Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Florian Centrum Sp. z o.o.
Pielęgnacja dachu według Florian Centrum
Gdy arkusze blachodachówek są już ułożone, trzeba sprawdzić, czy w trakcie montażu nie powstały na ich powierzchni rysy. Jeśli tak, trzeba te miejsca oczyścić i pomalować farbą renowacyjną. W przeciwnym razie powstaną tam skupiska rdzy, które będą się rozprzestrzeniać.
Polbruk S.A.
Polbruk: Ogród holenderski pełen kwitnących rozwiązań
Z czego mógłby słynąć ogród holenderski, jeśli nie z bogatych nasadzeń poprzetykanych eleganckimi i funkcjonalnymi ścieżkami? Ogrody w stylu holenderskim czerpią z założeń ogrodów francuskich, jednak na przestrzeni lat Holendrzy wypracowali swój własny sposób na miły dla oka, przyjazny i nietuzinkowy ogród.
BRUK-BET
Dlaczego buduję dom z betonu komórkowego Termalica®?
Termalica® to rewelacyjny system budowlany nowej generacji. Żaden inny materiał ścienny nie posiada tylu atutów jednocześnie.
Paroc
Paroc: Instalacja grzewcza a grubość izolacji w świetle obowiązujących Warunków Technicznych
Ograniczanie strat ciepła w obiektach to temat, który w Polsce jeszcze przez kilka dobrych lat będzie omawiany szeroko, zarówno w środowisku fachowców, jak i wśród samych użytkowników budynków – zwłaszcza, jeśli pod uwagę weźmiemy rosnące ceny energii oraz zmiany zachodzące w rodzimych przepisach prawnych.
BRUK-BET
Budowa dobrze zorganizowana
Przymierzasz się do budowy domu? Zaplanowanie poszczególnych etapów prac budowlanych pozwoli ci kontrolować zarówno czas, jak i wydatki. Przemyślany i dostosowany do twoich wymagań harmonogram prac sprawdzi się zarówno w przypadku wynajęcia firmy, która zrealizuje inwestycję „pod klucz”, jak i budowy domu systemem gospodarczym. Sprawdź, które pozycje w twoim planie powinny być szczególnie mocno wyróżnione.
wienerberger
Łatwy montaż i najwyższa trwałość - ceramiczne stropy prefabrykowane
Ceramiczny strop gęstożebrowy jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do wykonywania tego elementu budynku. Łączy on w sobie zalety trwałego materiału produkowanego na bazie gliny z rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi łatwy, szybki montaż i najwyższą solidność gotowej konstrukcji. Stanowi też idealne uzupełnienie dla domu, do którego budowy wybrano pustaki i dachówki ceramiczne, cegły klinkierowe.
URSA
Jak izolować stropodach?
Są dwie podstawowe metody izolacji ciężkiego stropodachu wentylowanego.
MCM PROJECT Sp. z o.o.
Koszty budowy hali magazynowej - składowe kosztorysu MCM Project
Całkowity koszt budowy hali magazynowej zależy od wielu czynników. Poza ceną konstrukcji stalowej, należy uwzględnić wszelkie koszty procesu inwestycyjnego, w tym m.in.: projekt budowlany, roboty ziemne, fundamenty, posadzki, przyłącza, montaż, ogrodzenia oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Do składowych kosztorysu inwestycji należy zaliczyć również takie elementy jak: powierzchnię hali, jej kubaturę, przeznaczenie, dodatkowe wyposażenie oraz dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb.
Makita Sp. z o.o.
Elektronarzędzia bezszczotkowe
Zastępowanie klasycznych silników komutatorowych bezszczotkowymi to jedna z głównych tendencji w rozwoju technologicznym elektronarzędzi. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego systemu napędowego – silnika BL Motor – urządzenia marki Makita wyróżnia wysoce efektywna i bezawaryjna praca.
MS więcej niż OKNA
Montaż okien krok po kroku
Prawidłowo przeprowadzony montaż okien MS to klucz do ich późniejszego prawidłowego funkcjonowania. Na fuszerkę nie ma tu miejsca, bo nawet niewielki błąd montażysty często ma olbrzymie konsekwencje dla użytkownika – złe funkcjonowanie okna, przenikanie zimna, wilgoć, a nawet rozwój pleśni. By tego uniknąć, podczas montażu należy ściśle przestrzegać wskazówek specjalistów firmy MS więcej niż OKNA.
Viessmann
Kolektor płaski czy próżniowy?
Kolektory słoneczne oferowane są w dwóch podstawowych typach - jako płaskie lub próżniowe. Izolacją cieplną w kolektorach płaskich jest wełna mineralna, natomiast w próżniowych - próżnia otaczająca absorber.
Roto Okna Dachowe
Roto: Wymiana okien przed zimą – o czym należy pamiętać?
Gdy słupek rtęci pokazuje coraz niższe temperatury, a aura za oknem staje się chłodniejsza, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed zimą nie tylko ciepłą kurtką. Przez nieszczelne okna może uciekać nawet 30% ciepła, co za tym idzie, koszty ogrzewania wzrastają, a komfort mieszkania spada. Jakie parametry należy brać pod uwagę, wybierając stolarkę okienną?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Jak czytać etykiety energrtyczne?
26 września 2015 roku weszła w życie Dyrektywa ErP dotycząca etykietowania produktów związanych z energią oraz ekoprojektu. Oprócz tego, że producenci nie będą odtąd dostarczać na rynki UE klasycznych urządzeń techniki grzewczej – w odniesieniu do kotłów gazowych dostępne będą jedynie konstrukcje kondensacyjne, zmienia się coś jeszcze. Dyrektywa ErP dotyczy też oznakowania energetycznego. De Dietrich odpowiada na najczęściej zadawane pytania o etykiety i zawarte na nich informacje.
Braas
Beton czy ceramika – jaką dachówkę wybrać?
Dachówki to jeden z najstarszych materiałów służących do krycia dachów. Wyjątkowa trwałość i estetyka takich pokryć przekonują do siebie rzesze inwestorów. Kiedy już zdecydujemy się na dachówki, stajemy przed wyborem: betonowa czy ceramiczna?
ROCKWOOL
Jak wybrać materiał do ocieplenia domu?
Ciepło, cisza i bezpieczeństwo w domu to jedne z najistotniejszych czynników decydujących o komforcie życia mieszkańców. W przypadku prawidłowo wykonanej izolacji termicznej z zastosowaniem dobrych materiałów właściciele domów mogą zyskać więcej niż tylko całoroczny komfort termiczny, przekładający się na niższe koszty ogrzewania. Jak zatem wybrać izolację, aby wybór był dobry?