Paroc Izolacje termiczne i akustyczne wełną kamienną PAROC
Przejdź do:
Cennik
Zobacz firmę w innym dziale:
Izolacje techniczne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 168018
Porady od Paroc
Montaż płyty wełnianej na fasadzie wentylowanej
Fasada wentylowana to rozwiązania odpowiadające na zapotrzebowanie inwestorów w kwestiach ekonomicznych, ale nie tylko. Ważna jest tu też kwestia naturalnej wentylacji budynku mieszkaniowego, aby nie dopuścić do rozwoju grzybów i pleśni. Tradycyjne podejście w tym zakresie nie zawsze przynosi zamierzone efekty, dlatego trzeba sięgnąć po zaawansowane technologicznie materiały.
Ocieplenie domu? Najlepsza pora to lato!
Docieplenie budynku niejednemu inwestorowi spędza sen z powiek. Jak to zrobić, jakie materiały wybrać i za ile? Większość prac termomodernizacyjnych zaczyna się wiosną i latem, nie tylko z powodu sprzyjającej aury. Dodatkowa warstwa wysokiej jakości materiałów izolacyjnych zapewnia chłód latem i oszczędności na ogrzewaniu zimą.
ABC wykonawcy. Jak wykonać ocieplenie dachu skośnego?
Z punktu widzenia bilansu energetycznego domu dachy stanowią najważniejszą część konstrukcji. Elementy szkieletu drewnianego często mogą być obarczone ryzykiem powstawania mostków termicznych, dlatego bardzo ważne jest prawidłowe wykonanie ocieplenia oraz paroizolacji na krokwiach. W niniejszym poradniku firma Fakro podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę.
Ocieplanie fasad otynkowanych krok po kroku
Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu.
Izolacja akustyczna ścian wewnętrznych - znaczenie, wymagania, rozwiązania konstrukcyjne
W Polsce, gdzie w praktyce nie funkcjonują żadne przepisy prawne dotyczące kontroli właściwości akustycznych przegród konstrukcyjnych na etapie projektu, kwestia komfortu użytkowników budynków w dużym stopniu zależy od stopnia świadomości architektów i inwestorów. Czy to w obiektach użyteczności publicznej, czy w budynkach mieszkalnych, kluczową rolę zawsze odgrywa izolacyjność akustyczna ścian wewnętrznych. O czym warto pamiętać, planując ten element?
Jak izolować kanały HVAC za pomocą mat z wełny kamiennej?
Przewody i urządzenia wchodzące w skład systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych często izoluje się elastycznymi matami z wełny kamiennej - zwłaszcza, jeśli na jednym odcinku mamy do czynienia ze zróżnicowanymi wymiarami i przekrojami kanałów.
Jak walczyć ze smogiem i zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne polskich budynków?
Od 1 września tego roku w Krakowie zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa, która zakaże używania paliw stałych do ogrzewania domów i mieszkań. Poszukiwaniom rozwiązania problemu towarzyszy dyskusja, która przypomina nieco słynny paradoks jajka i kury. Lepiej skupić się na wymianie instalacji i urządzeń generujących smog tu i teraz, czy też docieplać stare budynki, ograniczając tym samym ich zapotrzebowanie energetyczne i emisję gazów?
Dom gotowy na wizytę Mikołaja, czyli jak ocieplić kominek na zimę?
Trzaskające w domowym palenisku drewno przywołuje na myśl ciepłe chwile - dosłownie i w przenośni. Oprócz niewątpliwej funkcji dekoracyjnej, kominek może bowiem z powodzeniem odciążyć funkcjonujący w budynku system grzewczy. Aby właściwie zadbać o ciepło domowego ogniska, element ten należy jednak najpierw odpowiednio zaizolować. O czym powinniśmy więc pamiętać, aby zapewnić efektywne wykorzystanie kominka zimą?
Izolacja przeciwpożarowa kominów. Jak, czym i dlaczego?
Kominy dymowe i instalacje spalinowe to z punktu widzenia eksploatacji budynków elementy newralgiczne, gdyż bezpośrednio narażone na działanie bardzo wysokich temperatur. Używanie węgla, drewna czy materiałów drewnopodobnych, a niekiedy także śmieci do opalania pieców i palenisk niesie ze sobą pewne ryzyko pożarowe, co w połączeniu z błędami na etapie projektu i wykonania przewodów kominowych może być przyczyną nieszczęścia. O czym należy więc pamiętać, zabezpieczając tego typu konstrukcje?
Jak wykonać izolację podłogi pływającej?
Międzykondygnacyjne stropy betonowe z reguły skutecznie zabezpieczają wnętrza budynków przed dźwiękami powietrznymi. Aby podwyższyć standard akustyczny, a w efekcie uzyskać "ciche" wnętrze, należy również zadbać o prawidłową izolację od dźwięków uderzeniowych, dochodzących z pomieszczeń usytuowanych nad nami. W tym celu tradycyjnie zaleca się zastosowanie podłogi pływającej. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak tego dokonać, a także jakich często popełnianych błędów należy się wystrzegać.
Jak osuszać konstrukcje dachów płaskich?
Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich.
Konstrukcja wsporcza płaszcza, a dobór parametrów izolacji rurociągu
Przemysł, ciepłownictwo i energetyka są sektorami gospodarki, które produkują, przesyłają i zużywają znaczne ilości energii cieplnej. Aby procesy technologiczne mogły przebiegać optymalnie, a transportowane ciepło nie przenikało w sposób niekontrolowany do atmosfery, wszelkie urządzenia i zasilające je rurociągi powinny zostać odpowiednio zaizolowane.