Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Polbruk: Taras wet-cast - jak układać płyty tarasowe?
Płyty z linii TOP firmy Polbruk zapewniają zarówno estetyczne, jak i wysoce funkcjonalne wykończenie przydomowego tarasu. Jednak aby można było w pełni korzystać z komfortowego uzupełnienia naszej posesji i walorów płyt, należy wcześniej zadbać o ich odpowiedni montaż. O najpopularniejszych metodach układania płyt tarasowych opowiada Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.

Czym przesłonić duże okna?
Rolety wolnowiszące to najbardziej uniwersalna przesłona okien, pasująca do różnych stylów wnętrz. W tradycyjnych sprawdzają się jako praktyczne uzupełnienie ozdobnych zasłon, a w nowoczesnych jako samodzielna dekoracja, idealnie komponująca się z ich oszczędnym wystrojem.

Jaką metodą montować płyty tarasowe?
Małe i duże, zadaszone lub odkryte, podwyższone albo na poziomie gruntu, z umeblowaniem lub bez. Nasze tarasy przybierają rozmaite formy, czasem pełnią także zróżnicowane funkcje. Niezależnie od wymiarów czy kształtów, dzięki odpowiednio dobranym materiałom nawierzchniowym, zawsze tworzą stabilne, komfortowe i bezpieczne podłoże. Przyjrzyjmy się metodom montażu popularnych płyt tarasowych z gresu porcelanowego.

7 prac ogrodowych niezbędnych na początku wiosny
Zieleni jeszcze jak na lekarstwo, zima ciągle przypomina o sobie, ale właśnie teraz ogród wymaga szczególnej uwagi. Im więcej czasu mu poświęcimy, tym piękniej będzie się odwdzięczał aż do jesieni. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - przysłowie idealnie oddaje to, co każdy ogrodnik zrobić powinien na początku wiosny. Trzeba działać, by przygotować nasze ulubione rośliny do całego, długiego sezonu.

Podjazd do domu z płyt brukowych
Płyty brukowe czy kostka? Oba rodzaje nawierzchni dobrze zdają egzamin na podjeździe do domu.

O czym trzeba pamiętać używając do ocieplenia styropianu grafitowego zamiast zwykłego?
Odpowiedź eksperta: Dobre ocieplenie czyni budynek bardziej komfortowy w użytkowaniu niż budynki słabo ocieplone lub nie posiadające ocieplenia. Ponadto niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie domowego budżetu.

Akcesoria dachowe - co się do nich zalicza?
Mogłoby nam się wydawać, że decyzje dotyczące dachu zakończą się na wyborze pokrycia. Nie jest to jednak taka prosta sprawa. Blachodachówka to jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych. Producenci oprócz paneli czy arkuszy oferują szeroki asortyment akcesoriów. Co warto dokupić, a co można sobie darować?

Jak zbudować taras na lata?
Zima powoli dobiega końca, więc temperatura pozwoli spędzać coraz więcej czasu w ogrodzie. Wszystkim, którzy nie mają jeszcze tarasu, a o nim marzą, Polbruk podpowiada, jak go zbudować.

Jakim preparatem najlepiej impregnować drewno?
Każdy właściciel chce by jego taras prezentował się pięknie i żeby tak było, należy umiejętnie o niego dbać. Drewno jest mocnym surowcem, ale tak jak każdy inny produkt wymaga sprawdzonej pielęgnacji, czyszczenia i impregnacji.

Jak skutecznie ochronić łazienkę przed wodą i wilgocią?
Podłoża w łazienkach, kuchniach i balkonach muszą być dobrze zabezpieczone przed wodą i wilgocią, ponieważ nie są odporne na ich działanie. Warto wiec wybrać szybkoschnącą folię w płynie ATLAS WODER E, która zapewnia idealną szczelność.

Korzyści płynące z inteligentnej technologii w domu
Kiedy korzysta się z technologii domu inteligentnego, możliwe staje się m.in. obniżenie kosztu ekspolatacji budynku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi licznych instalacji. Co przy tym jest istotne – właściciele nie muszą być elektronikami, żeby potrafili ją na co dzień obsługiwać. Mniej lub bardziej rozbudowaną domową automatykę użytkują nasi Rozmówcy. Oto jak ją oceniają.

Jakie są klasy desek drewnianych i czym się charakteryzują?
W ofercie firmy znajdują się deski podłogowe z dębu i jesionu. Deski dębowe dostępne są w czterech klasach jakości, a deski jesionowe w trzech. Są one wytwarzane tak samo jak parkiet. Różnią się tylko wymiarami - są szersze i dłuższe. Posiadają pióro i wpust z czterech stron.

W co wyposażyć warsztat stolarski?
Fach stolarza liczy sobie kilkaset lat. Nie zmienia to jednak faktu, że dobry stolarz musi iść z duchem czasu. Firma Lange Łukaszuk przedstawia kilka innowacyjnych rozwiązań, które powinny się znaleźć w nowoczesnym warsztacie stolarskim.