Paroc Izolacje termiczne i akustyczne wełną kamienną PAROC
Przejdź do:
Cennik
Zobacz firmę w innym dziale:
Izolacje techniczne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 168011
Porady od Paroc
Jak zadbać o poprawną izolację akustyczną szachtów instalacyjnych?
Hałas to temat, o którym w nowoczesnej architekturze mówi się głośno. Pod tym względem elementem wyjątkowo newralgicznym są maszynownie, szachty instalacyjne oraz systemy dystrybucji powietrza. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak zadbać o prawidłowe parametry akustyczne podczas izolacji tego typu miejsc.
Jak zadbać o poprawną akustykę ścian działowych?
Jednym z wymagań odnośnie prawidłowego projektowania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej jest ograniczenie poziomu hałasu w taki sposób, aby umożliwiał pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. Istotna staje się wówczas izolacja akustyczna przegród na poziomie dostosowanym do przeznaczenia danej powierzchni. Tym razem przyglądamy się ścianom działowym – konstrukcjom istotnym, lecz niekiedy marginalizowanym w kontekście poprawnej akustyki budynku.
Jak docieplić strop nad pomieszczeniem nieogrzewanym?
Jedną z najbardziej problematycznych konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym są stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Problematycznych nie tyle z powodu trudności samego wykonania, co właściwego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Nieocieplone stropy nad piwnicami i garażami stanowią bowiem jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji – rosnących kosztów ogrzewania. Jak zatem ocieplać, żeby nie żałować?
Izolacja akustyczna podłogi. Jak ograniczyć dźwięki uderzeniowe?
Ze względu na mnogość czynników, w tym maszyn i urządzeń wytwarzających hałas o niskich częstotliwościach we wnętrzach budynków, w pracy architektów coraz silniej akcentuje się aspekt akustyki. Spośród wszystkich konstrukcji budowlanych szczególną uwagę poświęca się betonowym stropom międzykondygnacyjnym, które przeważnie wymagają zastosowania odpowiedniej izolacji od dźwięków uderzeniowych. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak spełnić, a nawet przekroczyć obowiązujące wymagania w tym zakresie.
Ocieplanie fasad otynkowanych
Docieplanie fasad z wykorzystaniem wełny mineralnej oraz systemów cienkowarstwowych tynków to najpopularniejszy sposób wykończenia ścian zewnętrznych – zarówno tych nowych, jak i termomodernizowanych. Wraz z ekspertem firmy Paroc Polska podpowiadamy, jak poprawnie wykonać tę część pracy oraz ustrzec się najczęściej popełnianych błędów montażowych.
Projektowanie fasady wentylowanej
W polskim budownictwie coraz większą popularnością cieszą się fasady wentylowane. Wśród ich zalet najczęściej wymienia się trwałość, bogaty wybór dostępnych i łatwo wymienialnych okładzin oraz szerokie spektrum temperatur, w jakich mogą być one wznoszone. Projektowanie tego typu elewacji wymaga dokładnego zrozumienia zależności pomiędzy obciążeniem klimatycznym, a konstrukcją. O czym powinien więc pamiętać konstruktor, aby jego fasady wentylowane nie były wiatrem podszyte?
Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?
Nadeszła jesień. Ta kalendarzowa i ta meteorologiczna. Pikujące w dół słupki termometrów dla właścicieli domów jednorodzinnych nieubłaganie oznaczają jedno – początek sezonu grzewczego. Co roku zadajemy sobie pytanie: jak zmniejszyć koszty eksploatacji? Eksperci podpowiadają: najpierw zmniejszmy zapotrzebowanie domu na ciepło, później stawiajmy na wydajne ogrzewanie.
Paroc: Adaptacja poddasza nieużytkowego krok po kroku
Kiedy rodzinie zaczynają być potrzebne dodatkowe metry kwadratowe przestrzeni, wielu właścicieli domów kieruje swój wzrok do góry. Polacy coraz chętniej wykorzystują nieużywane poddasza na cele mieszkalne, co dla ekip remontowo-budowlanych wiąże się z potrzebą dokładnej wiedzy w zakresie adaptacji istniejących pomieszczeń do nowych warunków. Krok po kroku podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kolejnych etapów prac renowacyjnych.
Paroc: Kiedy kanały HVAC izolować matą?
Dla poprawnego działania systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej. Odpowiedniej, to znaczy poprawnie dobranej, zwymiarowanej i zamontowanej. Razem z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać izolację kanałów HVAC przy pomocy elastycznych mat z wełny kamiennej.
Paroc: Jak wykonać izolację dachu płaskiego w systemie dwuwarstwowym?
Dachy płaskie. Konstrukcje dość trudne, ze względu na uwarunkowania polskiego klimatu. Eksperci Paroc podpowiadają, jak zaplanować prace wykonawcze tak, by uniknąć mostków termicznych oraz zabezpieczyć konstrukcję przed destruktywnym działaniem wilgoci.
Paroc: Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych - porady
Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. W drugiej części poradnika inżyniera wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu.
Paroc: Kiedy należy stosować maty izolacyjne?
Wysokie temperatury towarzyszące wytwarzaniu energii czy procesom przemysłowym wymagają od projektantów i inżynierów instalacji szczególnej uwagi przy doborze izolacji. Zwłaszcza, że pod uwagę wziąć należy elementy o zróżnicowanych wymiarach, średnicach i temperaturach pracy. Jak dobierać rozwiązania izolacyjne tak, by zapewnić prawidłową pracę elektrowni czy zakładu przemysłowego?