Dwa powody wymiany bramy garażowej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dwa powody wymiany bramy garażowej

W 2008 r. kupiliśmy dom z garażem z uchylną bramą, którą obsługiwało się pilotem. Napęd był okay, lecz inne parametry bramy nie były wygodne - mówią Joanna i Adam – Czytelnicy Budujemy Dom, którzy uchylną bramę garażową użytkowali w latach 2008–2014, a segmentową górną – od 2014 r

Parametry garażu: wolno stojący, powierzchnia 42 m2; nieogrzewany.

 

Charakterystyka:

  • Brama – najpierw uchylna płytowa, z przetłaczanej blachy stalowej; 2400 x 2130 mm, obecnie – segmentowa górna, z ocynkowanych paneli stalowych, izolowanych pianką poliuretanową o gr. 46 mm, wykończona okleiną z tworzywa sztucznego na zewnątrz w kolorze mahoń, wewnątrz biała; 3000 x 2130 mm. 
  • Nowy napęd – z mechanizmem łańcuchowym i enkoderem do wykrywania przeszkód; siła uciągu 900 N. 
  • Sterowanie – 3 piloty dwukanałowe.

Decyzja: w 2008 r. kupiliśmy dom z garażem z uchylną bramą, którą obsługiwało się pilotem. Napęd był okay, lecz inne parametry bramy nie były wygodne.

Co jest najważniejsze przy wyborze bramy garażowej? 😁
0:30
  • Po pierwsze i najważniejsze – podjeżdżając pod garaż samochodem, musieliśmy uważać, żeby nie zahaczyć o duże niełamane skrzydło, poruszające się po łuku do góry. 
  • Po drugie – w garażu było zimno. 

Po sześciu latach po przeprowadzce, podczas remontu elewacji poszerzyliśmy otwór wjazdowy o 30 cm z obu stron. Wcześniej był niewygodny ze względu na fakt, że garaż nie stoi idealnie na wprost bramy wjazdowej na działkę, tylko podjeżdża się do niego po linii ukośnej. Zamontowaliśmy nowoczesną bramę segmentową z napędem. Chodziło nam o solidny komplet.

 

Kolor i fakturę okleiny zewnętrznej dobraliśmy do okien. Kupiliśmy czterokanałowe piloty, żebyśmy mogli nimi otwierać furtkę i bramę wjazdową na posesję.

Otwór wjazdowy poszerzono o 30 cm z każdej strony i podłączono nowy napęd.
Otwór wjazdowy poszerzono o 30 cm z każdej strony i podłączono nowy napęd.

Nowoczesna brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

Demontaż poprzedniej bramy był prosty i wykonali go murarze, remontujący elewacje. Montaż nowej wykonali pracownicy dystrybutora, u którego zamówiliśmy pełną obsługę. Trwał zaledwie kilka godzin. Nowa brama zdaje egzamin. Wrota pracują szybko, ale lekko i cicho, no i teraz nie wysuwają się nad podjazd, jak poprzednio. Wszystkie elementy są dopracowane – każdy segment jest dobrze zaizolowany termicznie i ma świetne uszczelki, dlatego w garażu jest cieplej, niż było wcześniej.

 

Nowoczesny napęd automatycznie wyczuwa wszelkie przeszkody. W ościeżnicy z ocynkowanej nierdzewnej stali znajdują się specjalne rygle, które zabezpieczają bramę przed podniesieniem od zewnątrz oraz wyważeniem. Oprócz tego, dla lepszego bezpieczeństwa, objęliśmy garaż instalacją alarmową.

Nowoczesna brama segmentowa z napędem - koszty:

  • brama z napędem, sterowaniem i montażem 5000 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny