W CEMEX zdrowie i bezpieczeństwo pracowników to najważniejszy priorytet. Podstawowa działalność firmy, związana z produkcją cementu, betonu i kruszyw, charakteryzuje się jednym z najniższych stopni zagęszczenia pracowników. Ponieważ z natury prace w tych branżach prowadzone są na dużych, otwartych przestrzeniach, ryzyko przenoszenia wirusa jest mniejsze. Niemniej jednak, CEMEX wdrożył ponad 50 nowych procedur w celu minimalizowania ryzyka zarażenia.
Z powodu pandemii uzupełniliśmy nasze dotychczasowe procedury, opracowując i wdrażając specjalne wytyczne, mające na celu ochronę naszych pracowników, społeczności i klientów przed ryzykiem związanym z COVID-19. Stale aktualizujemy i ulepszamy nasze procedury, aby były zgodne z oficjalnymi przepisami dotyczącymi zdrowia - powiedział Fernando A. González, Prezes CEMEX.
Procedury opracowane przez CEMEX zostały stworzone w oparciu o krajowe i międzynarodowe wytyczne, stworzone przez specjalistów, m.in. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i w ścisłej zgodności z lokalnymi przepisami sanitarnymi. Wśród wdrożonych procedur są między innymi: procedura higieny osobistej w firmie, zasada dystansu fizycznego (społecznego), procedura CEMEX dotycząca kierowców ciężarówek czy też procedura sprzątania miejsca pracy.
CEMEX wykorzystuje również istniejące technologie cyfrowe, aby ograniczyć bezpośredni kontakt fizyczny i chronić pracowników, klientów i dostawców. Na całym świecie zespoły handlowe CEMEX zdalnie utrzymują stałą komunikację ze swoimi klientami, skutecznie wykorzystując CEMEX Go - cyfrową platformę firmy. Dzięki CEMEX Go, klienci mogą składać zamówienia, przeglądać historię transakcji, śledzić przesyłki w czasie rzeczywistym za pomocą GPS, otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o statusie swoich zamówień, oceniać i dostosowywać zamówienia czy pobierać faktury.
CEMEX podkreśla znaczenie sektora budowlanego w utrzymaniu stabilności gospodarczej i społecznej. Sektor utrzymuje ważne elementy infrastruktury, niezbędne podczas pandemii COVID-19, w tym kluczową infrastrukturę transportową, istniejącą infrastrukturę szpitalną, a także rozbudowuje nowe, tymczasowe szpitale ratunkowych oraz zakaźne i placówki opieki zdrowotnej. Sektor ten może być również silnikiem napędowym gospodarki, zapewniającym łagodniejsze wychodzenie z negatywnych skutków pandemii koronawirusa.
Budownictwo stanowi ok. 10% polskiego PKB i tworzy blisko 2 miliony miejsc pracy. Jego rola w rozwoju gospodarczym kraju jest zatem bardzo istotna, zarówno na poziomie ogólnokrajowym, jak i lokalnym oraz w perspektywie krótko i długookresowej.
Więcej informacji na temat środków wdrożonych przez CEMEX, a także znaczenia branży budowlanej w gospodarce można znaleźć na stronie: www.cemex.com/covid19
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej