Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
LEGI Polska - Systemy ogrodzeniowe LEGI®
LEGI Polska Systemy ogrodzeniowe LEGI®
www.legi.pl

LEGI Polska Systemy ogrodzeniowe LEGI®

Dane kontaktowe:
+ 48 74 840 58 27
Warszawska 160, 05-300 Mińsk Mazowiecki, biuro handlowe: Armii Krajowej 55/10, 58-100 Świdnica

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 74395
O firmie

Legi to firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości bram i ogrodzeń, wykorzystujących unikalny, niemiecki system. Kilkunastoletnia działalność obejmuje obszar południowej Polski, jednakże firma jest integralną częścią znacznie dłuższej historii.

Globalny rozgłos oraz rodziny charakter stanowią fundamenty działalności. Pomimo ponad półwiecznego doświadczenia i realizacji zamówień z różnych zakątków świata, LEGI GmbH od zawsze pozostaje w rękach tej samej rodziny. Historia rozpoczęła się od produkcji artykułów związanych z bezpieczeństwem w górnictwie, jednak przełomowym momentem było stworzenie pierwszego systemu ogrodzeń. To właśnie rodzinny charakter wyraźnie wyróżnia LEGI spośród konkurencji. LEGI to nie tylko firma zarządzana przez korporacyjne struktury czy decyzje udziałowców, ale przede wszystkim pasja oraz talent wyjątkowych ludzi.

Przez lata:

W 1949 roku rozpoczęcie działalność na szerszą skalę, powstają łatwe w montażu i demontażu stalowe siatki bezpieczeństwa dla sektora górniczego.

W 1952 roku kontynuacja rozwoju produktów górniczych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przed pyłem i pożarami, rozszerzenie oferty.

W 1964 roku uzyskanie patentu na autorski system ogrodzeń, który zdobywa uznanie na rynku dzięki swojej estetyce, trwałości i ekonomiczności, stając się fundamentem ogrodzeń i bram marki LEGI.

W 1974 roku rozszerzenie działalności o nowe branże i produkty, w tym ogrodzenia dla ogrodów zoologicznych oraz zielone rusztowania na zieleń w architekturze.

W 1995 roku rozpoczęcie produkcji w Wałbrzychu, inauguracja działalność spółki LEGI Polska. Obecnie fabryka przetwarza rocznie około 17 tysięcy ton stali i 750 ton cynku, produkując ponad 5 milionów doskonałych paneli ogrodzeniowych.

W 2009 roku uhonorowanie systemu LEGI R-ATK certyfikatem TÜV.

Dziś LEGI kontynuuje swój stały rozwój, mając w planach wprowadzenie nowych produktów oraz ekspansję na kolejne rynki. Historia sukcesu marki LEGI tak naprawdę dopiero się zaczyna.