Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Ocieplenie domu? Najlepsza pora to lato!

Docieplenie budynku niejednemu inwestorowi spędza sen z powiek. Jak to zrobić, jakie materiały wybrać i za ile? Większość prac termomodernizacyjnych zaczyna się wiosną i latem, nie tylko z powodu sprzyjającej aury. Dodatkowa warstwa wysokiej jakości materiałów izolacyjnych zapewnia chłód latem i oszczędności na ogrzewaniu zimą.

Ocieplenie domu? Najlepsza pora to lato!
Paroc Izolacje techniczne
www.paroc.pl
Paroc Izolacje techniczne
Dane kontaktowe:
61 468 21 90
Gnieźnieńska 4, 62-240 Trzemeszno
Zobacz firmę w innym dziale: Wełna mineralna

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W trakcie upalnych dni warto wywietrzyć mieszkanie w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesnoporannych, kiedy jest chłodniej, a potem zamknąć okna.

Dzięki dodatkowej warstwie ocieplenia budynku można w trwały sposób uzyskać niższe temperatury w domu latem, a gorące podmuchy wiatru nie przedostaną się do środka. Zimą zaś izolacja trzyma ciepło wewnątrz budynku, co na pewno można zauważyć po niższych rachunkach za ogrzewanie.

Jakiego materiału do ocieplenia użyć?

Jeśli budynek ocieplany jest metodą lekką mokrą, docieplenie można zrobić z płyt z wełny kamiennej z serii PAROC Linio.

Wszystkie produkty z oferty producenta dostosowane są do otynkowanej ściany zewnętrznej i tworzą skuteczną barierę termiczną, akustyczną oraz przeciwogniową.

PAROC Linio 10

To płyta fasadowa stosowana do przegród termomodernizowanych lub zbudowanych na konstrukcji drewnianej o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej.

Znakomicie dopasowuje się nawet do nierównej powierzchni fasady ze względu na wysoką elastyczność.

PAROC Linio 15

Podobnie jak Lino 10, świetnie sprawdzi się przy termomodernizacji elewacji z cienkowarstwowymi tynkami fasadowymi.

Jest bardziej wytrzymała na ściskanie i rozciąganie, co zapewnia z kolei szczelność i gładkość wykończenia, również wokół otworów na drzwi i okna.

PAROC Linio 80

To płyta lamellowa z ułożeniem włókien prostopadle do ocieplanej powierzchni. Zapewnia to większą przyczepność do podłoża i ogranicza konieczność wykorzystania łączników mechanicznych przy montażu.

Wszystkie produkty z serii PAROC Linio są na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć, gwarantując wysoką wytrzymałość na lata. Ich istotną cechą jest także zapewnienie zdrowego mikroklimatu wewnątrz budynku przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła.

źródło i zdjęcia: Paroc