Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG
Instalacja panelu ochronnego przed liśćmi z blachy perforowanej Gutter Stark®
Instrukcja montażu panelu ochrony przed liśćmi w rynnach odwadniających dach.
Gerda
Prawidłowa eksploatacja drzwi zewnętrznych
Drzwi przeznaczone do montażu w ścianach zewnętrznych budynków, narażonych na działania zewnętrznych warunków klimatycznych tj. temperatury, słońca, wody opadowej i wiatru. Zadaniem takich drzwi jest odizolowanie od niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa osób tam przebywających a także ich mienia.
Oras Olesno
Jak dbać o higienę dłoni latem?
Lato i czas wakacji sprzyjają przebywaniu na zewnątrz - częściej spędzamy czas w miejscach publicznych i środkach transportu. Narażeni jesteśmy więc na większą liczbę zarazków. A niestety wakacyjne leniuchowanie sprawia, że czasem zapominamy też o prostych czynnościach jak dbanie o higienę dłoni. Tymczasem brudne ręce przenoszą 80 proc. infekcji. Jak więc uniknąć zagrożeń? Pomoże odpowiednio częste mycie i higieniczna armatura bezdotykowa.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
mfp® - sposób na remont starej podłogi z desek
Położenie nowej podłogi w nowym budynku nie jest w zasadzie większym wyzwaniem ani praktycznym, ani tym bardziej teoretycznym. Nieco inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy zaadaptować lub wyremontować stary obiekt z podłogami z desek na drewnianych stropach. Do takiego remontu przydadzą się płyty mfp® w wersji pióro-wpust.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych - dlaczego warto?
Podłogi drewniane wyróżnia naturalne piękno, które w domowych wnętrzach warto zachować jak najdłużej. Odpowiednią ochronę oraz impregnację surowca powinna zapewnić warstwa lakieru. W trakcie codziennego użytkowania jest ona jednak narażona na ścieranie, zabrudzenia czy niekorzystny wpływ wody. Aby renowacja tego typu powierzchni przeprowadzana była jedynie sporadycznie, warto zawczasu podłogę odpowiednio zabezpieczyć. Właściwie konserwowane i pielęgnowane drewno przez lata zachwycać nas będzie swoją urodą.
KFA Armatura
Jak dbać o ceramikę łazienkową?
Utrzymanie czystości sanitariatów to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny. Aby do minimum ograniczyć kontakt z drobnoustrojami i wyeliminować ryzyko powstania osadów, które mogą naruszyć zewnętrzną powłokę ceramiki, konieczna jest jej systematyczna konserwacja.Stały kontakt z wodą i detergentami oraz intensywne użytkowanie to czynniki najpowszechniej wpływające na stan sanitariatów łazienkowych.
AERECO WENTYLACJA
Dlaczego należy poprawnie wentylować pomieszczenia?
Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu pod wpływem zachodzących procesów, takich jak: oddychanie, gotowanie, suszenie, pranie, kąpiel.
ZAKŁADY CHEMICZNE „ANSER” Sp. z o.o.
Jak sobie radzić z wilgocią?
Łuszczenie się farby, odpadanie płytek, tynku, pleśń, grzyby, ślady soli - to, niektóre objawy kłopotów z wilgocią w domu. Jeśli poznamy i usuniemy ich źródła, możemy skutecznie osuszyć dom.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jakie wymagania musi spełniać działka, aby można było na niej zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków?
Maciej Gruszka EKO-BIO Sp.j. radzi: Planując budowę oczyszczalni ścieków, musimy pamiętać o możliwych ograniczeniach. Mogą one znacznie skomplikować, bądź wręcz uniemożliwić inwestycję. Najistotniejsza jest wielkość działki.
Sopro Polska
Murowanie klinkieru metodą jednoetapową
Elewacje klinkierowe to wyjątkowo eleganckie i trwałe rozwiązanie. Aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami musimy wykazać się starannością i profesjonalizmem już na etapie planowania i wykonywania prac wykończeniowych. Podpowiadamy, jak przeprowadzić murowanie i fugowanie klinkieru w jednym cyklu roboczym, aby uzyskać estetyczny i trwały mur w świeżym, wolnym od przebarwień i wykwitów kolorze.
Jak zapewnić ciepłą wodę dla całej rodziny?
Jacek Krzeszowiak właściciel firmy Noel radzi: To proste. Montując instalację grzewczą w domu, źródła ciepła, pamiętajmy o urządzeniu jakim jest zbiornik buforowy z wężownicą do ciepłej wody, który oprócz gromadzenia ciepła ze źródeł ciepła (kominka z płaszczem wodnym, pompy ciepła, kotła na paliwo stałe, kolektorów słonecznych), przekazywania energii cieplnej do ogrzewania podłogowego, do grzejników lub do ogrzewania ściennego, również będzie ogrzewało nam bieżącą wodę.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie są zalety gazowych kotłów kondensacyjnych?
Edmund Słupek Product Manager Bosch Termotechnika radzi: Przewaga kondensacyjnych gazowych kotłów grzewczych marki Junkers nad urządzeniami spalającymi inne rodzaje paliw wynika nie tylko z niskich kosztów eksploatacyjnych. Istnieją również inne ważne czynniki powodujące, że użytkownicy wybierają właśnie te urządzenia.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Za jakie funkcje warto dopłacić kupując kocioł gazowy kondensacyjny?
Waldemar Matuszyński Menadżer Produktu De Dietrich Technika Grzewcza radzi: Rosnące ceny nośników energii skłaniają przyszłych właścicieli domów do przemyśleń na temat przyszłej eksploatacji, w szczególnym odniesieniu do kosztów ogrzewania i wytwarzania c.w.u.
Paroc
Jak samodzielnie zaizolować dach tak, aby było to efektywne i opłacalne?
Odpowiednio izolowany dach budynku pomoże Ci opłacić rachunki za energię. Ograniczenie strat ciepła jest wyzwaniem, ale i koniecznością, w świetle nowych, energooszczędnych norm. Jak im sprostać radzą eksperci firmy Paroc.
Fermacell Systemy suchej zabudowy Płyty gipsowo-włóknowe, cementowe
Poddasze z płyt gipsowo-włóknowych
Marek Piotrowski, Techniczny Konsultant Sprzedaży, Fermacell systemy suchej zabudowy radzi: Płyty gipsowo-włóknowe (w skrócie nazywane g-w) to bardzo niezawodny i sprawdzony materiał, dlatego inwestorzy chętnie się na niego decydują. Produkty te należą do lekkich materiałów budowlanych i w budownictwie mieszkaniowym głównie wykonuje się z nich ścianki działowe oraz zabudowę poddasza.