Dachówki bitumiczne

Zobacz oferty produktowe firm

Dachówki bitumiczne

Znalezione pozycje: 3
Ostatnio dodane produkty
Najpopularniejszym rodzajem pokryć bitumicznych są gonty. Mają postać pasów papy imitujących gont drewniany lub płytki z naturalnego łupka. Produkowane z włókniny nasycanej bitumem, składają się z dwóch warstw – spodnia jest samoprzylepna, natomiast zewnętrzną warstwę stanowią rozmaite posypki, np. mineralne lub ceramiczne.

Gonty bitumiczne cenione są za łatwość w obróbce i montażu – można je układać nawet na dachach o skomplikowanych kształtach. Inne zalety to niewielki ciężar i względnie duża trwałość. Materiał ten układa się na pełnym deskowaniu, najlepiej z płyt drewnopochodnych, bo musi być ono idealnie równe.

Dachówka Ambient srebrny koral fot. Stema
Dachówka Ambient srebrny koral fot. Stema

Gonty bitumiczne charakteryzują się przystępną ceną. Za 1 m² zapłacimy 20–40 zł. Sprzedawane w ilości odpowiadającej powierzchni gotowego pokrycia, a że przy ich układaniu prawie nie ma odpadów, nie jest potrzebna specjalna nadwyżka materiału. Paczki powinny pochodzić z jednej partii produkcyjnej, bo gonty z kolejnych partii mogą się nieco różnić kolorem, co może się ujawnić w gotowym pokryciu.

Oprócz podstawowego materiału pokryciowego kupujemy również gonty kalenicowe, okapowe i szczytowe, a także elementy do obróbki wokół kominów czy przepustów rur wentylacyjnych.

Sposób układania gontów bitumicznych
Sposób układania gontów bitumicznych