Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ventia
Masz mało miejsca na rekuperator? Poznaj najbardziej kompaktowy typoszereg urządzeń premium na rynku!
Budownictwo mieszkaniowe w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie, a inwestorzy coraz częściej szukają rozwiązań, które będą dedykowane do mieszkań lub domów o małej powierzchni. Wyzwania jakie są stawiane wobec takich wymagań to przede wszystkim akustyka urządzeń oraz ograniczona przestrzeń montażowa.
Stegu
Jak dobrać kolor ścian do kamienia dekoracyjnego?
Piękne wnętrza cechują dobrane połączenia materiałów, np. kamienia dekoracyjnego z odpowiednimi kolorami ścian. W jakich proporcjach warto je ze sobą zestawić? Przestawiamy popularne i piękne kamienie dekoracyjne, które można zestawiać z różnymi farbami, i opowiadamy o tym, jak działają na nas poszczególne barwy.
Semmelrock
Projekt ogrodu - jak zaaranżować wymarzony ogród?
Piękny, pomysłowo zaprojektowany ogród jest ozdobą każdego domu i jego wizytówką. Dlatego, by odpowiednio zagospodarować całą przydomową przestrzeń oraz nadać jej nieco magii, poza roślinami warto pomyśleć o rozwiązaniach na tarasy, ścieżki, podjazdy i ogrodzenia oraz wykorzystać różne elementy małej architektury.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Rola szkła w aranżacji wnętrza i kreowaniu przestrzeni miejskiej
Rolą architektury jest projektować budynki i przestrzenie, w których ludzie będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Aby to osiągnąć, projektanci stosują różnorodne rozwiązania oraz materiały. Współcześnie jednym z najczęściej stosowanych surowców jest szkło. Sprawdza się ono w budynkach, ale także w obiektach małej architektury.
Polbruk S.A.
Do czego możemy wykorzystać murek w ogrodzie?
Sprawdź, jak zaaranżować strefę relaksu, miejsce na ognisko czy na grill, rabaty i ogród warzywny z pomocą murka Albero.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Szczelność powietrzna przegrody i izolacja termiczna. Jak pogodzić te zagadnienia?
W kontekście ostatniej nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych wiele powiedziano na temat zwiększonej izolacyjności cieplnej przegród. Rzadko jednak w dyskusji podkreśla się, że najlepsze ocieplenie nie przełoży się na efektywność energetyczną, jeśli poszczególne przegrody nie będą szczelne. Aspekt ten sprawia, że inwestycje w izolację i wentylację są opłacalne i przekładają się na komfort mieszkania latem oraz zimą.
JAF Polska
Drewniana elewacja domu - wykończenie w klasie premium
Drewno kojarzone jest z luksusem - im wyższa klasa wykończenia nieruchomości, tym więcej materiałów pochodzenia naturalnego znajdziemy w jego wnętrzach. Drewniane elementy nierzadko dają nam sygnał do tego, że mamy do czynienia z produktami premium, dlatego też znajdziemy je m.in. w samochodach, na łodziach i na elewacjach. Jaki materiał warto wybrać na drewnianą elewację domu?
Fakro
Markiza na okno - sposób na ochronę przed nadmiernym słońcem
Markizy chronią wnętrza przed przegrzaniem do ośmiu razy skuteczniej niż powszechnie stosowane rolety i obniżają temperaturę w pomieszczeniach nawet o 10°C - to wynik badań przeprowadzonych przez firmę FAKRO. Są produktem całorocznym - latem chronią przed słońcem, a zimą zabezpieczają dom przed stratami ciepła.
PPG Deco Polska
Jak zaprojektować kolorowy ogród?
Planujesz wygląd swojego ogrodu lub balkonu? Postaw na dominujący akcent kolorystyczny i soczyste barwy, które będą pięknie odznaczały się na tle bujnej zieleni.
REJS Sp. z o.o.
Przechowywanie w kuchni - 5 popularnych rozwiązań
Segregowanie śmieci, przechowywanie żywności i akcesoriów kuchennych powinno być przemyślane jeszcze przed zakupem mebli. Niestety często dopiero po nim okazuje się, które rozwiązania w kuchni sprawdzają się w praktyce, a które są niewypałem. Podpowiadamy, jak uniknąć rozczarowań, i na jakie systemy przechowywania warto się zdecydować.
Heiztechnik
Piec na pellet - najbardziej popularny kocioł na paliwo stałe
Piece na pellet są prostym w montażu, ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania domu, które przekłada się na niskie koszty w czasach wzrostu cen prądu, węgla i gazu. Kotły na pellet praktycznie nie emitują gazów cieplarnianych, są nowoczesne, zautomatyzowane i bogato wyposażone. Można dostać na nie podwyższoną dotację z rządowego programu Czyste Powietrze.
MAGNAT
Aranżacja korytarza. Jakie rozwiązanie wybrać?
Przedpokój jest główną atrakcją każdego domu. To pierwszy pokój, który jest wizytówką i przedstawia gościom poniekąd koncept aranżacyjny wszystkich pomieszczeń. Sposobem urządzenia tej przestrzeni można stworzyć pierwsze wrażenie wnętrz całego domu.
Ferro S.A.
Jak ocieplić wygląd kuchni w stylu industrialnym?
Lofty - minimalistyczne wnętrza w stonowanej kolorystyce, przypominające hale fabryczne - wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Są przestronne i komfortowe, pełne niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych i po prostu designerskie. Łączą estetykę z funkcjonalnością i zachwycają nas swoim oryginalnym wyglądem - szczególnie w kuchniach, w których doceniamy połączenie walorów wizualnych z użytkowymi.
wienerberger
Domy o powierzchni do 70 metrów kwadratowych z ceramiki budowlanej Porotherm
Obecne zmiany prawne, które weszły w życie wraz z rządowym programem Nowy Ład sprzyjają indywidualnym inwestorom, chcącym szybko wybudować własny dom. Od stycznia 2022 roku możliwe jest wzniesienie domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę, nadzoru kierownika, czy dziennika budowy. Uproszczenie procedur z pewnością przekona wiele osób do budowy własnego domu.
REGULUS - system
Jak rozróżnić grzejniki bazowe E-VENT i REVERS?
GRZEJNIKI BAZOWE - dla typoszeregów E-VENT oraz REVERS są identyczne - mają od spodu wnękę na wentylator oraz elementy służące do szybkiego wpięcia ich na magnesach (i wypięcia) ponadto wewnętrzną kompletną instalację elektryczną z dyskretnym wyłącznikiem usytuowanym na obudowie bocznej.