Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Drzwi zewnętrzne BORYSZEW
Krzysztof Slesar, Szef Zespołu Produktów Budownictwo BORYSZEW S.A. Oddział Boryszew ERG.

Jak oszczędzać wodę w przestrzeni domowej?
"Woda i zrównoważony rozwój" – takim hasłem promowany jest tegoroczny Światowy Dzień Wody. Jej oszczędzanie, wdrażanie proekologicznych rozwiązań i utrwalanie pozytywnych nawyków to nie tylko zalecenia dla rządów państw, ale i działania, które może podjąć każdy z nas.

Lokalizacja i powierzchnia szklenia ważny aspekt - radzi ekspert Guardian
Tomasz Gelio, Dyrektor Marketingu GUARDIAN, Częstochowa radzi.

Jak przetrwać wymianę podłogi drewnianej?
Nowoczesne technologie produkcji, sposoby wykończenia, dostępne środki pielęgnacyjne sprawiają, że podłogi drewniane praktycznie mogą przetrwać wiele pokoleń. Czasem jednak wymiana parkietu staje się nieodzowna. Czy można taki zabieg przeprowadzić bez rewolucji w domu i konieczności wyprowadzki?

ErP a generatory hybrydowe - radzi ekspert De Dietrich
Waldemar Matuszyński Product Manager De Dietrich Technika Grzewcza radzi.

Na czym polega prawdziwa inteligencja sterowania?
Tomasz Koziarek Product Marketing Manager w SOMFY Sp. z o.o. radzi: Oprócz oczywistych funkcji, jak zarządzanie elementami domu, powinna ona zapewniać przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa technologicznego i użytkowego. Wymagania te spełnia bezprzewodowa centrala sterująca TaHoma®. To co niewątpliwie wyróżnia ją na rynku polskim, to funkcja niezwykle precyzyjnych komunikatów zwrotnych, podawanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, zawsze dokładnie wiemy co dzieje się z naszym domem.

Instalacja podtynkowa krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.

Zrób to sam radzi Bosch: kuchenna półka z deski snowboardowej
Zbliża się koniec sezonu zimowego. Jeśli lubisz białe szaleństwo i chcesz zatrzymać jego atmosferę na dłużej, stwórz oryginalną półkę kuchenną z nieużywanej już deski snowboardowej. Sprawdź, jakie to łatwe!

Kiedy najlepiej wymieniać okna? Radzi Veka
Jaka pora jest dobra na wymianę okien w mieszkaniu? Praktycznie każda, pod warunkiem że nie jest zbyt zimno i nie pada śnieg czy deszcz.

Jak prawidłowo dobrać moc kotła?
Dobór mocy kotła - bilans cieplny budynku (projekt instalacji), szybki dobór (wskaźnikowo) Podstawą doboru kotła do ogrzewania budynku powinien być bilans cieplny obiektu sporządzony zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Bardzo często popełnianym błędem jest przewymiarowanie mocy kotła na paliwo stałe (szczególnie w przypadku budynków dobrze zaizolowanych) oraz dobór urządzenia o większej komorze paleniskowej (w przeświadczeniu "wydłużenia" stałopalności).

Termorenowacja wg Paroc: 4 kroki do energooszczędnego domu
Nowoczesny dom musi być jak najbardziej energooszczędny. Nie chodzi tu tylko o interes indywidualny, ale o dobro ogólne. Jakie dokładnie rozwiązania zastosować, by wybudowany już dom stał się energooszczędny? Studium przypadku w czterech krokach!

Jak wybrać dobrą ekipę dekarską?
Planujesz budowę lub remont domu? Myślisz o wymianie dachu lub okien dachowych? Dobre jakościowo materiały budowlane to jedynie połowa sukcesu. Kluczem do niego jest fachowa ekipa, która wykona wszystkie prace zgodnie ze sztuką dekarską.

Zastosowanie zasady kondensacji pary wodnej w technice grzewczej
Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.

Jak montować wełnę w ściankach działowych?
Jest kilka głównych elementów, które są bardzo istotne podczas montażu wełny w ściance działowej. Wełna musi szczelnie wypełniać przestrzeń między płytami GK. Wełna musi być również docięta w taki sposób, aby ściśle przylegała do profili stalowych – każda szczelina to mostek akustyczny i hałas przenikający z sąsiadującego pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła? - radzi Sofath
Pompy ciepła są urządzeniami, które cechuje wysoka efektywność. Jako systemy ekologiczne i niezwykle ekonomiczne są idealnymi rozwiązaniami grzewczymi do domów. Na jakie zalecenia projektowe, wykonawcze i eksploatacyjne zwrócić uwagę, aby działały jeszcze lepiej i były jeszcze bardziej wydajne?