokazać dylematy i możliwe wybory inwestora, który buduje typowy dom na podstawie projektu pracowni Dobre Domy. NINA – bo o tym domu mowa – zaprojektowany został dla 4-5-osobowej rodziny, pragnącej zamieszkać w niedużym, ale komfortowym i nowoczesnym domu. Dzięki prostej konstrukcji jest on stosunkowo tani w budowie, a wzniesiony zgodnie ze sztuką budowlaną będzie też tani w eksploatacji. Budynek podzielony został na dwie strefy: dzienną – zlokalizowaną na parterze, dającą spore możliwości aranżacji ze względu na otwartą przestrzeń oraz liczne przeszklenia, oraz nocną –na poddaszu, będącą częścią wypoczynkową dla rodziny.

Poradnik podzieliliśmy na trzy części zgodne z naturalną kolejnością budowy domu: stan surowy, instalacje oraz wykańczanie. Każda z nich składa się z czterech działów. Dylematy inwestora, pomogą Ci określić Twoje potrzeby oraz wyposażą Cię w niezbędną wiedzę przydatną w podejmowaniu decyzji budowlanych. W Kosztorysach znajdziesz informacje o tym, na czym warto oszczędzać, a na czym nie, zobaczysz różnice w kosztach, przy zastosowaniu różnych rozwiązań, przekonasz się, że wybór – z czego zbudować dom – to dopiero wstęp do wielu innych wyborów. Integralną częścią poradnika są artykuły redakcyjne Co wybrać – produkty i technologie, w przyjazny i zrozumiały sposób opisujemy w nich wszelkie niuanse sztuki budowlanej, które warto znać, gdy buduje się wymarzony dom. Przydatnym elementem tego wydania są Prezentacje firmowe w których producenci materiałów pokazują sprawdzone i polecane technologie oraz produkty.

Marta Tomaszewska

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje