Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Polbruk S.A.
Polbruk: Ogród na długiej, wąskiej działce. Jak go urządzić?
Długa na kilkadziesiąt metrów, szeroka na zaledwie kilka – tak wygląda znaczna część działek budowlanych w miastach. Trudny kształt i ograniczona powierzchnia, o wielkości 150-250 metrów kw., nie oznacza wcale, że ogród będzie niewygodny i bezużyteczny. Przeciwnie, na niewielkim terenie możemy stworzyć przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Radzimy, jak zagospodarować wąską i długą działkę, aby była atrakcyjna.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Zawilgocenia, grzyb i wyższe rachunki – poznaj winowajcę!
Zawilgocone ściany to problem, który pojawia się nie tylko w starych kamienicach czy domach, ale także w nowych blokach i budynkach. Nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym – jesienią i zimą. Sprawcą tego stanu mogą być mostki termiczne, czyli obszary w przegrodach budowlanych, przez które ucieka ciepło. Jak do tego dochodzi?
OPOCZNO
OPOCZNO: Nowoczesna łazienka: jasna i z efektem głębi
Decydując się na aranżację wnętrza łazienki w jasnych barwach lub wyłącznie w bieli, musimy uważać, by nie stało się "płaskie" i bez wyrazu. Jak je ożywić i sprawić, by nabrało przestrzeni? Wybierzmy płytki z widoczną i wyczuwalną strukturą.
Paroc
Paroc: Krok po kroku: ocieplanie podłóg, ścian i dachu na poddaszu użytkowym
Ocieplenie dachu skośnego stanowi dla fachowców prawdziwy test wiedzy i umiejętności. Jakość wykonania tego typu konstrukcji przekłada się bezpośrednio na wiele aspektów związanych z eksploatacją – od efektywności energetycznej, przez standard akustyczny, aż po zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Szczególnie, jeśli mówimy o przestrzeni pełniącej funkcje dodatkowych pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę, wykonując izolację podłóg, ścian i więźby dachowej na poddaszu użytkowym?
MS więcej niż OKNA
Zaparowane okna - jak tego uniknąć?
Osadzająca się na okiennych szybach para wodna to częsty i uciążliwy problem, spotykany szczególnie często w budownictwie wielorodzinnym. Osadzanie się rosy na zewnętrznej stronie okna paradoksalnie jednak nie jest dowodem niskiej, ale... wysokiej izolacyjności naszej stolarki. Okno nie wypuszcza ciepła, dlatego zewnętrzna jego powierzchnia jest chłodna, a na chłodnych elementach w wilgotne poranki osadza się rosa. Zupełnie innym zagadnieniem jest parowanie po wewnętrznej stronie okna. Czy i jak można poradzić sobie z kłopotliwą parą.
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
Dobroplast: Współczynnik przenikania ciepła to nie wszystko
Wybór stolarki okiennej o odpowiednich właściwościach często niesłusznie ograniczany jest jedynie do rozważenia parametrów termoizolacyjności. Z pewnością przenikalność cieplna okna jest niezwykle ważna, jednak nie powinno się zapominać, że jest to element budowlany, który pełni wiele ról i szereg współczynników odpowiada za jego właściwości oraz atmosferę, jaką tworzy w pomieszczeniach. Jerzy Chrzanowski z firmy Dobroplast wyjaśnia, jakich informacji należy szukać w karcie technicznej, by wybrać produkt o wysokiej funkcjonalności.
DRUTEX S.A.
Nadchodzi jesień, czas na regulację i konserwację okien!
Do jesieni i zimy trzeba się prawidłowo przygotować, tak żeby cieszyć się jej urokami, nawet w chłodne i wietrzne wieczory. Najprostszym i najrozsądniejszym wydaje się sprawdzenie jakości naszych okien, bo to one wpływają na nasz komfort i dobre samopoczucie wtedy kiedy na zewnątrz szaleją wichury.
Akra
Akra: Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).
Paroc
Paroc: Nadciąga sezon grzewczy. Jak przygotować dom na wyższe rachunki?
Panująca za oknem jesień to już nie tylko krótsze dni i spadające z drzew liście. Coraz większe dobowe wahania temperatury zwiastują w Polsce początek sezonu grzewczego. Rosnące koszty eksploatacyjne co roku skłaniają właścicieli domów jednorodzinnych do zastanowienia się, gdzie warto poszukać oszczędności w okresie jesienno-zimowym. Eksperci podpowiadają: najpierw ograniczmy zapotrzebowanie na ciepło, a dopiero potem inwestujmy w wydajniejsze ogrzewanie.
Wilo Polska
Zabezpieczenie przed bakteriami Legionella
Zgodnie z dyrektywą UE standaryzującą "Zaopatrzenie w pitną wodę", nie tylko lokalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) odpowiada za jakość wody, ale również właściciele instalacji wodnych w domach są zobowiązani do kontrolowania stanu wody w każdym kranie. Dotyczy to w szczególności zabezpieczenia przed zabrudzeniem i skażeniem bakteryjnym. Groźne dla życia ludzkiego są bakterie Legionella. Ich występowanie związane jest z ciepłą wodą w zastoju.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie urządzenia i dlaczego są polecane do modernizacji źródła ciepła w domu jednorodzinnym?
Modernizacja źródła ciepła w domu jednorodzinnym, to inwestycja mogąca w niedalekiej przyszłości przynieść użytkownikowi znaczne oszczędności eksploatacyjne, ale pochopne decyzje lub powielanie wcześniej sprawdzonych schematów mogą czasami oznaczać niepotrzebne koszty zarówno podczas samej modernizacji, jak i użytkowania systemu grzewczego.
Jøtul Polska
Jøtul: Co powinien zrobić kominiarz?
Na pytania dotyczące czyszczenia komina odpowiada Fred Ekberg ze straży pożarnej w Oslo.
aluplast Sp. z o.o.
Jak wybierać okna energooszczędne?
Na właściwości energooszczędne okna ma wpływ kilka podstawowych parametrów, ale głównym ich wyznacznikiem jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw).
Selena
Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!
Postaw na gwarancję pewnego dachu i wszystkich elementów konstrukcyjnych! Zabezpiecz drewno przed działaniem organizmów osłabiających jego strukturę i wybierz TYTAN Professional Impregnat do drewna z linii NW. Do wyboru , w zależności od naszych potrzeb mamy trzy impregnaty: Impregnat do więźby dachowej NW, do drewna konstrukcyjnego NW oraz najbardziej wydajny i uniwersalny impregnat NW, wszystkie dostępne w koncentracie.