Z czego produkowane są drzwi zewnętrzne?

Tego typu wyroby produkuje się z różnych materiałów. Grupa KMT wyróżnia 5 najpopularniejszych tworzyw, z których produkuje drzwi zewnętrzne.

Z czego produkowane są drzwi zewnętrzne?
Grupa KMT Drzwi stalowe
kmt.com.pl
Grupa KMT Drzwi stalowe
Dane kontaktowe:
59 842 99 71
Witosa 21, 76-251 Kobylnica

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Najpopularniejsze z nich to:

 • drewno – powinno być klejone warstwowo oraz impregnowane. Dzięki temu drzwi nie będą się paczyły i wchłaniały wilgoci.

  Wielokrotne powłoki lakiernicze lub malarskie (olejne, akrylowe, winylowe, chemoutwardzalne) gwarantują nie tylko odpowiednią odporność na słońce, deszcz i śnieg trwałość, ale jednocześnie podkreślają piękno faktury naturalnego drewna.

  Drzwi o konstrukcji drewnianej bywają pokryte okładzinami z włókna szklanego i wtedy należą do najbardziej odpornych na wszelkie przypadkowe uszkodzenia;
 • utwardzony PVC – wyprodukowane z niego drzwi są odporne na warunki atmosferyczne. Wykonane z profili dwu-, trzykomorowych i wykończone okleiną z PVC lub folii akrylowej są jednak podatne na zarysowania;
 • stal – z tego materiału wytwarza się głównie ościeżnice, ramy i wszelkie wzmocnienia drzwi antywłamaniowych. Jednak drzwi mogą być również obłożone odpowiednio wyprofilowaną blachą stalową. Wtedy należą do najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

  Natomiast przed wpływem warunków atmosferycznych zabezpiecza je ocynkowanie wszystkich elementów metalowych oraz powłoki lakiernicze;
 • anodowane lub proszkowo lakierowane aluminium – wykonane z niego drzwi należą do najtrwalszych i najbardziej odpornych na warunki atmosferyczne. 

  Co ważne, w ogóle nie wymagają konserwacji. Bardzo często wykonuje się je z dość dużymi przeszkleniami (z szyb hartowanych, zespolonych).

opracowanie: redakcja IRBJ
źródło zdjęcia: Grupa KMT