Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
OKNOPLAST
Jakie sekrety może skrywać okno?
Zwykle wybierając stolarkę do domu skupiamy się na parametrach technicznych, określonych przez producenta. Nie zastanawiamy się jednak nad jej elementami składowymi. Wychodzimy bowiem z założenia, że okno jakie jest każdy widzi. Tymczasem izolacyjność i funkcjonalność stolarki zależy właśnie od jej poszczególnych części. Warto zatem poświęcić chwilę by zapoznać się z sekretami okien.
Xella Polska
Planujesz budowę lub remont? Zaoszczędź na VAT jeszcze w tym roku
Kupując materiały do budowy domu (w tym Silka, Ytong) lub remontu domu czy mieszkania (w tym Multipor) do końca tego roku masz jeszcze ostatnią możliwość skorzystania z odliczenia VAT.
Ruukki Polska
Jak przygotować dach do zimy?
Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.
Śnieżka
Gra w kolory ze Śnieżką
"Kolorami należy się bawić, komponując je w dowolnych zestawieniach i tworząc tym samym wnętrza o różnorodnym charakterze". - twierdzi mgr inż. arch. Maja Wites - jedna z czołowych polskich projektantek wnętrz, tworząca w Polsce i za granicą.
Nie zdążyłeś wykończyć elewacji przed zimą - nie panikuj - jest weber.therm WINTER
Wykonawcy i inwestorzy, których inwestycji nie udało się dokończyć przed zimą, stają przed trudnym dylematem: poczekać kilka miesięcy do momentu, kiedy znów rozpocznie się sezon budowlany czy zaryzykować prace w trudnych warunkach atmosferycznych i skończyć budowę na czas.
Soudal
Termoizolacja budynku w systemie Etics
Ocieplenie budynku styropianem może być łatwe i szybkie przy zastosowaniu kleju Soudatherm Fasada. Metoda ta nosi nazwę bezspoinowego systemu ociepleń (BSO) lub Etics.
Soudal
Ciepły montaż okien (w technologii SWS)
Soudal Window System umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy (tzw. "ciepły montaż") stolarki otworowej, czyli trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.
Soudal
Jak przykleić listwę podłogową?
Jak umocować listwę podłogową z drewna, MDF lub plastyku itp. w sytuacji, gdy nie można użyć kołków rozporowych i wkrętów? Najlepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań produktowych firmy Soudal.
Somfy
Czy jesteśmy gotowi na inteligentne budownictwo?
Popularne rozwiązania wybierane przez Polaków. Oferta inteligentnych domowych rozwiązań na polskim rynku jest coraz bardziej zróżnicowana. Producenci oferują wyspecjalizowane urządzenia do sterowania drogą radiową oraz internetową, które można synchronizować w sieci i zarządzać nimi za pośrednictwem komputera lub telefonu. Jakkolwiek standardy budownictwa inteligentnego nie są jeszcze powszechnie stosowane, to poszczególni producenci wymieniają rozwiązania, które cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli domów.
Nastrojowe oświetlenie wnętrz prywatnych
Gdy już przychodzi czas aby zaplanować wystrój wnętrz dla każdego pomieszczenia, skupiamy uwagę na skomponowaniu barw ścian z umeblowaniem, podłogami, ozdobnymi dodatkami.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Ekonomicznie i ekologicznie – redukcja zużycia wody w "zielonych" budynkach z certyfikatem LEED
W zrównoważonym budownictwie dąży się do ograniczania zużycia zasobów naturalnych, w tym wody. Budynki starające się o międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED już na etapie projektowym powinny uwzględniać rozwiązania optymalizujące wykorzystanie wodnych zasobów podczas eksploatacji.
Ekopol
Jak działa oczyszczalnia biologiczna?
Oczyszczalnie biologiczne typu BIO-HYBRYDA pracują na trójkomorowym, przepływowym zbiorniku wyposażonym w fluidalne, aktywne, samooczyszczające się złoże biologiczne, niskoobciążony osad czynny oraz układ napowietrzania drobnopęcherzykowego.
Farby KABE Polska Sp. z o.o.
Jak skutecznie przeprowadzić renowację elewacji z porostem glonów i grzybów?
W celu zapewnienia długotrwałej ochrony budynku przed porostem glonów i grzybów, zalecamy następujące rozwiązanie Farby KABE.