Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Zasady wykonywania ścian z betonu komórkowego H+H
Wznoszenie budynku w systemie H+H jest najszybszą obecnie metodą wznoszenia ścian. Do poprawnego jej wymurowania używa się bloczków z betonu komórkowego, płytek, płaskich belek nadprożowych, kształtek U oraz zaprawy cienkowarstwowej H+H.

Poddasze bez skazy, czyli jak poprawnie wykonać zabudowę z płyt g-k
Poddasze bez skazy, czyli jak poprawnie wykonać zabudowę z płyt g-k
Konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych czy gipsowo-włóknowych to jeden z prostszych i łatwiejszych sposobów zabudowy poddasza. Jednak jak szybko powstać mogą gładkie ściany, tak szybko pojawić się mogą na nich nieestetyczne rysy i spękania. Jak poprawnie wykonać ściany i sufit w systemie suchej zabudowy radzi Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista ds. Produktu firmy Den Braven.

Dobierz perfekcyjne klamki do minimalistycznego wnętrza
Świat nowoczesnej architektury wnętrz wypełniają idee sztuki minimalistycznej. Najważniejszym elementem stała się niczym nie zmącona przestrzeń.

Wybieramy system grzewczy
Wybór systemu grzewczego jest niezwykle ważną decyzją. Rodzaj instalacji wpływa bowiem nie tylko na utrzymanie przyjemnego klimatu w domu, ale także warunkuje wysokość rachunków za ciepło. Inwestorzy najczęściej wybierają tradycyjną instalację grzewczą z grzejnikami ściennymi. Coraz większą popularność zdobywa jednak ogrzewanie podłogowe. Wady i zalety obu rozwiązań omawia Michał Gołaś, ekspert z firmy Stelrad i podpowiada, które z nich sprawdzi się w Twoim domu.

Inteligentny system w domu
Przy wyborze własnego domu Polacy coraz częściej kierują się zasadą "ciasne, ale własne". Wybieramy nie za duże budynki, idąc jednak przy tym z duchem czasu - stawiamy na wykończenie w wyższym standardzie i nowoczesne systemy, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz poprawią komfort życia.

Zrób to sam: kwietnik z drabiny
Nie wiesz, co zrobić ze starą drabiną? Nie wyrzucaj jej! W bardzo łatwy sposób możesz zrobić z niej oryginalną dekorację, która ozdobi każdy balkon, taras lub ogród. Dzięki niej efektownie wyeksponujesz rośliny i doniczki. Dowiedz się, jak szybko i przede wszystkim własnoręcznie stworzyć wyjątkowy kwietnik.

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Radzi Roto!
Para wodna w domu może być groźna. Możemy się jej skutecznie pozbyć wietrząc nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Taki komfort zapewnią nam okna z odpowiednio dobranymi okuciami.

10 powodów, dla których warto wybrać ogrzewanie podłogowe PURMO!
Ogrzewanie podłogowe - Dlaczego ogrzewanie podłogowe?

Jak układać podłogi laminowane?
Nawet najlepsza jakościowo podłoga laminowana może wykazać się wszystkimi swoimi zaletami dopiero wtedy, gdy podłoże dobrze funkcjonuje w ramach pewnej całości. Elementem łączącym podłogę i podłoże w jedną całość jest podkład. Dlatego musi on przejąć także pewne funkcje - wyrównywać ewentualne punktowo występujące nierówności i odciążać połączenia paneli mocowanych na klik.

Do jakiego typu użytkowników łazienki należysz?
Krótka analiza preferencji oraz sposobu korzystania z łazienki pozwoliła podzielić użytkowników na 3 grupy: łazienkowych koneserów, wiecznie zabieganych aktywnych zwolenników krótkich kąpieli pod prysznicem oraz członków rodzin, gdzie z jednej łazienki korzystają zarówno maluchy, jak i starsze osoby.

Co oznacza pojęcie "INTELIGENTNY DOM"?
Inteligentny dom to budynek mieszkalny wyposażony w zestaw zintegrowanych i komunikujących się ze sobą czujników. W odróżnieniu od konwencjonalnych instalacji, ich inteligentne odpowiedniki są prostsze w obsłudze i mają więcej funkcji.

Dlaczego grzejniki płytowe Purmo?
Najważniejszą cechą wyróżniającą nasze produkty jest ich niekwestionowana bardzo wysoka jakość. Nad ciągłym doskonaleniem jakości naszych produktów czuwa kilkunastu inspektorów oraz zintegrowany system zarządzania kontrolowany przez British Standards Institution Quality Assurance.

Montaż okładzin ceramicznych na balkonie - krok po kroku
Płytki ceramiczne to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań na balkonach. Swoją popularność zawdzięczają szeregowi zalet: są eleganckie i funkcjonalne, łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości, a także trwałe i estetyczne. Jedyny warunek, który należy spełnić, żeby nic nie zepsuło nam przyjemności korzystania z ceramicznej nawierzchni na balkonie jest właściwe ułożenie płytek. Przedstawiamy najważniejsze etapy tego procesu i ostrzegamy przed najczęstszymi pułapkami.

Jak dobrać naczynie wzbiorcze?
Dobór naczynia wzbiorczego z uwagi na konieczność uwzględnienia sumarycznej pojemności instalacji zwykle realizowany jest pod presją czasu tuż przed wydrukiem projektu, dlatego wówczas bardzo łatwo o pomyłkę. Dodatkową trudnością w doborze właściwej wielkości naczynia jest konieczność uwzględnienia wielu parametrów, a sama procedura obliczeniowa bazuje na uwikłanych formułach matematycznych.