Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Sopro Polska
Układanie kostki brukowej metodą szczelną: dobieramy fugi
Dobór zapraw do spoinowania uzależniony jest między innymi od przewidywanych obciążeń, jakim będzie poddawana wybrukowana nawierzchnia, a także od miejsca ich zastosowania. Od spoin wymaga się również zachowywania odporności na wodę, mróz i środki do odladzania dróg. Podpowiadamy jak odpowiednio dobrać fugę do warunków, w jakich będzie użytkowana.
Soudal
Jak zamocować lustro na ścianie bez wiercenia
Mechaniczne zamocowania (kołki) uszkadzają bezpowrotnie powierzchnię ściany. Użycie odpowiedniego kleju budowlanego - Fix All High Tack lub kleju do luster 47A - zapewni solidne mocowanie lustra bez potrzeby wiercenia i kołkowania.
Windmöller Polska Sp. z o.o.
Podłogowa układanka, czyli jak prawidłowo wykonać montaż paneli podłogowych
Tak jak w puzzlach na spójny obraz składa się wiele, dopasowanych do siebie elementów, tak w przypadku podłogi końcowy rezultat to efekt wieloetapowych prac oraz odpowiednio dobranych materiałów. Prawidłowy montaż paneli podłogowych to warunek konieczny, by cała aranżacja była dopięta na ostatni guzik. Jak właściwie układać panele laminowane i na co zwróć uwagę przy ogrzewaniu podłogowym wyjaśnia Grzegorz Mazur, ekspert z firmy Witex.
ICYPOL
W jakich domach szczególnie warto ocieplać poddasze za pomocą pianki poliuretanowej?
Grzegorz Miketiuk ICYPOL radzi: Izolacja natryskowa pianką poliuretanową jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego domu, zarówno dla nowo budowanego, jak i już istniejącego. Dzięki znakomitej przyczepności do każdego podłoża (folia paroprzepuszczalna, drewno, płyta OSB/MFP, beton, blacha, cegła itp.) znajduje zastosowanie praktycznie w każdym budynku.
Vetrex
Montaż warstwowy podnoszono-przesuwnego przeszklenia wielkogabarytowego
Przesuwne drzwi tarasowe, to rozwiązanie, na które decyduje się aktualnie zdecydowana większość inwestorów. Systemy dedykowane do konstruowania tego typu przeszkleń pozwalają na realizację śmiałych wizji architektonicznych, w tym przeszkleń wielkogabarytowych o szerokości do 6,5 m i wysokości do 2,7m. Przy takich wymiarach, konstrukcje osiągają wagę kilkuset kilogramów, dlatego znacznie łatwiej jest sterować skrzydłami przesuwnymi niż tradycyjnymi – rozwiernymi. Zarówno możliwości techniczne jak i komfort obsługi tego rodzaju rozwiązań sprawiają, że ich popularność wciąż rośnie.
Stegu
Czym różni się klej Multielastik od Elastik?
Różnice między klejem Multielastik a Elastik wyjaśnia ekspert firmy Stegu.
SWISS KRONO sp. z o.o.
Jak dbać o powierzchnię paneli
Korund, ustępujący swą twardością jedynie diamentowi, jest materiałem odpowiadającym za ścieralność laminowanych paneli podłogowych. Im wyższa jest jego zawartość w wierzchniej warstwie, tym mamy do czynienie z wyższą klasą ścieralności. Dlatego na półkach sklepowych pojawiają się podłogi o tajemniczo brzmiących symbolach AC3, AC4 czy też AC5.
V33 Polska
Lakierowanie parkietu i schodów
Firma V33 Polska radzi, jak skutecznie lakierować parkiety i schody.
Roto Frank Okucia Budowlane
Jak lekko otwierać duże drzwi tarasowe?
Bardzo duże drzwi tarasowe dodają bryle domu lekkości i lepiej doświetlają wnętrza, ale są też bardzo ciężkie. Dlatego decydując się na nie warto wiedzieć, jaki sposób otwierania wybrać, by skrzydło ważące nawet 400 kg otwierało się tak lekko jak niewielkie okno.
Normstahl Entrematic
Dobieramy napęd i kontroler do bramy garażowej
Decydując się na montaż automatyki do bramy garażowej, warto również pomyśleć o kontrolerze stanu bramy. Dobrze dobrany duet sprawia, że wejście do garażu jest ciche, tanie w eksploatacji i przede wszystkim bezpieczne.
Sopro Polska
Jak przygotować się do pracy z klinkierem?
Popularność cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych wciąż rośnie. Trwałość i estetyka charakterystyczne dla tych materiałów, zachęcają inwestorów do stosowania ich przy wykonywaniu elewacji, a także - coraz częściej - do dekoracyjnego wykańczania wnętrz. Aby cieszyć się odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne i miłą dla oka konstrukcją z cegieł klinkierowych przez długie lata, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich produktów chemii budowlanej i właściwe przygotowanie fundamentów pod przyszły mur. Eksperci z firmy Sopro podpowiadają na co zwrócić uwagę przygotowując się do pracy z klinkierem.
Polbruk S.A.
Prosta droga do perfekcji - jak uniknąć błędów przy układaniu brukowanej nawierzchni
Ułożenie atrakcyjnej i trwałej nawierzchni z kostki brukowej, to wieloetapowy proces, który wymaga spełnienia szeregu czynności - wyboru materiału, właściwego rozplanowania ścieżek, przygotowania podłoża, a w końcu starannej realizacji. Jak poprawnie wykonać prace brukarskie i uniknąć najczęstszych błędów wykonawczych radzi Wojciech Średniawa, projektant Firmy Polbruk.
Botament Systembaustoffe
Wyrównanie podłoża - przygotowanie powierzchni ścian i posadzek
Do stabilnego wyrównywania powierzchni ścian oraz posadzek służy masa wyrównawcza BOTAMENT M 100 (3-50 mm). Produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz już po dwóch godzinach umożliwia układanie płytek.
Jakie są wymagania dla kotłowni z kotłem na paliwo stałe?
Magdalena Najgeburska-Dziubeła Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEFRO radzi: Wymagania, jakie powinna spełniać kotłownia, w której będzie zainstalowany kocioł na paliwa stałe reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009 roku dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Izolmat
Dach zielony
Dachy zielone są rozwiązaniem coraz powszechniej stosowanym w budownictwie. Ich estetyka i funkcjonalność zależą od szczegółowego zaprojektowania, doboru materiałów, prawidłowego wykonania układu poszczególnych warstw, jak również dostosowania struktury do konkretnego budynku. Sprawdzone systemy dachów zielonych, odpowiadające potrzebom inwestycyjnym, od 14 lat są dostępne na rynku pod marką IZOLMAT.