Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Masy i mieszanki tynkarskie

Jak urządzić ścianę w stylu loftowym?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Styl loftowy można z powodzeniem wprowadzić nawet do niezbyt dużego mieszkania w bloku. Wystarczy dobrać produkt, który pozwoli zrealizować założoną koncepcję - może to być duża ściana w sypialni bądź dodatkowe elementy urozmaicające aranżację w pokoju dziennym.

Jaki rodzaj betonu wybrać?

Do tego typu wykończenia wnętrz wykorzystuje się kilka możliwych rozwiązań. Pierwszym z nich są płyty z betonu architektonicznego – trwałe i wytrzymałe, ale ich minusem jest waga i wysoka cena – zarówno samych płyt, jak i ich montażu. Duża masa produktu powoduje, że wymaga on zastosowania specjalnej, wytrzymałej konstrukcji, przez co nie jest możliwe wykorzystanie go w każdym wnętrzu. Nie oznacza to jednak, że właściciele mieszkań w blokach muszą zapomnieć o loftowych elementach w swoich wnętrzach. Wystarczy skorzystać z innych możliwych wariantów, takich jak cienkowarstwowy mikrocement (występujący również pod nazwą mikrobeton) czy tynk dekoracyjny imitujący beton architektoniczny.

Mikrocement - lekka i funkcjonalna alternatywa

Mikrocement imituje swoim wyglądem beton architektoniczny, ale nie wymaga specjalnej konstrukcji i zapewnia pożądane efekty wizualne przy znacznie prostszej i wygodniejszej obróbce. Do tej rodziny produktów należy weberfloor mikrocement. Dostępny jest w trzech wariantach kolorów: białym, jasnoszarym lub ciemnoszarym. Nie oznacza to jednak, że estetyczne możliwości wykończenia są ograniczone tylko do tych barw. Wspomniane odcienie można mieszać ze sobą, by uzyskać inne tonacje szarości. Ciekawe efekty pozwoli osiągnąć również zabarwienie masy na inne kolory pigmentami przeznaczonymi do dekoracyjnych powłok cementowych.

Cienkowarstwowy beton dekoracyjny - weberfloor mikrocement
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny - weberfloor mikrocement fot. Weber

weberfloor mikrocement cechuje się przede wszystkim łatwą aplikacją, obróbką i elastycznością, co umożliwia tworzenie na nim dekoracyjnych wzorów i śladów. Sprawdzi się zarówno na pionowych, jak i poziomych powierzchniach – m.in. jastrychach cementowych i anhydrytowych, również z ogrzewaniem, tynkach, płytach gipsowo-kartonowych, a nawet meblach! Przy jego pomocy możemy tworzyć cienkie (do 3 mm) powłoki, które będą odporne na promieniowanie UV czy ścieranie. Ponadto działanie wody nie wpływa destrukcyjnie na jego strukturę, dzięki czemu może zostać wykorzystany w łazienkach czy kuchniach. Jako uzupełnienie stosowane są powłoki impregnujące, które zabezpieczają przed wnikaniem zanieczyszczeń.

 

Tynk modelarski - kolejna alternatywa dla betonu

Nie jest jednak konieczne stosowanie powyższych odmian betonu, by wybrana przez nas powierzchnia zyskała upragniony wygląd. Podobne możliwości dają specjalne tynki modelarskie, jak między innymi silikonowy weber.pas modelino C o drobnoziarnistej strukturze. Dostępny jest jako produkt gotowy do natychmiastowego użycia, który przed nałożeniem wymaga jedynie wymieszania. Tynk imituje beton zarówno pod względem struktury, jak i kolorów. Dostępny jest w trzech odcieniach szarości – od jasnej do ciemnej, a z prawdziwym betonem łączy go jeszcze jedna właściwość – duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Tynk silikonowy modelarski weber.pas modelino c
Tynk silikonowy modelarski weber.pas modelino c fot. Weber

Oferta dostępnych produktów budowlanych cały czas się powiększa i odpowiada na zapotrzebowanie użytkowników, a beton oraz jego odmiany i imitacje są tego najlepszym dowodem. Przy niewielkich nakładach finansowych i w krótkim czasie – dzięki wybraniu mikrocementu czy tynku modelarskiego – można wprowadzić loftowy styl do dowolnych wnętrz.

źródło i zdjęcia: Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA