Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zwiększyć zasięg pilota do bramy?
Zdalne otwieranie bramy to wielkie ułatwienie dla kierowców. Niestety, prędzej czy później każdy właściciel bramy automatycznej zetknie się z problemem, gdy pilot przestanie działać. Nie zawsze jest to fizyczna awaria - należy wykluczyć zakłócenie zasięgu pilota.

Montaż okien w domu pasywnym
Podczas budowy domu pasywnego, nie należy szukać kompromisów. Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne jest korzystanie z rozwiązań dedykowanych budownictwu energooszczędnemu. Takimi rozwiązaniami są specjalnie zaprojektowane energooszczędne okna oraz montaż warstwowy, który ma na celu zapewnienie szczelności i minimalizację strat energii, co przekłada się na oszczędności dla użytkowników.

Jak zadbać o sprawność instalacji na ekogroszek przez cały rok?
By instalacja na ekogroszek pracowała jak najlepiej i jak najdłużej, wymaga odpowiedniego podejścia - zarówno na etapie doboru i montażu armatury, jak i bieżącej konserwacji. Niektóre kwestie warto przypomnieć sobie raz jeszcze, gdyż zbliża się okres wiosenno-letni. Dlaczego?

Jakość membran dla dachów skośnych wg normy EN-13859-01
Europejskie normy techniczne mają na celu potwierdzenie, że dane produkty spełniły konkretne wymagania i osiągnęły pewien poziom jakości, bezpieczeństwa i niezawodności.To właśnie one określają sposoby badań oraz oceny. Jedną z ważniejszych norm w dekarstwie jest EN- 13859-01, która wskazuje na właściwości elastycznych wyrobów stosowanych jako podkłady ułożone pod nieciągłymi pokryciami dachowymi. W jaki sposób ona działa, co potwierdza i czym różni się od certyfikacji ETA?

Jak wybrać panel dachowy na rąbek?
Panel na rąbek od kilku lat cieszy się dużą popularnością jako pokrycie dachowe. Dlatego większość producentów blaszanych pokryć dachowych ma go w swojej ofercie. Jednak warto wybrać ten produkt z rozwagą, aby zapewnić trwałość, bezpieczeństwo oraz estetyczny wygląd dachu. W tym celu przedstawimy zalety panelu dachowego na rąbek PHR Revolution oferowanego przez Hanbud.

Zamiana stropu żelbetowego na prefabrykowany RECTOR
Wykonanie i konstrukcja stropów zależy od wielu czynników, takich jak geometria pola stropowego, otwory w stropie, rozpiętość oraz obciążenia wynikające z istniejących ścian i słupków dachowych. Projektant konstrukcji musi uwzględnić te czynniki i wybrać rozwiązanie, które najlepiej spełni określone wymagania.

Skuteczna termoizolacja fundamentów i stropodachów piankami natryskowymi Soudafoam SPF
Nieprawidłowo zaizolowane fundamenty mogą generować duże straty ciepła w budynku. Natryskowa pianka Soudafoam SPF zamknięto komórkowa daje gwarancję szczelnej warstwy izolacji, która zapobiega niekontrolowanej ucieczce energii cieplnej do gruntu.

Jak dobrać kable grzejne?
Zwłaszcza w nowo powstającym budownictwie tzw. podłogówka jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Popularność tego rozwiązania wynika zarówno z rachunku ekonomicznego, jak i komfortu użytkowników. Pomieszczenia nagrzewają się równomiernie, a ponadto ogrzewanie podłogowe współpracuje z wieloma nowoczesnymi systemami. Decydując się na podłogówkę, warto zastanowić się nad kablami grzejnymi, które zostały wykorzystane do jej budowy.

Ekspert Florian Centrum udziela porad na temat dachów. Co warto wiedzieć?
Ważną decyzją podczas projektowania budynku jest wybór najlepszego pokrycia dachu. Rodzaj materiału wpływa na termoizolację budynku oraz odporność na warunki atmosferyczne. Dla dachów dwuspadowych można stosować różne rodzaje materiałów. Jednakże, dla bardziej skomplikowanych dachów o nietypowym kącie nachylenia, wybór pokrycia może być ograniczony. Jakie materiały są najlepsze do pokrycia dachu?

Hydroizolacja fundamentów. Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową?
Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.

Elektronarzędzia akumulatorowe - lekki sposób na finał budowy
Niektórzy uważają, że stan surowy zamknięty to dopiero początek prawdziwych zmagań z pracami na budowie. 20V to systemowe elektronarzędzia akumulatorowe o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Wykonamy nimi z powodzeniem prace budowlane, a w tym montaż stolarki budowlanej.

Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego?
Ogrzewacze gazowe znakomicie sprawdzają się jako dodatkowe urządzenia grzewcze w niedogrzanych pomieszczeniach lub jako podstawowe źródła ciepła w domach letniskowych czy altanach. W jaki sposób prawidłowo użytkować piecyk, by zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo? Trzeba pamiętać jedynie o kilku zasadach.

Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem
Przewód grzewczy ze zintegrowanym termostatem bimetalicznym stosowany jest w celu ochrony rur z wodą przed zamarzaniem. Załącza się automatycznie, w temperaturze 3 stopni Celsjusza, a jego wyłączenie następuje, gdy temperatura osiągnie 10 stopni Celsjusza.

Budowa domu - na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać?
Budowa domu to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w naszym życiu. Wymaga ono odpowiedniego planowania i dobrej organizacji. W trakcie tego procesu pojawia się wiele dylematów związanych z wyborem materiałów i technologii. Jednym z głównych pytań, które warto sobie zadać, jest to, na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać w trakcie budowy. Odpowiedź na to pytanie może mieć kluczowe znaczenie dla kosztów eksploatacji domu w przyszłości.

Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania
Niezawodnym elementem łączącym kotły wiszące z instalacją centralnego ogrzewania są zawory kulowe, proste lub kątowe. Umożliwiają one odcięcie wybranego fragmentu instalacji i spuszczenie z niej znajdującej się tam wody w celu dokonania konserwacji lub remontu. W zależności od rodzaju mogą także zostać użyte w instalacjach dystrybucji wody pitnej lub do podłączenia pomp ciepła i innych urządzeń pracujących w instalacji.